Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 4 hónapos szuka kutyám...

A 4 hónapos szuka kutyám nagyon fél más kutyáktól, hogyan tudnék változtatni ezen?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kutyám nagyon fél más kutyáktól, legyen az kis vagy nagy termetű, szuka vagy kan. Mióta nálam van próbálom szocializálni, és igyekszem más kutyák közé vinni, azonban egyből elmenekül amint meglát egy másik kutyát. Sír és fel akar mászni az ölembe. A nagyszüleim kutyájával viszonylag sokat találkozik, próbálom szoktatni hozzá, de retteg tőle is. Nagyon szeretném, hogyha megbarátkozna más kutyikkal. (Az embertől nem fél, sőt mindenkihez odamegy barátkozni, csak a kutyákkal van baja.) Mit tudnék tenni, hogy megbarátkozzon más kutyákkal?

2021. máj. 15. 20:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? Honnan van?
2021. máj. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%
Kutyasuli!
2021. máj. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Elsőnek:Német kis spitz, egyik ismerősömtől hoztam el.

Másodiknak: Gondolkoztam rajta, de elképzelni nem tudod mennyire fél, nem okoznék traumát neki a kutyasulival?

2021. máj. 15. 21:08
 4/31 anonim ***** válasza:
80%
A suliban pont megtanulja, hogy nincs oka félni. Te nem értesz hozzá, a szakember viszont igen. Szerinted akkor mi a jobb? Te szerencsétlenkedsz, és elcseszed a kutyát, vagy egy végzett szakember segít, és megoldódhat?
2021. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Az én kutyám is félt, három alkalommal voltunk eddig suliban és legutóbb már egymás mellett ültek a kutyusok. Pedig első alkalommal 5 méternél közelebb nem jöhetett kutya mert rettegett.

Bízd szakemberre, ne otthon próbáld meg kezelni ha nem érted a kutya testbeszédét!

2021. máj. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
21:17-nek: kedvesebben is fogalmazhatnál. olvastam könyvet erről, mondták hogy otthon számomra ismert kutyával próbálkozzak először. én így tettem, hisz a könyvet szakember írta. :) egyszerűen visszakérdeztem a kedves válaszolónak aki tanáccsal látott el, hogy nem-e lesz traumája a kutyának. nem akarom-ahogy te fogalmaztál- “elcseszni” a kutyámat. nyilvánvalóan
2021. máj. 15. 23:07
 7/31 A kérdező kommentje:
Másodiknak: rendben köszönöm! megpróbáljuk akkor a kutyaiskolát😊
2021. máj. 15. 23:12
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyelore KUTYAOVI kellene ... es sokat foglalkozni a kutya szocializaciojaval, hogy egyre jobban megismerje a környezetét (embereket-allatokat-targyakat... mindent).


Kutyaiskola 8 honapos kora utan (vagy kesobb) szokott aktualissa valni, addig meg nagyon kolyok feju a kutya.


Aztan majd ivarossag kornyeken megint kell 'egyfajta' oktatas :) ... es vegul nagyjabol 2 eves kora korul keszul el egy kutya nevelese (ha egyaltalan elkeszul) :)

2021. máj. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
7:10nek: Igen, most reggel én is keresgettem és a környéken szerencsére van kutyaovi is! Egyébként az embereket imádja, talán túlságosan is, mert mint írtam, mindenkivel nagyon barátságos, csak a kutyusokkal van gondunk:(
2021. máj. 16. 08:20
 10/31 anonim ***** válasza:
21%
Hát, akkor ez simán lehet idegrendszeri probléma. Szapis keverék. Ki tudja, kik/mik a szülei, idegrendszerileg mit örökölt...
2021. máj. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!