Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire terrier...

Amerikai staffordshire terrier vélemények?

Figyelt kérdés

Kinek milyen a tapasztalata ezzel a fajta kutyával kapcsolatban?

Egy 2 és fél éves fiú sztafim van,a férjemmel közösen vettük magunhoz kiskorától. Az utóbbi időben úgy vettem észre hogy megváltozott,velünk ugyanolyan mint volt ,de szomszéddal (aki mindig enni adott neki),család tagokkal megváltozott. Meg van bolondulva ha valaki be jön az udvarra ,ugrik neki,az ajtónak is ha valakit hal ott. 6 hónapos terhes vagyok, nagyjából azóta is fura a viselkédese. Valakinek valamilyen tapasztalata? Aggódok hogy nem fogja jól viselni az új családtagot.



2022. okt. 26. 12:02
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
70%
En szinte egy staffival nottem fel 😊 Sokat kell foglalkozni veluk es tudni kell banni vele.., de nagyon huseges, szereto fajta.
2022. okt. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
91%

3-as, A fajtádat kéne....


Kérdező, az egyik legmozgékonyabb kutyát sikerült kiválasztanotok. NEM elég az udvar! Ilyen körökben szokás, hogy még futópadot is készíttetnek a kutyának, mert képtelenség annyit menni, amennyit ők bírnának. Ezenfelül a szellemi fárasztás (napi fél-1 óra kb.) ami nagyon-nagyon fontos lenne. Vannak az amsztaffok, és pitbullok között olyan egyedek, akiket a több órás játék, és séta nemhogy lefáraszt, hanem még jobban felpörget, ezért nem ez, hanem a szellemi fárasztás az, ami igazán lenyugtatja (ettől függetlenül szükséges a fizikai is).

2022. okt. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

Egyes emberek nagyon túlzásba viszik a dolgot egy ártatlan kérdés miatt.

Ivartalanított kutyáról beszélünk aki meg kap mindent ,figyelmet időt mindent.

Ki mondta h be van zárva az udvara s annyi? Játszunk vele kint vagyunk vele sokat,szabadon van.

Rendszeresen viszük állatorvoshoz, minden oltást megkap , sok pénzt költöttünk rá,úgy h ne jöjjenek egyesek azzal h *csoro*kutya milyen szar élete van ..Miért kell így felfujni egy ártatlan kérdést..? Azoknak a kutyáknak van szar élete akiket ütnek vernek láncon tartva s örül ha egy héten egyszer kap enni..Úgy hogy nem érzem magam annyira szar embernek. Köszönöm a drága véleményeket!

2022. okt. 26. 15:37
 24/40 anonim ***** válasza:
83%

"aki meg kap mindent ,figyelmet időt mindent"

NEM, NEM KAP MEG MINDENT. Mint ahogy többen is írtuk, a séta SZÜKSÉGLET, pláne egy ilyen "nyüzsis" kutyának.

Most dicséretet vársz amiért nem láncon tartod és nem éhezteted, vagy mi??

2022. okt. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, de ez az alap, hogy nem verjuk a kutyat, nem tartjuk lancon es elvisszuk az allatorvoshoz.

Ettol nem leszel jo gazdi, csupan megteszed a minimumot, ami a kutyatartashoz szukseges.

De ez meg lofasz egy ilyen kutyahoz.

2022. okt. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
95%

Túlzásba visszük???


Te fogyatékos liba, neked lesz 3 hónap múlva csecsemőd!


Ilyen okok miatt, ilyen helyzetekből lesznek azok az esetek, amikor egy kutya széttép egy kisgyereket!

És mi visszük túlzásba, te lotyó!

Próbáld már meg használni azt az elcsökevényesedett birka agyadat!

Huszan írtuk le, hogy ez egy időzített bomba!

És nem poénból irkálunk ide, hanem azért, mert értünk hozzá!


Tisztelt moderátorok, minden következményét vállalom az általam leírtaknak.

De talán ez a stílus kell ahhoz, hogy elkerüljünk egy tragédiát. Legalábbis a szép szó eddig nem használt.

2022. okt. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
87%

"Meg van bolondulva ha valaki be jön az udvarra ,ugrik neki,az ajtónak is ha valakit hal ott."

Nézd, unokaöcséméknek is stafija van, de versenyekre is viszik, abszolút foglalkoznak vele. Mégis csinál ilyen dolgokat. Rájön az 5 perc és pl. megtámadja a tv-t, meg ilyenek. Nem nagyon áll le, nagyon le kell fárasztani ahhoz, hogy igen. Én pár napot nem bírnék ki ilyen természetű kutyával, pedig mindig voltak kutyáink, most is van kettő.

Szerintem hozzátok sem való ez a fajta, de próbáljátok meg trénerrel, hátha.

2022. okt. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező! Ne foglalkozz a sok buta válaszolóval. Érdekes a 10.en tartott macskákra nem írják, hogy sétáltatni illene. ... . Szerintem annak a kutyusnak keressetek másik gazdit. A születendő baba miatt.
2022. okt. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
97%

28-as, hogyan is hasonlithatod a benti macskat ehhez a kutyahoz?

Nem ertem.

A benti macska nem fogja szettepni a csecsemodet unalmaban 2 masodperc alatt. Ez a kutya igen.

Rohadtul nem mindegy szerintem.

2022. okt. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
8%
Kedves 29-es! Itt minden kertben tartott kutyást támadnak, aki nem viszi sétálni a kutyusát. Fajtától függetlenül. Macskákra nem. Akkor sem, ha egész életét egy 30-40nm-es lakásban tölti. Valahogy ez egy erős kettősmérce. Mondom úgy, hogy most voltunk sétálni a kutyámmal 1 órát. S ez mindennapos. Kinti benti kutyus. Volt itt olyan kérdés is, hogy napi 3x1 órát kötelező legyen e sétáltatni a kutyát... . Szerintem ez már beteges.
2022. okt. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!