Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újfoundlandi etetése?

Újfoundlandi etetése?

Figyelt kérdés

Ti milyen és mennyi tápot adatok az Újfoundlanditoknak?

Mert újfoundlandin van, és tápot szeretnék váltani. A csirkés jó lehet neki? (Csirke, rizs, répa)

Vagy inkább bárány?

Ezen a kettő felén gondolkodtam, természetesen a legjobbat szeretném a kutyámnak, szóval bármilyen hasznos választ elfogadok.

Pl ugye az újfoundlandi halászkutya volt régen, ezért lehet a halas táp lenne a legjobb neki?

A hasznos válaszokat előre is köszi!!🥰🥰



2022. okt. 18. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Tök mindegy, hogy milyen húst eszik.
2022. okt. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig nem vakaródzik tőle addig teljesen mind1. Csak a táp váltása legyen fokozatos
2022. okt. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Már annyi szárnyasallergiás kutya van, hogy én csirkés táppal eleve nem kezdenék. Aztán lehet a tiédnek semmi baja nem lesz tőle, ezt neked kell tudnod.


De ha megnézed a tápok összetételét, a "bárányos" táp is nagyrészben csirkéből áll. :D


Egyébként ha nem allergiás, az íze talán a legkevésbé fontos, az összetevőket nézd meg, hogy ne legyen tele ízfokozóval meg minden sząrral.

2022. okt. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És ti mennyit adtok az újfundlandiknak enni? Csak kíváncsiságból
2022. okt. 19. 18:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem malinoisom van, én nem követem igazából a tápon lévő útmutatót. Az egy támpont, onnan ki tudsz indulni.


Ha többet vagy kevesebbet mozog a kutya, akkor úgy kell csökkenteni vagy növelni az adagját, hogy ne legyen sovány és ne hízzon el.


Én 1,5x többet adok neki, mint amennyi a zacskón van, de mi minden nap futunk, hétvégente túrázunk, plusz visszük úsztatni is ha jó idő van. Ennyi mozgás mellett az előírt mennyiséggel gebe volt, ezért növeltük az adagot és most pont jó.

2022. okt. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!