Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz vagy kaukázusi kutya...

Kuvasz vagy kaukázusi kutya az ideálisabb házi kedvencnek? Melyik az, amelyik egy utcai támadás esetén inkább megvédene?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik ez a két kutya és nyár elején szeretnék is várásolni egyet. De mivel egyik sem az a tipikus házi kedvencnek való érdekelne, hogy melyik való inkább annak? Házi kedvenc alatt értem azt, hogy alapvetően játszanék vele, sétáltatnám, kirándulnánk és gyakran hordanám rokonlátogatásra is, nem csak otthon lenne 0-24-ben az udvaron. Illetve még az is érdekelne, hogy ha egy sétáltatás alkalmával megtámadna pár hajléktalan, akkor a kutya megvédene-e ösztönösen, vagy erre tanítani kell? Sajnos eléggé megszaporodtak a környéken a szemtelenül kéregető, nyomuló hajléktalanok, akik nem állnak le annyitól, ha azt mondom nekik, hogy bocsi, nincs nálam pénz.

2022. ápr. 10. 15:39
1 2
 1/20 anonim válasza:
76%
A kuvasz után nézz utána a neten.Ez a fajta nagy területek őrzésére lett tenyésztve,és többre értékeli a két lépés távolságot,mint a fülvakargatást.Ehhez a fajtához férfi kell,mert nagy valószínűséggel egyszer megpróbál ő a falkavezér lenni,és rád támad.Ha ekkor nem vered el,mint szódás a lovát,jobban jársz,ha elajándékozod.Nem vagyok híve a bántalmazásnak,de ez nem egy pinanyaló kutya,volt már tapasztalatom velük,egy kiállításon.Majdnem átharapta torkom,mert nem csípte a cigiszagot,amiről a gazdi elfelejtett szólni:)
2022. ápr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

A kettő közül egyik fajta sem alkalmas arra, hogy rokonlátpgatásokra, kutyafuttatóba vidd. Egyik fajtát sem lehet felügyelet nélkül idegenekkel magára hagyni.


Ha a kutya megtámad az utcán bárkit, akkor téged vesznek elő, de nagyon csúnyán. A kutya nem okozhat sérülést senkinek. Ezek a fajták erős, magas agresszió szintű kutyák, ha emberre támadnak, más lesz az elbírálás, mintha egy golden vagy egy yorki tenné. Ha pedig még képzed is őv-re (ami ezeknél a kutyáknál baromi veszélyes és rossz ötlet), a törvény szerint fegyvernek minősül a kutya. Ha emberek ellen használod, sokkal komolyabb törvényértést követsz el.

2022. ápr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
59%
Jesszus,a lepontozóknak,meg az utánam szólóknak sincs fingja sem a kutyákról
2022. ápr. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
51%

Kuvasz a legjobb neked. Őrzi a hárat védi a területet. A családtagokat megvédi. Állandóan figyel. Szeret játszani. Egy ideig. Utána szeret pihenni. Viszont van egy saját intelligenciája. Amit eddig elmondtam. Ezen túl nehezebben idomitható.

Kaukázusi. Vad.fiatalon kissé idomithato. Csak ami az ösztöneiben van. Sok gyerekharapása van. Felnőtteket megtámad.nagyon erős kéz kell hozzá. Folyamatosan kell tanitani mert hamar elfelejti a tanitást és a gazdájára támad gyakran. Inkább a hegyi medvék ellen való

2022. ápr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de most kicsit elszomorodtam. Ezek szerint egyik sem ajánlott igazán nekem? Viszont ha ez a két fajta ennyire nem ajánlott, akir mi az, ami inkább nekem való lenne? Mindenképp egy nagy testű kaukázusi vagy kuvasz jellegű kutyát szeretnék.
2022. ápr. 10. 17:43
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

Azért az túlzás, hogy verni kell a kutyát, meg rátámad a gazdájára... Nekem fajtajellegű kuvaszom van (igen, szaporítós, nem, nem én vettem), már 10 éves, kb 0 ösztönszintje van, nem támadós, nem harapós, de különösebb oktatás nélkül "tudja a helyét", tud szépen sétálni, nem bántja a kisebb állatokat, nem akart soha ledominálni, pedig súlyban annyi, mint én. Ezzel nem azt mondom, hogy kopogtass Pista bácsinál egy kis fajtajellegű/keverék kuvaszért, de ha nem a keményvonalas munkakennelekből választasz, előfordulhat ilyen kis békésebb, legfeljebb kinézetre ijesztő kutya. Mondjuk megvédeni nem biztos, hogy fog.

Még az előzőekhez: az tény, hogy nem éppen labradorról vagy goldenről van szó, amit bárhova vihetsz magaddal és mindenki vakargathatja a pociját. Ezek a kutyák nagyon kötődnek a területükhöz, nem tudom, mennyire jó ötlet évente 10-15 rokonhoz is elvinni, ami azért más, mint egy séta vagy futtató.

2022. ápr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá elég időd szerintem egyik fajta tartása sem kizárt. Azonban arra érdemes felkészülni, hogy ezeknek a kutyáknak nagyon határozott fellépésre és következetes nevelésre van szükségük, különben esélytelen a rokonlátogatás és hasonlók. Illetve, ahogyan azt előttem is írták, mindenképp tenyésztőtől vegyél kutyát. Hajléktalanok ellen pedig inkább a paprika spray-t ajánlom :)
2022. ápr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%
Ha már ilyen típust keresel, akkor ezek közül a komondor a legideálisabb. A legkevésbé temperamentumos pásztorkutya, gyerekekkel nagyon jól kijön, utcán megvéd, ha fiatal korától hordod emberek és kutyák közé, akkor simán elvan bárkivel, viszont ha támadás ér, akkor megfog védeni.
2022. ápr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%

Szemelyvedelemre a rotit,cane corso,napolyi masztiff,amstaff valo. Ok szulettek erre. De arra nem tamad a jol szocializalt kutya,ha vki kerdez vmi vagy vitazik veled. Okkivalasztjak osztonbol es a korulmenyek alapjan,melyik eletet fenyegeto szitu,melyik nem. Tspasztalatbol mondom. Nem szabad oket orzovedozni. Ott mozdulatra gepies tamadasra kepzik ki. Ott elfelejtkeznek a tenyleges eletet veszelyezteto korulmenyekrol. Ilyen kepzes hatasara fereert a kutya artatlan mozdulatokat.


De ilyen kutyaval nem sokan keregetnek tolem se.


A kaj teruletorzesre szuletett. Nem szemelyvedelemre.


Mindig maradjon a kutya a kaptafanal. Olyat valassz,amilyen szerepkorre szuletett. Abban lesz jo igazan.


Ez hasonlo,mint amikor idegbeteg embereket latok vadaszkutyaval vagy szobakutyaval es nem ertik,h ok nem lesznek olyan fegyelmezettek,mint a parancsteljesitesre szuletett kutyak.

2022. ápr. 13. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Szia nekem 3 éves kuvaszom van és cáfolnám azt h csak férfi lehet a gazdája én 23 éves nő vagyok még is tudja hogy én vagyok a főnök sose kell kétszer elmondani neki valamit, sőt a páromra nem is nagyon hallgat..

Szerintem alapból ha valaki meg lát egy kaukázusival vagy kuvasszal vagy kommondorral sétálni nem igen fog piszkálni .. Én inkább a kuvaszt ajánlanám igaz kaukázusim nincs viszont van egy 9honapos kommondorom is és ő kicsit lustább nem szeret annyira sétálni viszont a kuvasz imád de persze ez neveléstől függ.. Ha sokat fogsz foglalkozni vele és határozott leszel vele nem lesz gond a kuvasszal... Én csak ajánlani tudom..

2022. ápr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!