Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mi lehet rajta?

Ez mi lehet rajta?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy a kutyám pár napja bágyadt és nincs kedve semmihez és hogy a farka tövénél folyamatosan rágja, vakarja.

Ma megnéztem neki, és a képen látható duzzanatot láttam a végbél tájékán.

[link]

[link]

Mi lehet ez? Valamiféle betegség? A bűzmirigye takarítva van, mivel 2-3 havonta kozmetikushoz jár.


2022. okt. 28. 20:46
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
De az állatorvos mennyi kerül? 5-6 ezer Ft-nál nincs több.
2022. okt. 29. 00:12
 12/19 anonim ***** válasza:
70%

Pont azért gyulladt be, mert nyomkodtatod a kozmetikussal. Rengetegen beleesnek ebbe a hibába. Mikor lett kutyám, az egyik oltásnál mondtam az orvosnak hogy ha már itt vagyunk, szeretném ha kinyomná a bűzmirigyét. Azt hittem hogy ki KELL nyomatni bizonyos időnként, mert mindenhol ezt láttam. Az orvos felvilágosított hogy ez rohadtul nem így van, kifejezetten káros ha nyomkodják. Rengeteg kutyatartó rosszat tesz a kutyájával akit elvileg szeret, holott kinyomni csak akkor szabad, ha orvosilag indokolt. Amúgy meg ha nincs vele semmi probléma, akkor nem szabad piszkálni.

A másik ami lehet, az allergia valami kajára amit kap, de nagyobb a valószínűsége hogy a bűzmirigye durrant be.

Azt hogy mennyibe kerül, az orvosod fogja megmondani. Ne a kutya egészségén spórolj, ha már felelősséget vállaltál érte.

2022. okt. 29. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
47%
Miért van kutyád, ha nincs rá pénzed?
2022. okt. 29. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Mert ösztöndíjjból egy kutyát eltartani nehéz azért.
2022. okt. 29. 09:36
 15/19 anonim ***** válasza:
85%

14: át kell gondolni akkor, hogy belefér-e, mielőtt bevállalsz egy kutyát. Lehet kell inkább várni pár évet, míg biztosan tudsz fedezni minden felmerülő költséget. De ha már mindenáron akarsz, akkor mondjuk lehet olyan fajtát is választani, ami nem igényel havonta-2 havonta kozmetikust, nem? És máris lehet gyűjteni vésztartalékot. Mi lesz ha valami komolyabb betegsége lesz?


A bűzmirigyével kapcsolatban pedig igaza van annak, aki azt írta, hogy nem KELL nyomogatni, egészséges kutyáé megfelelő étrend mellett ürül rendesen, ha pedig valamiért mégsem, vagy begyullad, akkor állatorvoshoz kell vinni. Abból a pénzből, amiből kozmetikushoz vinnéd orvoshoz vidd inkább.


Azt, hogy ott, ahol laksz melyik orvos milyen árakkal dolgozik mi innen honnan tudjuk? Hívd fel, mondd el, hogy mi a kutya baja, és kérdezd meg, hogy mennyibe kerül a vizsgálat/kezelés kb. Sok orvos enged részletfizetést.

2022. okt. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
78%

Az en tacskomnak amugy meg eleteben nem kellett kinyomni, nem volt ra szukseg, 5 eves most. Elvileg fugg attol is, hogy mivel eteted, bar azt olvastam, hogy a tapos etetes ebbol a szempontbol nem annyira jo, barfozas jobb lenne, de nalunk jo minosegu tapot kap, eddig nem volt gond.

A masik resze a sztorinak meg az; hogy vannak kutyak, akik valamiert hajlamosabbak a buzmirigy problemara. De akkor se kell allandoan kinyomkodni menetrendszeruen, hanem csak akkor, amikor mar latod, hogy valami van vele.

2022. okt. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a segítséget, szerdán felhívom az állatorvost és ha úgy gondolja akkor elviszem állatorvoshoz. A bűzmirigyéhez pedig akkor nem nyúl senki hozzá többet.
2022. okt. 29. 19:31
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerdán?!
2022. okt. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ünnep van...
2022. okt. 29. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!