Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon fél a póráztól, mit...

Nagyon fél a póráztól, mit csináljak, hogy megszokja?

Figyelt kérdés
Szóval, az a helyzet, hogy a kutyusomat lassanként el lehetne már vinni sétálni. Vettem egy ilyen flexi pórázt, csak próbaképp, hogy mit szól hozzá. Először feltettem, majdnem megfolytotta magát, össze vissza rohant, alig tudtam elkapni. Azóta ha újra ráteszem meg se mozdul, csak ül és néz rám, ha futni kezdek se jön utánam, nem csinál semmit, csak lefekszik, látszik, hogy fél, pedig nincs mitől, mert én meg se mozdulok, nem is húzom, hogy jöjjön meg semmi. Kajára se reagál, pedig az mindig befutó nála. Mit csináljak, hogy végre reagáljon valamit, és ne féljen ennyire? Amúgy nemsokára 4 hónapos és kerti kiskutyus.
2010. szept. 27. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Játssz vele , a póráz jó játékszer is lehet, a játék pedig oldja a feszültséget.

Ne rakd rá, csak fektesd a hátára, ugrabugrálj vele, húzd előtte, a lényeg, hogy megszokja, hogy lássa, nem félelmetes :).

2010. szept. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű:D Ráteszed a pórázt, és jutalom falatok sorát rakod elé. Ő felporszívózza :), és egy idő után megszokja, és lazán menni fog :D
2010. szept. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 hell-ikon ***** válasza:

Az én módszerem aligha működne, pont a flexi póráz miatt.

Ugyanis én azt csináltam, hogy ráraktam a kutyára és addig rajta is hagytam, míg el nem kezdett magától mászkálni pórázastul az udvarban. De ez sertésbőrből készült póráz volt.


A flexit meg ha húzza maga után, zörög az meg még plusz egy olyan dolog amitől megijedhet, mert nem érti a helyzetet.

Mondjuk azt is agyon csapnám aki ezt a pórázt kitalálta (már elnézést).

2010. szept. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! :)

Ma már kicsit fesztelenebb volt, már sétálgatott is egy kicsit :)

2010. okt. 1. 19:35
 5/5 anonim ***** válasza:
:D
2010. okt. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!