Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem fogadja el a kutyám...

Miért nem fogadja el a kutyám ezeket a rágókákat?

Figyelt kérdés

A kiskutyám imád mindent szétrágni, főleg a plüssállatokat.


Pár napja vettem neki ezt a kettő terméket, de idegenkedik, fél tőlük, hozzá sem nyúl.


[link]


[link]


2022. okt. 13. 21:22
 1/5 anonim válasza:
100%
Próbáld megismertetni vele, vedd a szád elé és csinálj úgy mintha csámcsognál,rágcsálnád , de nyilván ne vedd a szádba. Nekem így mindig kiváncsi lesz utána és megkóstolja
2022. okt. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pont ezt csináltam. Hatástalan 😞
2022. okt. 13. 22:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőhöz hasonló termékekért az én kutyáim sincsenek oda, a másodikat szerették, de a "haver" kutyáknál én is tapasztaltam már, hogy nem értékelik ezeket az extrásabb rágcsákat. Talán az is segíthet, ha etetésidőben adod, a rendes kaját meg kicsit kitolod. Szerintem főleg a másodikat egyszer elkezdi enni, utána imádni fogja.
2022. okt. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amiért az emberek közül sem rajong mindenki a gulyáslevesért, vagy a somlói galuskáért, pedig nagyon sok ember nem mondana rá nemet. A kutyáknak ugyanúgy van egyénisége, az egyiknek ez fog jobban ízleni, a másiknak meg az. Ha nem ízlik neki, hát nem ízlik, akkor keress jutifalatként olyat ami fogára való.
2022. okt. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A préselt marhabőr termékek nem is a legegészségesebbek nekik. Szerintem nem vettél rosszat, de gagyibbakat rendesen telenyomják vegyszerrel, illetve az is kérdés, hogy mivel ragasztják.


1. Rágós játékot mindig felügyelet mellett.

2. Minden kutyának más a rágási stílusa és a koncentrációs készsége. Van aki nem szereti a túl kemény rágcsát, valaki 2 perc után elfárad (de ez éppen fejleszthető is lehet)

3. A tölthető játékokat bemutatom és tudatosan építem fel. Ha egy hótt éhes kutyát odaállítasz előzetes tudás nélkül egy két ismeretlenes egyenlet nehézségű kong elé, garantáltan befrusztrálódik.

4. És tudatosan építkezel afelé, hogy ne féltse a kajáját. Ezek azért elég ütősek.


Tudsz mozdulni természetes irányba, pl. szőrös nyúlfül, szárított pacal, szárított vadlazacbőr.

Hátránya, hogy büdös. Előnye, hogy már a szagától is szépen rápörög a kutya.


B.a.r.f.-os boltokban lehet kapni nem marhabőrös rágcsit, pl. Chewllagen, Noohide.

Illetve mostanában menő még a himalájai sajt (az egy nagyon lemény, hosszan tartó cucc).


Vannak ugye a kajával tölthető rágós játékok, pl. a klasszikus Kong.


Aztán vannak még:

- borigatós tölthető játékok pl Kong Wobbler, West Paw Rumbl

- logikai játékok pl. Nina Ottoson, de ha már zooplus [link] (ezt egy időben pontokért is lehetett kapni)

- Lickimatek

- szimatszőnyegek (amit akár otthon is elkészíthetsz)

- egyéb pl. West Paw Toppl

Ezek mind a zsákmányszerzést, zsákmányfogyasztást imitálják és segítenek abban, hogy városi körülmények között is megélhesse a kutya lét ezen aspektusait :)

Hasznos tudni, hogy a szimatolás, nyalogatás oldja a kutyát, stresszmentesít.


Továbbá:

Ha megeszi, akkor lehet próbálkozni pl. uborka, répa rágcsálással


Ha 100% biztos, hogy kiköpi, akkor kartondoboz. Iszonyat jól lehet tépni :D

2022. okt. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!