Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog a kutyám némelyik...

Miért morog a kutyám némelyik kutyára, amikor sosem bánt senkit, sokszor utána játszanak is?

Figyelt kérdés
Agresszívnak tűnhet emiatt, de sosem támadott, maximum morog magában, de igazából nem értem a miértjét, mert sokszor utána meg játszik azzal a kutyával. Akikkel összeszokott velük kimondottan játékos, első találkozáskor szokott morogni, de ha a másik oda is kap neki, kihátrál, nem megy bele.
2022. okt. 28. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Ha a te portádon történik ez, akkor egy lehetőség, hogy a morgással lefekteti a hierarchiát, nálatok ő a főnök, és ha a másik ezt elfogadta, mehet a szocializáció.
2022. okt. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
A morgás egy jelzés, ami lehet figyelmeztetés (például a másik kutya nagyon heves, és ez sok lehet egyes kutyáknak, olyan mint, neked, ha rálépnek a lábadra a buszon, és odaszólsz a figyelmetlen utasnak), de lehet pozitív töltetű is, van, amelyik kutya játék közben is morog, csak úgy játékból, de ez nem jelent agressziót.
2022. okt. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megszállta a kutyádat egy démon és most a lelkedre pályázik!


https://www.youtube.com/watch?v=sxzb00dqNg4

2022. okt. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pacsiiii, nekem is ilyen az egyik kutyám... :(


Én azzal magyarázom, hogy kimaradt a korai szocializáció nála és talán idegrendszerileg sem a legstabilabb. Felnőttként fogadtam örökbe és szerencsére az emberek többsége elhiszi, ha elmondom, hogy 5 percig kattant, aztán a másik neki is mehet, nem fog visszatámadni, így elég sok haverja lett.

Nyílván a problémával is foglalkozom, viszem mindenfelé sétálni (belváros, erdő, parkok, kutyás események), közben korrigálok, ha ügyes meg nagyon megdícsérem és meg is van az eredménye, lassan "normális" kutya lesz.

2022. okt. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4es ugyanez


1 évesen került hozzám, menhelyi kutya. 1 éve van nálam, mostanra kezelhető lett, majdnem "normális" kutya, de néha vannak hülye dolgai. Főként első találkozáskor van problémája, akkor morog, de utána ha 1 percet eltölt a másikkal, már semmi gond. 2 másik kutyával él együtt, csak első találkozás mindig ilyen furcsára sikerül és mindig mondanom kell, hogy barátságos, csak szarul kommunikál. Én is gondoltam arra, hogy kimaradt a szocializáció más kutyákkal és ezért viselkedik így + domináns, de nem bánt senkit, inkább az lehet a gond, hogy a morgására rosszul reagálnak.

2022. okt. 28. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!