Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves vagy és hány kutyád...

Hány éves vagy és hány kutyád volt eddig?

Figyelt kérdés

Én idén leszek 30 éves és eddig a 4. saját kutyám van.

Gyerekkoromban volt egy németjuhászunk, 13 évet élt, később egy skótjuhászunk, 16 évet élt.

Első saját kutyám menhelyről egy 2 éves kutya, 12 évet volt velem.

Második nem teljesen a sajátom, egy németjuhász, a mamámnál lakik, én pedig időnként elhordtam kutyaiskolába meg kirándulni, 12 éves, már csak néha sétálunk.

Harmadikat 10 évesen hoztuk el a mamám szomszédjától, mert idősotthonba vonult, 2 évet élt még velem.

A mostani egy törzskönyves németjuhász, 3 éves lesz.


2022. okt. 28. 18:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
87%

Kiskoromban volt 2 kutyánk (egy tacsi és egy husky keverék), velük még nemigen foglalkoztam, kicsi voltam, 4-5 éves. Később mikor elköltöztünk a házzal jött egy megörökölt kutya is (németjuhász keverék), vele kezdtem először foglalkozgatni 9 évesen, de keveset értettem a dolgokhoz, nem igazán hívnám saját kutyának.

Ahogy az azt követő kettőt (németjuhász mix és tacsi keverék) sem, ők is jobban halgattak apámra mint rám.

Aztán jött az első olyan kutya akivel már tényleg én törődtem a legtöbbet, én vittem sétálni, én etettem, vele szimbiózisban éltem, nála kezdtem el jobban beleásni magam a kutyázásba, ő egy kaukázusi keverék volt. 12 éves voltam amikor megkaptam, 11,5 évet élt.

Most 28 éves vagyok és egy idei születésű, törzskönyves kaukázusi boldog gazdija vagyok. Lényegében az utolsó kettőt mondanám csak a saját kutyámnak, a többi ilyen házikedvenc-házőrző volt, amikre gyermeki büszkeségemben szerettem a sajátomként hivatkozni, de igazából nem sok közöm volt hozzájuk.

2022. okt. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
20, 2
2022. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
40, 3
2022. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
60, 5
2022. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
96%
14 4
2022. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
88 év két kutya
2022. okt. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
44%
Valami sántít... . Egy kutya nálatok hány évet élt?
2022. okt. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
73%
Valami sántít? A sánta kutya?
2022. okt. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
87%

18 éves vagyok. Teljesen saját kutyám még nem volt, mivel még itthon élek, de a család mindig tartott kutyákat.

Az első, akire emlékszem is, egy tacskó volt. Igazi Houdini, rengeteget szökött, egyszer sikerült bepasizni. Gyönyörű kiskutyák lettek, ovis fejjel próbáltam rábeszélni szüleimet, hogy tartsuk meg mindet, de végül az összes új gazdihoz került. Emlékszem, míg itt voltak, minden este kiválasztottam egyet, akit vittem magammal a kanapéra tv-t nézni.

Utána lett egy bordeaux-i dog, ő sajnos kölyökként elpusztult.

Kicsit később örökbefogadtunk menhelyről egy kölyökkutyát. Azt mondták, közepes termetű lesz. Na mint kiderült, valami kaukázusi keverék volt. Nem voltunk jó barátságban, folyton fellökött és rám állt. Biztosan jó kutya volt, csak nem egy 5 éves gyerek mellé való. Egyszer átjött a szomszéd vascsővel ordibálni, hogy agyonver minket, mert ugat a kutya és nem tud aludni. Szüleim átvitték jobb híján gyorsan a telekre, ahol éppen építkeztünk, de másnapra elszökött és nem találtuk meg. Remélem befogadta valaki.

6-7 évesen jött az a kutya, akivel felnőttem. Egy beagle. Ilyen szeretetteljes, jámbor kutyát azóta se láttam. 2 éve ment el álmában egy hirtelen jött betegség miatt.

Jelenleg két kutya van, egy német juhász és egy keverék, egyszerre hoztuk őket. Lévén idősebb voltam, mikor meglettek, velük már én is foglalkozok rendesen. Tudnak trükköket, nagyon értelmesek, figyelmesek, rengeteg szeretettel.

Hamarosan lehet, hogy érkezik egy idősebb harmadik kutya. Dédmamám idén töltötte a százat és mostanában sajnos nem nagyon van jól. Szinte biztos, hogy túl fogja élni a kutyája.

2022. okt. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
86%
19 éves vagyok. Eddig 3 kutyám volt, a legelső 7 éves koromban lett, ő sajnos tavaly meghalt. A mostani kutyáim közül az egyik 8 éves, ő kiskora óta velünk van, a másikat pár hónapja fogadtuk örökbe.
2022. okt. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!