Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rezgő/ultrahangos ugatásgátló...

Rezgő/ultrahangos ugatásgátló nyakörv bevált valakinek?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, nem nekem kell. Van a szomszédban egy öregasszony, akinek van egy kutyája, aki rendszeresen rakezd éjszaka, hajnalban. Az öregasszony nem tudja sétáltatni, ilyesmi, hanem csak van a kutya a kertben. Arra gondoltam, hogy megvenném és rárakatnám a kutyára, 10-15 ezer forint környékén már lehet kapni. Hatásos? Árammal rázatni nem akarom, de van olyan, ami ultrahangos, illetve rezgő, ez is zavarja a kutyát.
2022. nov. 3. 15:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
Te nem vagy normális
2022. nov. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

Az eszköz hogy működik?


Nem árt a kutyának?


Lehet, hogy inkább a kutyát kéne sétáltatni. Talán már túl öreg a néni ahhoz, hogy egy nagyobb testű kutyát meg tudjon sétáltatni.

2022. nov. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
30%
Inkább hordd el sétálni/játszani a szomszéd kutyát. Az ingyen van.
2022. nov. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%
Szerencsétlen kutya. Jelentve.
2022. nov. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
92%
Jah a kutya a szerencsetlen véletlen se az akinek a csaladja nem tud aludni töle.
2022. nov. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Legálisan kapható eszköz, nem árt a kutyának, csak kicsit kellemetlen számára, hogy ultrahang jelekkel leszoktatja az ugatásról. A kutya gazdájának felelőssége, hogy foglalkozzon eleget a kutyájával. A legkönnyebb az, hogy magára hagyja egész nap, az meg unja magát, a szomszédok meg hallgatják, ahogy szenved. Persze van akit nem zavar ez.


A kérdező meg mizofóniás, mint én. Én fára szerelhetőt próbáltam, nem igazán működött a szomszéd kutyával.

2022. nov. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
23%

A hatos válasz eddig a leghasznosabb, pedig én írtam, hogy jelentettem. Azt hittem, hogy árt a kutyának.

Nem kellemetlen neki?

2022. nov. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
Én is fára szerelhető ultrahangosat próbáltam a szomszéd kutya ellen. A gazdája mondjuk ott nagyobb állat volt mint a kis szarcsimbók, mert ő úgy gondolta, hogy a közös udvarban engedély nélkül "ugattathatja" a kutyáját... Sajnos csak pár napig működött :((, hamar megszokta aztán a kutya, hogy hiába sípol neki az eszköz, azon kívül nem történik neki semmi..
2022. nov. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
38%
Esetleg ha még lehetne a kutyának egy kenelt csinálni, ami mondjuk a ház mögött van valahol, és nem terjed előre annyira a hang, és ott tudna éjszakázni a kutya. Bár ha a néni a betörések ellen tart kutyát, akkor ez pont nem fog neki tetszeni
2022. nov. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%
Kicsit biztos kellemetlen, ezért hagy fel az ugatással. De én, mint gyakorló "idegbeteg" mondom, sajnos a mizofóniát nem nagyon tudják gyógyítani, és az emberben elég erős indulatok jönnek elő bizonyos hangok/zajok hatására. Én pl,. megtudnám ölni a kutyust (vagy aki nejlonzacskóval zörög, hangosan rág), de tudom, hogy nem tehet róla, meg ez bűncselekmény, de közben azért én is eléggé szenvedek, korábban nap, mint nap. Ma már máshol lakunk itt nyugisabb. Egyszerűen fáj hallani, fáj átélni és elviselni a szenvedését. Ez nem választás kérdése sajnos.
2022. nov. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!