Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vonaton lehet a kutya ölben?

Vonaton lehet a kutya ölben?

Figyelt kérdés
Egyik nap rám förmedt a kalauz emiatt. Szegény kutyámat le kellett tennem a ragacsos földre. Valami kiborulhatott, viszont máshol nem volt hely. Szabályba ütközik? Az ülésre nem szoktam letenni, max akkor ha letakarom.
2022. okt. 27. 11:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Sajnos csak kisállat szállítóban lehet vinni, nekem ezt mondták nem régiben. Nem tarthatom a karomban, nem ülhet az ölemben, ez van. :(
2022. okt. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
Igen, szabályba ütközik. A vasúti szabályzat alapján élőállat csak zárt szállítóban utazhat. Amennyiben az állat zavarja a többi utast pl. ugatással, akkor erről is gondoskodni kell pl. szájkosárral.
2022. okt. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Az nincs kikötve sehol, hogy nem utazhat ölben. És VAGY zárt szállító VAGY póráz, szajkosar kell. Ettől függetlenül semmi baja nem lesz a kutyának a földön, valószínűleg a kalauz nem volt nagy állatbarát.
2022. okt. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
4. Mert viheti oltásra éppen, vagy orvoshoz, vagy bárhová!
2022. okt. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

Kistestu kutyam van, en vonaton mindig taskaban utaztatom, es a taskat teszem az olembe, abban ugye a kutya, de be van zarva, a feje se log ki, persze nyugi; kap levegot, mert nem teljesen zart a taska, sok a szunyoghalo-szeru anyag rajta. Nem szeretem a foldre rakni, mert nincs sok hely, belerugnak, rataposnak, akarmi.


Altalaban eszre se veszik, hogy allat van nalam, csendben van :D

En amugy csak azert nem tennem siman az olembe a kutyat hordozo nelkul, mert lehet a mellettem ulot zavarja, meg akkor is, ha nem er hozza. De szerintem sincs szabaly erre, hogy igy ne lehetne az oledben.

2022. okt. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Pedig ölbe is viheted, csak szájkosár kell és jegy!
2022. okt. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Csak a helyjegyes vonatra kötelező a szállítóbox/kosár. Ami minden állomáson megáll, ott anélkül lehet vinni, szájkosárral és pórázzal. Tehát nem értem miért szólt rám emiatt a kalauz. És igenis időnként vonatozunk egy fél órát, mert a városunkban már nem nagyon tudunk sétálni anélkül, hogy halálra unnánk magunkat.
2022. okt. 27. 12:45
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
Nincs kikötve, hogy nem lehet ölben. Annyi a szabály, hogy helyjegyes vonatokon kötelező a zárt szállítóeszköz, a többi vonatra elég a szájkosár, póráz, és kell venni a kutyának minden esetben jegyet (azt hiszem, van erre valami életkori kikötés, hogy mennyi idős kortól, de azt fejből nem tudom). Én is szoktam kutyával vonatozni, nincs jogosítványom, nincs autóm, és a lakóhelyemtől távolabbi túrahelyeket másképp nem nagyon tudjuk megközelíteni, több száz km-t nem gyalogolunk, akármennyire is szeretünk túrázni.
2022. okt. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%
Ölben nyugodtan lehet a kutyád,nálam is így volt mikor míg élt,viszont szájkosár kell rá ha hangos,meg jegy kell neki. A kaller egy vadbarom volt,én azért futnék egy kört a MÁV-nál ezügyben.
2022. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

Még mindig nem hangzott el a lényeg, hogy volt e rajta szájkosár, ha már nem volt boxban.

De még ha nem is volt rajta, akkor is, a szájkosár hiányának kellett volna problémának lenni, és nem annak, hogy az öledben van.

Nem tudok olyan szabályozásról, ami ezt meghatározná.


Ezen túlmenően, amit nem tudok, az egy kalauznak a saját hatásköre.

Mivel közfeladatot ellátó személynek minősül, elképzelhető, hogy lehet saját hatásköre, és önállóan dönthet úgy, hogy bizonyos szituáció balesetveszélyes. Tehát bizonyos kereteken belül kiegészítheti az írott szabályzatot.

Ez nem biztos, de sanszos, hogy ilyesmi áll amögött, hogy jogában áll ezt esetenként szabályozni.


Pontos konkrét infót nem tudok ezzel kapcsolatban, úgyhogy a legtöbbre azzal mész, ha a környezetedben elérhető legnagyobb állomáson segítséget, és felvilágosítást kérsz ezzel kapcsolatban.

Kérheted, hogy az erre vonatkozó szabályokat nyomtassák ki neked, mert xy járaton, meghatározott időpontban, emiatt rendre utasítottak, stb stb...

2022. okt. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!