Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehetne barátkoztatni egy...

Meg lehetne barátkoztatni egy eddig kinn tartott kutyát a benti léttel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 10 éves kutyám, egy nagyon okos jó nevelt kutyáról van szó, sokat járunk túrázni, terelni, régebben agility versenyeken is részt vettünk, meg mindenféle dolgot csináltunk így együtt, csak már idősebb, így marad a túrázás, meg a kevésbé terhelő hobbik. 9 éve fogadtam örökbe őt, előtte ideiglenes gazdájánál benti kutya volt. Jelenleg a szüleimnél van, én azonban most a munkám miatt az egyetem után februárban elköltözöm onnan, és valószínűleg albérletbe megyek. Szeretném magammal vinni a kutyát, de félek hogy nem bírná a benti tartást. Elég nagy bundája van, és otthon is pár perc benntartózkodás után már menne ki az udvarra. Nem tudom hogy lehetne ezt megoldani, én home officeból is tudok dolgozni, így tudnék otthon lenni míg átáll erre az egész új életmódra. Szobakennelje van, szereti is, csak amiatt aggódom, hogy streszes lenne neki a benntartózkodás. Van erre bármi ötletetetek? Egy mudiról van szó amúgy.



2022. okt. 18. 11:25
1 2
 1/18 anonim válasza:
75%

Nem bírná a benti tartást? Úgy érted nem szoba tiszta?

Hogyha elég türelmes vagy vele, akkor meg fogja tanulni. Igaz ezt még kis pici korban kellett volna megtanulnia, de hogyha okos kutyáról van szó és szépen megtanítod neki, akkor nem lesz nehéz dolga. Magától nem fog működni, nézz esetleg tutorial videókat, honlapokat!:)

2022. okt. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Meg fogja tanulni, nyilván eleinte az új hely még jelenthet stresszt, de minden kutya szeret a gazdája közelében tartózkodni. Sok séta, plusz agyi fárasztás, hogy nyugodtabban pihenjen otthon, és belerázódik.
2022. okt. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


De, szobatiszta, csak stresszel szerintem és amiatt hányni szokott ha sokáig van benn. Emiatt aggódom.

2022. okt. 18. 11:56
 4/18 anonim ***** válasza:
34%

A szuleid nem tudnak foglalkozni vele?

En egy 10 eves kutyat annyira nem mozgatnek mar, mert tuti megszokja a benti tartast,de attol meg lehet, hogy nem lesz boldog tole.

Mert akkor sem ugyanaz elvinni setalni naponta tobbszor, mint a kertes haz, ahol kedvere ki-be maszkalhat. Es ha jol ertem, nem is szeret annyira bent lenni.

En a kutya erdekeit neznem. Ha most jo helyen van ott, beken hagynam.

2022. okt. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
4# Miért nem mozgatnál már annyit egy 10 éves kutyát, ha egyszer amúgy jól van? Pláne egy mudit, amelyiknél jó esetben 10 év még nem kor. Nem biztos, hogy a kutyának az az érdeke, hogy a hátralevő életét egy kertben élje le - nem tudunk arról semmit, hogy a kérdező szülei mennyit bírnak vele foglalkozni, sétáltatják-e, vagy csak kiengedik a kertbe és etetik.
2022. okt. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

5-os, felreerted. A megszokott helyerol nem mozgatnam mar el, ennyi idosen, ha amugy ott foglalkoznak vele, tehat viszik setalni, stb!

Termeszetesen, ha nem jo helyen van ott, akkor vinnem.

Senki nem irta, hogy 10 evesen a mudi idosnek szamitana; de akkor is leelt 9 evet kertesben ugy, hogy a kerdezo maga mondja, utal bent lenni.

Ha jo helye van, nem vinnem el, ennyi.

Nem kell minden aron lakasba kenyszeriteni egy kutyat, ha az inkabb amugy is a kertet preferalja es jo neki most.

A kutya erdekeit kell nezni; ezt pedig mi innen nem latjuk, ezt a kerdezo tudhatja. De nyugodtan lehet megint lepontozni. Csak nem ertem akkor nektek mi a fontosabb, mert szamomra a kutya jolete,de akkor ezek szerint masoknak ez nem szempont.

2022. okt. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem imádná, a benti léthez meg alkalmazkodna a szőre is pár hónap alatt.


Valószínű, hogy nem egy antiszoc vagy tipikus falusi kutyáról van szó, ha agility versenyeken is indultatok, ahova kocsival kell vinni egy ismeretlen területre, ahol meg egy nagyon jelképes valamivel lekerített pályán kell veled dolgoznia póráz, nyakörv (és ha hivatalos kategória kaja vagy játék) nélkül.


Nem lehet, hogy azért stresszel bent, mert sokszor ki van küldve vagy túl van szabályozva? Nekem volt olyan ideiglenesem, aki a küszöböt nem akarta átlépni és mikor az első nap egy-két órára magára lett hagyva a házban egy szobakennelben kisebb epilepsziás roham tüneteket produkált (nyílván rohantam vele a dokihoz, ahol kijött hogy nincs semmi ilyen baja). A megoldás az lett, hogy bent csak dícsértem, nem szóltam rá semmiért, hanem rávezettem valahogy, hogy inkább mást csináljon és mikor már pár hét után teljesen magabiztos volt, akkor kezdtem el finoman rászólni ha pl felment az ágyra.

2022. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért stresszel, tényleg szerintem a hőmérsékletet nem bírja. A másik kutya simán kinti-benti a szüleimnél, és semmi baja nincs, az enyém viszont pár perc múlva beáll az ajtóba hogy menne ki. Alapvetően a szüleim elég lágyszívűek kutyanevelés tekintetében, és oda mehetne ahová akar, így túlszabályozásról nincs szó.

Egy nagyon vastag falú hőszigetelt kutyaháza van kinn függönnyel még télen szalmával, így fázni biztos nem fázik sosem kinn, azért is van ott.

Az én problémám az, hogy a szüleim vidékiek, én pedig Budapestre vagy Szegedre kerülök majd, attól függ hogy a cég melyik irodájába megyek. Így nem gyakran járnék haza, ezért lenne jó ha velem lenne a kutya. Meg mert mind a két városban sokkal több lehetőség lenne vele újra aktívabb életet élni. A szüleim bár szeretik, az etetésen meg a simogatáson túl nem nagyon foglalkoznak vele, nem ilyen a beallitottságuk, és nem is várom el hogy az én kutyámat lesztrálják. Amikor huzamosabb ideig nem voltam otthon akkor egy barátnőm vitte őt sétálni egy héten egyszer.

2022. okt. 18. 14:59
 9/18 anonim válasza:
40%
#1-es vagyok: Szerintem nem lesz vele semmi baj, hogyha stresszes kutyus, akkor eleinte biztos lesznek gondjai, de meg fogja szokni, ne aggódj. Ez teljesen normális, amikor hozzánk került a kiskutyám (törpetacskó), és volt hogy sajnos otthon hagytam pár órára, akkor még kenelben volt, és egyszer fordult elő csak, hogy annyira felzaklatta magát, hogy behányt szegény. Megesik, baleset:) Jól lesz, ne aggódj!!!
2022. okt. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
36%
Nem lesz semmi gond. A bunda a meleget es hideget is szigeteli.
2022. okt. 19. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!