Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs időnk foglalkozni a...

Nincs időnk foglalkozni a kutyánkal mióta megszületett kisfiunk. Hogyan találhatnék neki egy jobb helyet ahol befogadnák?

Figyelt kérdés
Nagytestü labrador keverék szuka kutya.Párom dolgozik én meg nem tudom gyerekkel együtt elvinni sétálni, mert elhúz, meg nem fogad szót.
2010. szept. 28. 12:00
1 2
 1/17 anonim válasza:
85%

Ebbe hamarabb nem tudtatok volna belegondolni? Nem is értem hogy minek kellett nektek egyáltalán kutya, ha nem tudtátok megnevelni?!

Most meg hogy gyereketek van, íme egy ürügy ami miatt mennie kell.

Nesze neked felelős állattartás! Az ilyen felelőtlen, idióta emberek miatt van teltház a menhelyeken.

2010. szept. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Meg kéne nevelni, hogy ne húzzon, nem pedig kirakni a szűrét. Ha keverék, nagytestü, felnőtt, ráadásul neveletlen, nem valószín, hogy talál új gazdát.

Felelősséget vállaltatok érte is, ugyanúgy mint a gyereketekért.

2010. szept. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Furán hangozhat, de most sajnos annyi a gazdakereső kutya fajtatiszta is, kölyök is, hogy azoknak se nagyon van esélyük, nemhogy egy felnőtt, neveletlen(írtad hogy húz) keveréknek. Veszélyes ráadásul hogy szuka, ivarosan semmiképpen ne adjátok oda senkinek, ha muszály mennie maximum ivartalanítva. Fajtamentőknek írj, lehet hogy átveszik, de én nem tenném.

Szval ha kertes házban laktok jobb lenne neki ha nálatok marad, akkor is ha nem sétáltatjátok, mert annyira esélytelen mostanában az örökbeadás.Bár tudom furcsán hangzik, de aki csak látja most a helyzetet ezt mondaná.

2010. szept. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerencsétlen kutya.
2010. szept. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Egy szuka labrador imádni fogja a gyerkőcöt ha nagyobb lesz, én nem küldeném el a háztól az biztos.


Nekem is van egy neveletlen kutyám, ő egy mopsz és eszembe sem jutott megválni tőle, pedig én sem tudom levinni sétálni mert még nem tudom a babakocsit és őt is irányzékolni (pici még a fiam, nyáron szültem), férjem hordja le meló előtt-után.

Igaz hogy ő kistestű de egésznap ugrabugrál, nem olyan lusta mint a legtöbb mopszli.


Sőt, bejár a babaszobába és lopkodja a baba dolgait, persze mindig kikap érte de olyan mintha direkt szórakoztatná mert addig is vele törődöm. Meg amikor altatni próbálom a fiamat, ő rá van csimpaszkodva a gatyómra és játszani akar :)

Szóval nekünk sem könnyű de sok humorral és szeretettel ki lehet bírni! Ha kicsit nagyobb lesz a gyermek, legjobb barátok lesznek!


Ln nem tenném ki a szűrét a kutyusnak, már csak azért sem a fentieken kívül, mert mint a többiek is írták, nem találna egyhamar gazdit - milyen lenne a lelkiismereted hogy arra gondolsz napközben hogy az egykor imádott kutyusod szomorúan ül a menhelyen egy "cellában" és utánad szűköl meg a meleg családi otthona iránt?

2010. szept. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Sose értettem miért kell ekkora ügyet csinálni ebből. Születik egy kisgyerek a családba és azonnal el kell távolítani a kutyát, nem lehet a gyerekkel stb. stb. Miért nem lehetne a gyerek a kutyával együtt? Arra persze figyelni kell, hogy kettesben soha ne hagyd őket, de ha te is ott vagy, semmi nem fog történni. Arra pedig tanítsd meg a kutyát, hogy ne húzzon pórázon. Ezt akkor is meg kell tanítani, ha nincs gyerek és csak egyedül sétáltatod.
2010. szept. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Retriever Rescue Fajtamentő Egyesület:

E-mail: info@retrieverhelp.hu

Tel:20/59-333-80

20/526-2703

20/526-0331

(hétköznap 9-18 óráig)


Én is az előzök véleményén vagyok, az ilyenek miatt van telt ház menhelynek és sintértelepeken. Cuki, cuki akarom akarom de aztán ahogy bonyodalom van már repül is.

Kutyát nem kötelező tartani, gondolhattad volna hogy a kutya 15 évig él és ezalatt változhatnak az életkörülmények, na meg a baba sem az égből pottyant, gondolom benne volt a 15 éves tervedben, akkor miért nem jutott eszedbe mikor beszerezted a kutyát.

Én megértem hogy nem fér bele az életetekbe és hogy túl sok, ezzel nincsen semmi baj de basszus akkor ne vállaltad volna be, milyen hogy most évekkel később válasz megtelő? Én egyetem és munka mellett tartok kutyát és megtudom oldani. De persze nem mindenkinek fontos ennyire a kutya, akkor az viszont ne vállaljon SOHA, mert bármikor adódhat olyan helyzet helyzet kicsit kényelmetlenebb a kutya tartása.

Tanulj ebből és legalább ivartalanítsd ennyit még megtehetsz érte, remélem a fajtamentők tudnak segíteni bár fullon vannak, írhatsz más menhelyeknek is hogy legalább a hirdetésekben segítsenek de számíthatsz még lecseszésekre, mert az igazi kutyások közt nincs arra kifogás hogy évek után lett teher a kutyatartás.

2010. szept. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

anno ez nem zavart, hogy húz sétálás közben?te vagy a falkavezér, és a férjed! meg kell neki mutatni, h ti parancsoltok, nem ő. az egyik befogadott kutytum is húzott mindig séta közben, de kitartással, következetességgel és türelemmel leszoktattam róla! ha elkezdi csinálni, mondd neki, hogy nem, és ránts 1 határozottat a pórázon. ha kezdi megérteni, h ezt nem szabad, akkor simizd meg, esetleg 1 falatka jutalom is mehet. nem mondom, h könnyű lesz, de nem kivitelezhetetlen!

ahhoz a témához meg, h a gyerek miatt akarod kirakni:

anno a barátnőméknél is lett baba(nem tervezték), ő például imádta azt a 2szer 1 órát, amíg kimentünk sétálni a kutyókkal, teljesen feltöltődve ment haza a családjához, plusz a szülés utáni kilók is lementek róla hipphopp. szerintem a férjed tuti besegítene, amíg te sétálsz a kuttyal, vagy ő is ki tudná vinni. és egy kutya minden simogatásért hálás, ha a sétán kívül csak pár percekre tudsz időt szakítani rá, hálás lesz neked!és persze majd a gyerek is, hogy ilyen jó barátja lesz(én is kutyával együtt nőttem fel, mai napig hálával gondolok rá:))

2010. szept. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

Gyereket kenguruba, kutyát retrieverpórázra .. máris nem tud elhuzni. A párod sem gondolom hogy napi 12-14 órát dolgozik, hogy 1 óra séta ne férjen bele az életébe, legalább addig amig le lesz szoktatva a húzásról a kutya. Nem a kifogásokat, a megoldást kellene keresni.


A retrievermentők totál dugig, már a fajtatisztákat sem mindig vállalják be ... egy keveréket meg mégugyse tudnak. Szerintem.

2010. szept. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
12%

Teljesen igazuk van az előttem íróknak! Már csak annyit fűznék hozzá: ugye, ha gond lesz a gyereknevelés során (pl. szemtelen,szófogadatlan) akkor majd inkább elajándékozod a gyereked is? Persze ,tedd, ez a legegyszerűbb!!

Gratulálok, felelősségteljes ember lehetsz!

2010. szept. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!