Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban kisebb a puli, mint a...

Valóban kisebb a puli, mint a mudi? Vagy csak én találkozom apró pulikkal?

Figyelt kérdés
Elvileg a 2 fajta azonos méretű, de én eddig sosem találkoztam mudi méretű pulival, mindegyik kisebb, max beagle méretű. A mudik viszont elég magasak, nagyok ahhoz képest, hogy elvileg mindkettő max 15kg és 45cm. Más is így tapasztalja, vagy csak én látok kistestű pulikat?

2022. nov. 4. 10:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
49%
#10 Ez így nem feltétlenül igaz, a terelőfajták és az őrzőfajták egymás mellett voltak harmóniában. Jött a farkas, a puli jelzett, a komondor/kuvasz meg felriadt pihenőjéből. Mindegyiknek megvolt a dolga, a terelő nappal aktívabb, az őrző meg nappal lustább, éjszakai járőr.
2022. nov. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
90%

#11

Soha nem dolgoztak egymás mellett. Mondom, nézz körül keleten, ahol még mindig vannak nagyragadozók. Nem kell messzire menni, Erdélyben sincs terelőkutya.


A pásztorkutya nagyon éber. Nincs szüksége jelzőkutyára.


Egyébként ha autentikus pásztorkutya mellé betennének egy terelőkutyát, a pásztorkutyák nagyon megvernék, amikor azt látnák, hogy elkezdi kergetni a jószágot.

2022. nov. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
63%
#12 Őszinte leszek, "természetes" közegükben erről fogalmam sincs. Azt tudom, hogy amikor komondorunk volt, ő átbóbiskolta a napot, de éjszaka ütemezetten rendszeres időközönként járőrözött az udvaron, és napközben is hiába tengődött, minden ismeretlen zajra felriadt és futott egy kört. Nekem az jött le ebből, hogy ő erre van kitalálva. Főleg, mert ha nagyragadozók nem is, betyárok, banditák azért mindig voltak, és egy terelőkutya azok ellen szintén hasztalan, de egy kuvasz vagy komondor el tud bánni velük, ha kell. (Komondor a legjobb házőrző, beengedi a rablót, csak kiengedni nem fogja. Ül a mellkasán a 80 kilójával addig, amíg a gazdi el nem dönti, mit kezdjen vele.) Szóval számomra teljesen logikus az, hogy a terelőkutya tud terelni, illetve fel tudja ébreszteni az őrzőkutyát, illetve puli-pumi-mudi szakkönyvekben is ez az "iskola" van megörökítve.
2022. nov. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
90%

De hát te is azt írod, hogy nappal minden ismeretlen zajra felébredt... :) Pont ezért nem kell mellé jelzőkutya.


Persze biztos egyede is válogatja. Nekem eddig olyan komondorjaim voltak, amelyeknek a felmenői munkavonalas, tanyasi vonalból származtak. Rendkívül éberek.

Egyébként még csak azért sem tartanék mellettük terelőkutyát, mert véletlenül rálépve komoly sérülést tudnak okozni. Nekem a komondorok mellett van még egy magyar agaram, ami azért nem kiskutya, hanem nagytermetű. A komondorok mellett mégis apróságnak tűnik, és hát néha az ütő megállt bennem, amikor a 30kilós agár csak játékból repült 5-6 métert. Ha egy 10-20kilós kutyára egy komondor csak úgy véletlenül rálép ráesik játék közben, ott törések is lehetnek.

2022. nov. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!