Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya fél az állatorvostó...

Ha a kutya fél az állatorvostól, milyen gyakran érdemes az állatorvos felé sétálni szoktatási céllal, hogy magát a sétát ne utálja meg?

Figyelt kérdés
Volt egy rossz élménye állatorvosnál a kutyámnak, váltottunk orvost és rendelőt is, nem oda viszem vissza, ahol trauma érte. Sajnos, mikor először rendelőt választottam, nem feltételeztem, hogy egy állatorvos akár rosszul is bánhat az állatokkal. Szerencsére van alternatíva a környéken, és van rendelő, ahova mentett kutyákkal is járnak állatvédők, szóval a következő rendelőt már tudatosabban kerestem. Itt, ahova most járkálunk, értenek a problémás kutyákhoz is, és nagyon jófejek, de a kutyámnak már megvan az előítélete a korábbi tapasztalatból, viszont mindenképpen fontos eljutni, hiszen az oltást meg kell kapnia. Már az sikerült, hogy az előtérbe az utcáról belép, de tovább még nem jutottunk. Ez ahhoz képest, hogy még pár hete a rendelőtől 100 méterre gyökeret eresztett, nem rossz, bár még mindig tyúklépésben haladunk, ha a rendelő közelébe érünk. Jutalomfalatnak nagyon extrákat dobok be neki erre a tréningre, pl. sült kolbász, sonka, sajt, mert nagyon erős a félelme is. Kap Zylkénét is feszültségoldás céljából.
2022. okt. 25. 09:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
85%

Heti 2-3 alkalommal többet nem vinném, és ezek után is valami nagyon pozitív dologgal zárnám a sétát. Csinálhatod azt is, hogy néha csak elsétáltok a doki előtt, és be sem mentek. Aztán bementek az előtérbe és jöttök is ki.


Nagy meló ez, de megéri, mi is túl vagyunk már ilyenen.

2022. okt. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem akár minden nap is mehettek arra, sőtt, ha az az útvonal, gyorsan megszűnik majd a félelme is (az útszakaszon), hacsak nem erősíted minden egyes alkalommal benne.


Én nagyon nem hiszek ebben a séta közben kajával csalogatásban, mert sokszor csak a félelmében támogatod ezzel a kutyát. Kösd inkább a derekadra a kutya pórázát, nézz előre, huzd ki magad, ne beszélj és menj határozottan, vonatkoztass el attól, hogy mit csinál éppen a kutya a póráz végén, tartsd a tempót és véletlenül se nézz rá vagy szólj hozzá. Valószínű, hogy meg fog feszülni a póráz, akár be is fékezhet vagy még vergődni is elkezdhet, de nagy többségben ez csak pár m-ig fog tartani és utána szépen jön majd melletted. Egy-két percig minimúm tarts ki, aztán ha nagyon nem megy, válts irányt, de ne arra, amerre ő akarna menni és mikor normalizálódik a séta, akkor mehet a dicséret és a jutihegyek.


Nagyon sok kutyával csináltam már a menhelyen és működik. A saját, felnőttként örökbefogadott kutyámnál is működött ez a módszertan, de ő inkább a botos emberektől, főleg férfiaktól és a vihartól, tüzijátéktól félt. Mindig megkerestem, hogy hol a határ, közben úgy tettem, mint aki nem is észlelte, hogy baj van és amint nyugodtabban viselkedett, nagyon dícsértem. Jelenleg, ha ott vagyok, teljes nyugiban alszik kiterülve viharban és tüzijátékkor, hétvégén meg egy nagy szervezett túrán 20-30 túrabotos ember között szlalomozott el a félelem legapróbb jele nélkül, úgy, hogy sokszor 20-30 cm-re voltak tőle a mozgó botok.


A kutyáimat meg mindig én fogom le a dokinál, sokkal nyugodtabbak tőle.

2022. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom ezeket is, bár ő nagyon kajamotivált, szóval ezért használom, mert erre azért előbb-utóbb megmozdul a kívánt irányba, jobban, mint hogyha én meg akarok indulni, de kipróbálok más időzítést, köszi.
2022. okt. 25. 21:49
 24/27 NTBS ***** válasza:
78%
Hetente néhány alkalommal.
2022. okt. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
54%

22 vagyok, lehet, hogy kicsit félreérthető volt.

Ne az első lesokkolódáskor kösd a derekadra a pórázt, hanem még séta elején, mikor teljesen szépen megy és mikor már minimúm 5-10 perce sétáltok így, menjetek el a doki felé is.

2022. okt. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Köszi, nem, én is így gondoltam, amúgy használok deréköves futópórázt, az jó lesz. Az a 69%-os meg eltakarodhatna máshova lepontozgatni a válaszokat.
2022. okt. 26. 10:20
 27/27 A kérdező kommentje:
Sziasztok, egy kis fejleményről szeretnék beszámolni. Ma reggel sikerült az állatorvosi rendelő utcájába besétálni és elmenni a rendelő előtt úgy, hogy a kutyám nem eresztett gyökeret és nem gyorsított be a rendelő előtt. Most nem volt célom megállni a rendelőnél, de ez már nagy lépés.
2022. nov. 2. 13:28
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!