Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tervezem egy Cane corso kutya...

Tervezem egy Cane corso kutya megvételét nagy területet fog őrizni más állatokkal hogy jön ki mint ló, csirke, liba, pulyka stb... ? Van egy pulink és egy Erdélyi kopónk ők már 5-évesek hogy tűri meg őket nagyobb korában ?

Figyelt kérdés

Utána olvastam már róla de, ott csak a szép meg a jó van írva.

Akinek van tapasztalata megosztaná .

Köszönöm !



2022. nov. 4. 17:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Kölyköt veszel? Akkor nem lesz gond. Falka tagként fog tekinteni a többi állatra.
2022. nov. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Ha a kölyökkorától velük nő fel, nem lesz gond.

A másik kettőnek viszont idő lesz megszokni, de felnőtt kutya kölyköt ritkán bánt, azért csak óvatosan, fokozatosan szokjanak össze.

2022. nov. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is az összeszoktatás óvatos legyen a felnőtt kutyákkal.
2022. nov. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez mind tiszta akinek van Cane corso ja esetleg olyan hozzászóló .
2022. nov. 4. 19:47
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem van és azért írtam, amit! 1 és 3-as válaszoló vagyok.
2022. nov. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha kölyökkorától van szoktatva van rá esély hogy nem lesz gond, de azt tudd hogy a fajta nem arra lett tenyésztve hogy állatokat őrizzen. Zsákmányos fajta.

Van egy amerikai tenyésztő akit követek, és sok baja meggyűlik azzal, hogy ne üldözzék/terrorizálják a csirkéket a kutyái.


Állatok mellé viszont jobb választás egy pásztor vagy terelő kutya, mint egy masztiff. De nem akarlak eltántorítani a fajtától, nekem is nagy álmom egy cane corso. Ha foglalkozol a nevelésével, és tudsz szabályokat betartani, tiltani már kölyök korban is a nem kívánt viselkedést, akkor hajrá.

2022. nov. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Erre volttam kíváncsi és inkább maradok a pásztor kutyáknál, eddig komondorom volt, de az ő ideje is lejárt 3-hónapal ezelőtt . Inkább maradok a bevált fajtánál .
2022. nov. 5. 06:02
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

Kintre csak hisszuszorut vegyel: a nyaj orzesere a kaukazusi juhaszkutya alkalmas.


A cc fazik kinnt. Rovidszoru. O lakasba valo 20 fok alatt. Illetve nyaron legkondi kell neki.


Kiskorukent osszeszokik veluk.


A meglevo kutyaid milyen nemuek ? Melyik ivaros melyik nem?

2022. nov. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Micsoda ? Fázik kint a Cane corso télen ? Miszerint a Római légiók kísérő kutyájának mondják ?
2022. nov. 5. 08:07
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Még ha valóban létezett már akkor ebben a formában a cane corso, mint most, akkor is azért a napsütötte mediterrán és a Kárpát-medence időjárása között nagy a különbség. De az még eleve egy teljesen máshogy szelektált fajta volt, mint a mai kulturtenyésztett fajták többsége. A rövidszőrű fajták nem bírják 0 fok alatt, a házukban kucorognak, nem is ildomos manapság kint tartani őket. Tartós -10-15 fokban pedig súlyosan meg is betegedhet.


A másik téma pedig. A cane corso nem való haszonállatok mellé, mint ahogy egy ilyen típusú fajta sem. Volt, aki rotival próbálkozott juhok mellett, merthogy az volt a kedvenc fajtája, de amikor felnőtt, és a negyedik birkát is kinyírta vagy súlyosan megsebesítette, ott is váltottak pásztorkutyára.

2022. nov. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!