Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig nem ivarérett a puli?

Meddig nem ivarérett a puli?

Figyelt kérdés
Apukámnál van egy puli kölyök, még csak 3 hónapos, ezért el merem vinni a saját kutyusomat, egy shitzut, aki szintén nincs ivartalanítva. Meddig lehet úgy elvinni, hogy biztosan ne legyen belőle probléma?

2022. okt. 28. 09:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%
#4 vagyok, nem mondtam, hogy nem vagy normális gazda, azt se mondtam, hogy a valagában kéne lenni, csak azt, hogy normális gazda figyel arra, hogy ne fedezzék be a szukáját. Ha normális gazda vagy, nem fogod hagyni, ennyi. Nem kell mindent szándékosan félreérteni, hogy mellre szívhasd.
2022. okt. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
62%

Mondd mar el, ki volt ez a fantasztikus orvos. :D kivancsi vagyok a nevére.


A nemi hormonoknak (illetve azok hiányának) nincs ráhatása a cukorbetegség kialakulására. Ez ilyen biosz 5. osztályos tananyag amúgy… :/

2022. okt. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
58%
Érdekes, eddig úgy tudtam, az ivartalanított szukánál teljesen megszűnik a progeszterontermelés, ami éppen akadályozza a normális inzulinműködést, tehát még csökkenti is az esélyét a cukorbetegségre.
2022. okt. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Kössetek bele egy orvos szavába nyugodtan, de a shitzu nem lesz ivartalanítva. A kérdés pedig nem arról szólt, hogy a cukorbetegség hogyan alakulhat ki egy kutyánál. A normális válaszokat köszönöm
2022. okt. 29. 10:28
 15/21 anonim ***** válasza:
46%

Meg ha kan lenne a kutyad, azt mondom oke, ne ivartalanitsd, te dolgod. Mert naluk is van esely igy betegsegekre, de sokkal-sokkal kevesebb, mint a szukaknal.

A szukak minel tobbet tuzelnek, annal biztosabb a gennyes mehgyulladas, nem tudom ez regen mennyire volt gyakori, de manapsag sajnos nagyon az. Ennel mar csak a rak a rosszabb, de azert a mehgyulladas is kemeny es bele is lehet halni.

2022. okt. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
21%

#14 Pont ezt csináljuk. Belekötünk az orvos szavába, de én speciel nem mondtam, hogy ivartalanítsd a kutyádat. Sosem értettem ezt az ivartalanítósdit, lusta panelproli kutyatartók kényelmi tevékenysége, ha nem menhelyi vagy nyilván keverék kutyáról van szó.


Ha az a puli egy törzskönyves szép puli, hatalmas kár megfosztani az amúgy is szegényes állományt egy potenciális tenyészkantól.

2022. okt. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
48%

16-os, en vesztettem mar el kutyat gennyes mehgyulladasban (csaladi,,

ivaros kutya volt) hat nem volt tul jo erzes. Igaz, mar 11 eves volt, de kistestu, ha a szuleim ivartalanitjak idoben, meg elhetett volna 3-4 evet. Semmi baja nem volt ezen kivul :(

Nem azert ivartalanitunk, mert lustak lennenk figyelni, hanem mert komoly betegsegeket lehet megelozni vele! Meg persze a nem kivant szaporulatot is, mert bizony egy ivaros kannak lofasz a kerites es siman beszokik a tuzelo szukahoz, ha valakinek mondjuk kinti kutyaja van, ez bizony egy letezo veszelyforras.


Ha a puli torzskonyves es tenyesztesre szantak, akkor termeszetesen a tenyesztojevel megbeszelve lesz bevonva a tenyesztesbe! Nem csak ugy szaporitgatunk otthon magunknak.

De ha meg torzskonyves is, akkor se biztos, hogy alkalmas tenyeszkannak, tehat megintcsak szoba johet az ivartalanitas :)

Gondolkozni kene neha es nem hulyesegekkel dobalozni 16-os.

2022. okt. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
35%

Nem olyan fekete fehér ez a tenyésztősdi.

Mindenki ivartalanítja a kutyáit, a "törzskönyves" tenyésztők pedig tönkrevágják a kutyák génálományát, semmi genetikai változatosság nem marad.

Lásd amit a mopszal műveltek, deformált fejek. Nem találsz sehol egy egészséges orrú mopszot amit bele lehetne vonni a tenyésztésbe. Pedig mekkora áldás lett volna ha ezek a "nem standard" kutyák nem lettek volna kikukázva.

2022. okt. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

#18 Attól, hogy a mopsszal ezt csinálták, nem kell általánosítgatni minden fajtára. Nyilván a nemzetközileg népszerű divatkutyákat sikerül így tönkretenni a hozzá nem értő "tenyésztőknek", na meg szaporítgatni is azzal szokott a falu végi svéd cserediák.


#17 Nyugodj meg, nemcsak az ivaros kannak semmi a kerítés, tüzelő puli szukát is láttam már átugrani a 160 centi magas kerítésen, amivel el volt zárva az udvari kutyáktól. Lett is rá erősítve még 160 centi. Akinek kinti kutyája van, annak olyan a kerítése is, és amikor a kutya elrágja az alját, megjavítja, illetve olyan mélyen a földben van, hogy ne tudja átásni magát. Ez mondjuk alap dolog.


Mellesleg nem én dobálózok hülyeséggel, nem lehet tudni egy kölyök kutyánál 100%-osan, hogy "tenyésztésre szánják". Azért követik után a tenyésztők az eladott kölyköket, hogy ha úgy alakul, csak egy tenyészszemlére kell elvinni, és akkor esetleg, ha megfelelően passzoló szukával akar valaki a kutyás társadalomból normális almot, fel lehessen keresni a kan gazdáját. Senki nem beszélt arról, hogy "szaporítgatunk otthon magunknak", idekeversz olyan dolgokat, amiket senki meg sem említett és nem is gondolt rá, aztán még én dobálózok hülyeségekkel. Gratula.

2022. okt. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, én kikérném másik állatorvos szakvéleményét is, mert elég furcsa ez az indok az ivartalanítás ellen. Nem minden orvos jó, belefutottam már rossz orvosokba a humán és az állategészségügyben is.
2022. okt. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!