Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának boxer? Kertes...

Első kutyának boxer? Kertes ház,napi séta.

Figyelt kérdés
2022. okt. 21. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

A boxer egy nagyon jó fajta. Könnyen tanul, ragaszkodó típus. A rövid szőre miatt vagy kell neki egy nagyon jól szigetelt kutyaház vagy szabad bejárást kell biztosítani neki a lakásba.

Kezdő kutyásként mindenképpen érdemes kutyaiskolába hordani és keresni egy hozzáértő állatorvosi. Vannak fajtára jellemző betegségei, ezek idősebb korban jelenthetnek problémát.

2022. okt. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

De a kertet remelem nem azert irtad, mert kint tervezed tartani :)

Kifejezetten tilos oket hidegben kizarni, rovid a szoruk. Illetve a nyomott orra miatt a nagyon meleg is necces, akkor meg azert kell beengedni, mert azt nehezebben birja.

Amugy szuper kutyak :)

2022. okt. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Hihetetlen beteges fajta, még jó helyről választva is. Nem is élnek sokáig.
2022. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Ha jól választasz kölyköt és időben elkezded a szocializációt, akkor nem lesz baj, sok olyan boxerrel találkoztam már, aki "örök kölyök" maradt, mindenkihez kedvesen közelített, bunyó elöl kitért, meg valamennyire a gazdára is figyelt, de számos olyan kutyát is láttam (érdekes ezek főleg kanok voltak), akik össze vissza rángatták a pórázt és mentek volna neki mindennek és mindenkinek. Azért gondolom, hogy ez veleszületett, mert ha egy tenyésztőnek van 6 azonos fajtájú kutyája, abból 5 viszonylag normális, egy meg kattant, nem biztos, hogy csak a nevelés, szocializáció hiánya a probléma...
2022. okt. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

Ja 4-es, lattal par neveletlen kutyat, oke,de hogy jon ez ide? Ebbol most milyen kovetkeztetest kene levonni?

Mert max annyit lehet csak, hogy a gazda egy balfasz, aki nem bir a sajat kutyajaval.

Soha nem a kutya a baj, hanem a sok hozzanemerto.

2022. okt. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

20 km egyutt futasra szamits a szabadban. A kertben levo kis odavissza futkosastol nem farad le.


De majd latod,amikor setaltok es agressziv ,mert nincs lemozgatva.

Aktiv sporfuggo gazdanak ajanlott a boxer. Nem setalgato nyuggernek

2022. okt. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös, szövegértés....

Esetleg úgy kapcsolódik ide, hogy a kérdező arról kérdez, hogy jó-e első kutyának a boxer, amire azt írtam, hogy jól válassza meg a kölyköt (mármint a boxer kölyköt), mert a (boxer) fajtában előfordulnak olyan (boxer) egyedek is, amik egyáltalán nem valók kezdőknek, mert állatra és néha emberre is agresszívak (mármint az a néhány boxer).


Én azt vallom, hogy ha egy kutya nem tud viselkedni, az nem feltétlen kizárólag a gazda hibája, hanem a kutya veleszületett tulajdonságai is ugyanúgy okolhatóak érte. Erre pedig talán nincs is jobb példa, mint azok a tenyésztők, akik sok azonos fajtájú kutyát tartanak, az összes képes viselkedni, de egy nem. A boxereseknél is láttam már több ilyet, ezért írtam, hogy benne van a fajtában...

2022. okt. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!