Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet ivartalanitani a...

Mikor lehet ivartalanitani a golden retriever szukát? Még nem ivarérett a kutyusom, most 10 honapos. (tudom, hogy utana jöhet csak a műtét) Kb, mikor fog tüzelni? Megváltozik utána valamelyest a viselkedése?

Figyelt kérdés
2022. jún. 14. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell megvárni az első tüzelést! Ez már réges rég megdőlt. 6 hónapos kortól nyugodtan ivartalanítható egy kutya.
2022. jún. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem muszáj megvárni az első tüzelést, a modern álláspont szerint 7-8 hónaposan már lehet ivartalanítani (nekem a szerződésen is ez áll, amit a menhelytől kaptam).
2022. jún. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Nagytestűnél igenis meg kell ugyanis a hormonoknak fontos szerepük van a növekedésben és fejlődésben.
2022. jún. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Nincs egyseges allaspont. Van elonye es hatranya is a korai ivartalanitasnak, elonye hogy kevesbe lesz hajlamos ivarszervi megbetegedeskre, daganatra kesobb, mert azert ivartalanitott kutyanal is elofordul. Hatranya, hogy a csontok fejlodesehez, novekedehez igenis kellenek hormonok, ami az ivarerettseg utan (is) szabadul fel, szoval ha elerte a felnottkori meretet, akkor ebbol a szempontbol is biztonsaggal ivartalanithato. Nagy testu kutyaknal ez ugye kesobb van, ahogy az elso tuzeles is, a dontes a tied. En megvartam az elso tuzelest, es ra 1 honapra lett ivartalanitva, semmilyen szemelyisegvaltozas nem volt, meg kamaszkori hulyesegei sem, bar ez lehet csak szerencse.
2022. jún. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

Már megdőlt ez a tévhit és kiderült, hogy de, meg kell várni az első 1-2 tüzelést. Kanoknál a másfél éves kort. Mert bizony fontos szerepet játszik a fejlődésben a hormonháztartás.


De ahelyett, hogy az itteni nagyon okosokra hallgatsz, inkább kérdezd meg az ebben járatos állatorvosodat. Javasolt ortopéd orvost felkeresni, akinek van tudása, tapasztalata a kutya vázrendszérenek fejlődéséről.

2022. jún. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

#5 ehhez tudsz forrást is megjelölni, hogy milyen tudományos cikkben vagy tanulmányban írják, hogy megdőlt ez az elmélet? Vagy csak kiszoptad a kisujjadból? Csak mert a Magyar Állatorvosi Kamara még mindig a tüzelés előtti ivartalanítást ajánlja, ahogy az USA-ban és Nyugat-Európában is kb. mindenhol, sőt ott már leginkább 8 hetes kor körül csinálják.


[link]


[link]

2022. jún. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
Oké, az ortopéd orvosok meg nem ezt ajánlják.
2022. jún. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%
#7 forrás?
2022. jún. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
Elég sok van. De mivel van életem, nem fogom neked kikeresgélni. Mivel te látszólag nagyon ráérsz, meg is van a házi feladat. Éjszaka tessék utána olvasni és holnap beszámolni.
2022. jún. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%
#9 ha lenne ilyen forrás, előbb megtaláltad volna, minthogy ezt a kommentet leírd :)
2022. jún. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!