Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 fiú vagy 2 lány kutya inkább?

2 fiú vagy 2 lány kutya inkább?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Úgy döntöttünk, hogy szeretnénk 2 kölyök kutyát (Huskyt) venni. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek legyen 2 lány, vagy 2 fiú? Nem szeretnénk a jövőben kiskutyákat, ezért lenne jobb ha mindkettő azonos nemű lenne. Van valakinek tapasztalata? Ha valakinél 2 fiú kutyus van, nem bántották egymást miután ivar érettek lettek? A válaszokat előre is köszönöm! :)

#Kettő Kutya #Kan van szuka
2022. okt. 15. 18:31
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

1. A husky nem házőrző. Kifejezetten emberbarátnak tenyésztett fajta! Ahol létrehozták, ott az emberrel agresszív kutyát nem hagyták életben. Nem is jelzőkutya.

2. Előbbiből következik, hogy ki tud jól jönni más kutyákkal, de az viszont nem következik belőle, hogy ti fel vagytok készülve a husky tartására, igényeinek kielégítésére.

2022. okt. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Utolsó: itt most nem is az a lényeg, hogy neki ugorjon az embernek, egyszerűen a mérete az amitől néhány ember meghátrál. Mindegy is.. nem akarok vitatkozni.. ha azt írtam volna, hogy csivavát akarok, akkor is bele kötne egy pár ember.. oly mindegy.. majd mérlegelünk, átgondoljuk, utána olvasunk és kész.. amúgy is pár hónap múlva tervezünk kutyát venni, nem most.. addig még van idő.. már bánom, hogy oda írtam a fajtát, mert igazából nem az a kérdés lényege..
2022. okt. 21. 15:31
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
A fajtájára ígyis-úgyis rákérdezett volna a legtöbb válaszoló. Pont azért, mert ez az egyik leglényegesebb dolog.
2022. okt. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Hat ha hazorzesre akarsz venni huskyt, raadasul szaporitotol, de ez meg mind semmi, ivartalanitani se akarod oket a kerdesbol itelve...

Szerinted egy joerzesu ember ezt ne szolna meg? Nem a kutya meretevel van a baj, hanem a jellemevel! Foglalkozas nelkul a vilag legrosszabb kutyai, raadasul ketten lesznek.

Minek? De tenyleg. Arra, hogy kibaszd a kertbe ugatni, tokeletesen megfelel egy idosebb menhelyi kutya is, akit mar setalni se kell vinni, mert mar nem igenyli.

2022. okt. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Azt a részt nem olvassa senki, hogy nem most akarjuk? Addig van időnk mérlegelni, leírtam már.. és nem kibaszni akarom az udvarra.. de nyilván mindenki ismer minket, tudják hogy bánunk az állatokkal.. és nem akarunk idősebb kutyát, kölyköt akarunk, hogy kis korától kezdve minket szokjon meg.. meg amúgy is.. gondolom mindenki bent tartja a házban a kutyát, sosem volt rá példa, hogy udvaron lennének tartva.. azért ennyire ne legyünk már álszentek.. senki nem mondta, hogy nem lesz egy saját fedett helyük ahol aludni tudnának (nem kinti kutyaház).. nagy a telek, lenne bőven helyük a mozgásra is.. szóval így ismeretlenül tényleg mindenki tud okoskodni, már azt is bánom, hogy feltettem a kérdést.. a hangsúly a kérdésben még mindig azon van, fajtától függetlenül, hogy melyik a jobb, két lány, vagy két fiú?! És szó nem esett arról sem, hogy nem ivartalaníttatnánk.. és ismerek olyat ahol nincs ivartalanítva a kutya, így nem is értem miért akkora bűn ha nincs ivartalanítva... Kétlem, hogy mindenki ivartalanítja a tenyésztőkön kívül, mert akkor nem lenne annyi kiskutya.. és nyilván nem úgy akarunk, hogy meg tudjanak szökni.. de kössz a semmit igazából.. puszi nektek ;)
2022. okt. 21. 16:18
 26/29 anonim ***** válasza:

Nem a kinti tartassal van a baj, valoszinuleg ok nem is nagyon mennenek be a hazba, max nyaron, ha meleguk van.


Hanem azzal, hogy annyi a terv, hogy a kertben majd ellesznek es jonapot. Unatkozni fognak. Ez edeskeves.

Azert bun, hogyha nem lesznek ivartalanitva,mert ugye foglalkozas nulla, szokessel fogjak magukat szorakoztatni, de ha meg ivarosak is, az isten se allitja meg oket; allandoan az utcan lesznek.

Dehat mindegy; ti bajotok. Na meg a szomszedoke. Remelem a vonyitast szeretik, mert meg kell szokniuk...:)

2022. okt. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
De ember... Ki a fasz mondta, hogy nem lenne velük foglalkozva? Lényegtelen milyen fajta a kutya, foglalkozni kell vele.. nem vagyok ám hülye... Ha úgy állnánk hozzá, hogy nem akarunk vele foglalkozni akkor nem vennénk kutyát... Az ilyeneket én sem szeretem.. nem értem miből lett az leszűrve, hogy mi nem akarunk velük foglalkozni...
2022. okt. 21. 17:09
 28/29 A kérdező kommentje:
Úgy látom ez az oldal már nem azért van, hogy segítsük egymást, hanem, hogy lehurrogjuk.. és, hogy úgy általánosítsunk, hogy nem ismerjük a másikat.. gyönyörűek vagytok 👏👏👏
2022. okt. 21. 17:16
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia én most találtam vissza a kérdéshez, már válaszoltam egyszer, amiben azt írtam, hogy onnan tudod hogy neked való a husky, hogy inkább nem akarsz huskyt.

Volt itt egy kérdés még nagyon régen, egy husky tulaj tette fel, hogy mit csináljon hogy ne szökjön a husky kutyája? És leírta, hogy hetente kétszer kutyasuliba viszik, naponta sétáltatják, játszanak vele a kertben, de minden hiába, mert a nem tudom hány méteres kerítésen át is megszökik. Ott többen is leírták, hogy egy huskyval teljesen mindegy mit csinálsz, az egyetlen ami kielégíti az a szánhúzás, erre lett tenyésztve. Ezt lehet helyettesíteni bikejöringgel, futással.


Azért "hurrognak" le sokan, mert ilyen kérdést nonszensz feltenni ha 2 husky kölyökben gondolkodsz, hogy két fiú vagy két lány legyen, ennek annyi aspektusa van, és annyira lényegtelen ez a többi dolog mellett amire figyelni kell. Azt amit meg szeretnétek valósítani, alsó hangon milliós tételből lehetne, mert beszerezni 2 fajtatiszta huskyt, felszerelések, orvos, minőségi táp, plusz egy kennel építése, mert láncra nem teheted, be nem akarjátok engedni, a telekre szabadon kiereszteni meg szintén nem lehet, mert biztos hogy elszökik.


És ezeket úgy mondom hogy sose volt huskym, és nem is tervezek, minden amit a fajtáról tudok azt véletlenül olvastam vagy mástól hallottam, mert szimplán benne vagyok kutyás körökben. Tehát neked aki huskyt akar, ezerszer jobban kellene ismerned a fajta történelmét, és hogy mivel jár egy ilyen fajta tartása, fárasztása, nevelése, és milyen körülmények kellenek hozzá.

2022. okt. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!