Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján választasz kutyát?...

Mi alapján választasz kutyát? Honnan tudod, hogy melyik fajta illik hozzád?

Figyelt kérdés

A FAJTALEÍRÁSOK olyan egyformák. Ez alapján nekem nehéz dönteni. Ti hogyan csináljátok?

Pl:

Ha én olyan kutyát szeretnék amit lakásban lehet tartani, kis testű, nyugis fajta, viszont könnyen tanítható, könnyen magamra tudom vonni a figyelmét és gyerekszerető akkor milyet ajánlanátok?

Egyes kutyák energia szintje függ a fajtától? pl: minden Beagle magas energia szintű?

Olvasgatom és nézem a Csodálatos kutyadokit, nagyon tetszik, nagyon sokat tanultam már belőle. Csak arra nem tudok rájönni, hogy mi alapján válasszam ki a hozzám legjobban illő kutyát.


2010. szept. 28. 11:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
menhely,ott mondd el az elképzeléseidet, s a megfelelő jellemű. energiaszintű kutyit mutatják majd meg neked.
2010. szept. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem most halt meg a svájxi fehér juhászom és most fogok egy kölyköt venni. Nekem az első kutyámat apukám választotta, mert imádja a németjuhászt ezért vett egy fehéret (sfj, nj fehér változata) egy feketét és egy rajzosat. A rajzos nagyon szép a fekete mégszebb a de a fehér a legszebb és én ezért választottam, és a jelleme miatt is. Egyébként nemsokára 1-2 nap veszem meg a tenyészkutyámat :)
2010. szept. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Utolsó örülök, h. te már megtaláltad a kutyádat :)

Volt már kutyim, volt Yorkim is, szerettem, de mivel első kutya volt kicsit eleresztettem, szóval nem volt túl illemtudó:S Most valami kevésbé pörgős kutyát szeretnék mert én is belassultam kicsit azóta és lett egy gyerekem is azóta úgyhogy szempont ez is. A menhely nálunk kilőve sajnos, sok-sok rossza tapasztalat miatt:S A Havenese tetszik, olvastam róla. Megkérdezhetem hogy kell kiejteni a nevét? (havanyéz?) Mert így már hallottam...

2010. szept. 28. 16:08
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló gondjaim vannak,mint neked, csak én már lassan 1 éve keresem a számomra ideális kutyafajtát. Nem kapkodom el a dolgot - van időm rengeteg - , mivel egyenlőre semmi esélyem arra, hogy elköltözzek. Ez is az egyik oka, hogy még nem volt kutyám eddig soha (pedig már 30 éves elmúltam).

A beagle-t én alapvetően magas energiaszintűnek tartom, ennél már csak a makacssága tud nagyobb lenni. Ezért elsősorban tapasztaltabbaknak ajánlott választani.

Segítségképpen adok egy linket, szerintem etalon lehetne mindenki számára "hogyan válasszunk kutyafajtát" kezdetű kérdésben.


[link]


Ha nincs konkrét tulajdonság, amit a kutyától elvársz (pl. terelő ösztön), csak egyszerűen egy családi kedvencet vagy egy házőrzőt szeretnél, akkor én is azt mondom: VÁLASSZ MENHELYRŐL! vagy ahogy mostanában divat írni: NE Vásárolj, Fogadj örökbe !


Említetted szereted a csodálatos kutyadokit nézni. Hát én most adok neked egy videót, ebben megmutatja hogyan kell gyepiről, fajtamentőtől, tenyésztőtől kutyát választani.

Nem magyarul van, de ettől függetlenül szerintem a lényeget érteni lehet. Korábban már itt bedobtam, de kénytelen voltam törölni. Szedd le és nézd meg :)


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. szept. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

ne zárd ki a menhelyet, azért mert van néhány rossz tapasztalatod. Nekem pl, csupa jó van. De persze családi kutyának tényleg necces kennelből kihozni egyet aki nem volt "kipróbálva" ilyen vagy olyan helyzetben, kicsit zsákba macska főleg egy laikus embernek aki nem feltétlenül akar még hónapokig rehabilitálni egy lelki sérült kutyát.

De vannak olyan szervezetek, illetve a menhelyeknek is vannak olyan önkéntesei akik ideiglenesen tartják otthon a kutyákat, főleg az ilyen kis szoba kutyusokat hisz ők nehezebben viselik a kennelt, ráadásul kis helyen is elférnek. Az ideiglenese tartás azt jelenti hogy otthon családban van a kutya, akár gyerekekkel, munka mellett, jövés-menés, tehát tehát elő van nevelve a családi életre.

Ilyen pl. a Pilis-Budai Kutyások, Az Állat és Ember szervezet, de a lelenc és a minimenhelynél is hazaviszik az ilyen társasági kutyákat. És így az ideiglenes pontosan eltudja mondani milyen a kutya, hogy viselkedik egy adott szituációban, hogy bírja az egyedüllétet, a gyerekeket stbstb...

2010. szept. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!