Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya fél az állatorvostó...

Ha a kutya fél az állatorvostól, milyen gyakran érdemes az állatorvos felé sétálni szoktatási céllal, hogy magát a sétát ne utálja meg?

Figyelt kérdés
Volt egy rossz élménye állatorvosnál a kutyámnak, váltottunk orvost és rendelőt is, nem oda viszem vissza, ahol trauma érte. Sajnos, mikor először rendelőt választottam, nem feltételeztem, hogy egy állatorvos akár rosszul is bánhat az állatokkal. Szerencsére van alternatíva a környéken, és van rendelő, ahova mentett kutyákkal is járnak állatvédők, szóval a következő rendelőt már tudatosabban kerestem. Itt, ahova most járkálunk, értenek a problémás kutyákhoz is, és nagyon jófejek, de a kutyámnak már megvan az előítélete a korábbi tapasztalatból, viszont mindenképpen fontos eljutni, hiszen az oltást meg kell kapnia. Már az sikerült, hogy az előtérbe az utcáról belép, de tovább még nem jutottunk. Ez ahhoz képest, hogy még pár hete a rendelőtől 100 méterre gyökeret eresztett, nem rossz, bár még mindig tyúklépésben haladunk, ha a rendelő közelébe érünk. Jutalomfalatnak nagyon extrákat dobok be neki erre a tréningre, pl. sült kolbász, sonka, sajt, mert nagyon erős a félelme is. Kap Zylkénét is feszültségoldás céljából.
2022. okt. 25. 09:15
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Hát, ha egy válasz sok negatív pontozást kapott, az biztos, hogy nem én voltam, hiszen egy IP címről csak egyszer tudok szavazni egy válaszra. Szóval legyetek szívesek ezt a pontozósdit elengedni, függetlenül attól, hogy nekem sem hasznos az a válasz, hogy hívjam ki a dokit, meg hogy neveljem a kutyát (azt csinálom, rengeteget javult, amióta hozzám került), meg hogy minden kutya fél (nem, az én kutyám sem félt azelőtt, hogy az a doki traumát okozott neki, és pont a mostani rendelőben mondta az egyik doki azt, hogy van olyan kutya, amelyik lelkesen magától ugrik fel a vizsgáló asztalra). Nem a könnyebbik utat akarom választani, mert az nekem hosszú távon nem oldja meg a kutyám félelmét, én pedig hosszú távú megoldást keresek, akkor is, ha az nehéz. Nem járunk most minden nap a rendelő felé, de ha az segít, úgy teszek. Pillanatnyilag nem tudom, mi lenne az optimális, erre keresek választ, abban a rendelőben pedig segítenek a tréningben, de be kell jutni az ajtón.
2022. okt. 25. 13:36
 12/27 anonim ***** válasza:
32%
Első válaszoló vagyok, Budapesten élek, ami eléggé város, és minden gond nélkül kijön házhoz az állatorvos. Nem értem kérdező, miért, és hogy értetted azt, hogy városban nem jön ki.
2022. okt. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Még annyival kiegészíteném, aztán aki akarja, érti, aki nem akarja, nem.

A félelemnek több fokozata van. Van az, amikor bár fél az alany az orvostól, de eltűri a vizsgálatot, kezelést, én a fogorvossal vagyok így, meg van az a félelem, amikor meggátolja az orvost abban is, hogy megvizsgálja, na, ez van a kutyámnál, ezt nem tarthatom fenn, és nem volt jobb a helyzet, amikor elkerültem hónapokig a rendelőt. Azért sem lenne jó kihívni a dokit, mert felnőtt korában fogadtam örökbe a kutyát, már volt egy előélete, és alapvetően a legtöbb idegennel bizalmatlan, nem agresszív, de nem haverkodik az idegenekkel, és inkább tartózkodó velük, kivéve, ha ételfutár az illető. Szóval nem biztos, hogy előrébb lennék, ha kihívnék egy idegent, aki betolakodó a kutya számára a kutya saját otthonában, és még meg is szúrja.

Mivel sok félelmét már sikerült feloldani az örökbefogadása óta, biztos vagyok benne, hogy ezen is lehet javítani. Ezek ismeretében várom a további (valóban releváns, és segítő) választ.

2022. okt. 25. 14:04
 14/27 A kérdező kommentje:
Értem, hogy kiment hozzád, nekem ez nem lesz megoldás, és nem is akarom ezt megoldásnak, a kutyával be kell tudni jutnom a rendelőbe. Leírtam, miért gondolom így.
2022. okt. 25. 14:06
 15/27 anonim ***** válasza:
24%
Értelek, csak akkor ne azt írd, hogy városban nem megy ki házhoz az orvos, mert ez nem igaz. Te nem szeretnéd kihívni, ez oké.
2022. okt. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
87%

Még írjad le párszor hogy te házhoz hívod az állatorvost, nagyon izgalmas és hasznos.

Kérdező amúgy azzal kezdte a negyedik válaszát hogy az a megoldás neki nem megoldás, és azzal folytatta, hogy NEM BIZTOS benne, hogy kijön, most már biztos, mert ezt is leírtad kétszer, bocs, háromszor, hogy kijön, amiért tök hálásak vagyunk meg minden. Igaz, hogy senki se akarja kihívni, de nem baj, most már mindenki tudja hogy te kihívod és kijön, legyen bármilyen településtípus is. Jobb az ilyesmivel tisztában lenni!

2022. okt. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy nem jön ki, hanem azt, hogy nem biztos. Nézd, nem tudom, hogy te merrefelé laksz, nem is igazán érdekel, mert nem tartozik a kérdéshez, itt elég sok az állattartó, lakótelep, plusz az állatvédők is lekötik az állatorvosok (legalábbis a problémás esetekhez értő állatorvosok) kapacitását. Ezért nem vagyok benne biztos, hogy van még energiájuk, kapacitásuk, idejük házhoz is járni. De ha járnak is, nem ezt a megoldást akarom, ezt is leírtam. Hányszor és hogyan rágjam még szájba, hogy megértsd? Az első válaszod megfogalmazásából úgy gondoltam, hogy elsőre is menni fog a szövegértés, de megint itt magyarázok neked.
2022. okt. 25. 15:13
 18/27 anonim ***** válasza:
24%

16-os! Értem, hogy neki nem jó ez a megoldás, De akkor se írjon már valótlanságot, ne vezessen félre senkit, aki esetleg olvassa ezt a kérdést.


Kérdező, elsőre is megértettem, hogy nem szeretnéd házhoz hívni az orvost. De biztosíthatlak , hogy mindenhol van olyan állatorvos, aki kimegy házhoz, ha nem az egyik, akkor majd a másik.

2022. okt. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
31%
Elképesztő egyébként, hogy az ember jó szándékkal próbál segíteni, és akkor jól lepontozzátok nullára. Köszi, mehet erre is a nagy nulla. első voltam.
2022. okt. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Jó, feladtam, a számomra nem hasznos választ értelemszerűen lepontozom, ugyanis pontosan ezt jelenti a piros kezecske. És aki kifogásolja a pontozást, vagy többedszerre is olyat ír, amire már reagáltam, hogy nekünk nem jó, és engem próbál meghazudtolni, és olyat a számba adni, amit nem írtam, azok a válaszok nem hasznosak. Itt befejeztem a vitát, a továbbiakban ezekre nem reagálok szöveggel, csak jelzem a hasznosságértékét, és ha kötekedő a válasz, akkor a moderátoroknak csináltok munkát. Ennek tudatában nézzétek a kérdést. Nem akarok kommentvitát, ez nem a dühöngő.

Megoldást keresek egy problémára, elég sok melót fektettem már bele a kutyámba, aminek van pozitív eredménye, ma már a legtöbben nem mondanák meg, hogy egykor az utcán élt, és még a felborult kukától is félt.

Köszi mindenkinek!

2022. okt. 25. 17:54
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!