Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ket kutyával sétálok és...

Ha ket kutyával sétálok és szembe jön egy nagyobb kutya mi a teendő ?

Figyelt kérdés

Van két kutyusom, de falun élek , szeretem őket sétálni vinni és tudom, hogy kell is , hiába van itt a nagyobb kert nekik egész nap , de újabban félek , egy ideje nem voltam velük, elkezdtek szökdösni...ahol tudják gödröt ásnak és szabadulni akarnak.


Az ok a következő..rengeteg a kóbor kutya a környéken. Van egy telep is, ott is állandóan kint van a poros úton az ujfullandi, a másik irányban két vizsla bóklászik állandóan és a hegyben is vannak kóbor nagy testű kutyák, ezért újabban félek felmenni velük egyedül ...arról meg ne is beszéljünk , hogy míg feljutunk egy erdős részre, ugat az összes kutya eszetlenul nekünk es a gazdák állandóan beszólogatnak, hogy én minek viszem őket , ott a kert....


Na szóval , nem akarok lemondani a sétákról, de ha szembe jönne egy nagyobb kutya az én két közepes termetű (egyik fél éves ) kutyámmal én mint nő mit tudnék csinálni...?

Köszi előre is


2022. okt. 25. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Autod nincs? Ha a szuleimhez megyek latogatoba kutyaval par napra, akkor nekem is kocsival messzebb kell mennem, hogy normalisan tudjam setaltatni a kutyat, mert naluk is hasonlo a helyzet.

Ez valami borzalom sajnos, aterzem :(

Es persze naluk sincs megoldas, meg a sinter se megy ki, jegyzo se regal, valahogy mindenki szarik bele a brutalis kutya kerdesbe.

2022. okt. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De van autóm, és szeretnek is utazni, de egyedül nem merném bevállalni két kutyával a kocsit mert baleset is lehet a vége .
2022. okt. 25. 14:31
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

Mi az, hogy baleset is lehet a vege? Bocsi, ezt nem tudom ertelmezni. A kutyakat ugye szabalyosan es biztonsagosan kene utaztatni, nem csak ugy bevagjuk oket a kocsiba. Vagy kutya biztonsagi ovet kell hasznalni, igy ki vannak kotve ugymond, vagy stabil, zart hordozoban kell oket utaztatni.

Illetve ugye neveles es gyakorlas. Meg kell nekik tanitani, hogy a kocsiban nyugi van es nem orjonges.

2022. okt. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Én is csak azt tudom ajánlani, hogy vidd őket ki kocsival valameddig.


Vegyél egy ketrecet, rakd a kocsiba(ha a csomagtartóba nem fér, akkor a hátsó ülésre), rakd bele a kutyákat, zárd rájuk és vezetés közben ne foglalkozz velük. Ha az elején szinkron nyüszítenek is, ne fordulgass hátra, mert abból lehet a baleset. Pár alkalom után össze fogják kötni, hogy kocsikázni a világ legjobb dolga, mert sétálni mentek, így ne add fel az elején.


A kutyáim annyira imádnak autózni emiatt, hogy már figyelnünk kell, ha nyitjuk az ajtót, mert azonnal beugranak.

Menhelyi kutyákat is fuvarozok, valamelyik a fülembe üvölt non stop, szóval tudom, hogy miről beszélek... Ha nem foglalkozom velük, 10-15 perc után abbahagyják.

2022. okt. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
2 ne engedd őket vezetni
2022. okt. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

Mi most költöztünk egy kisebb városba, brutál sok kóbor kutya van. Nekem 3 kutyám van, akiket egyszerre szoktam sétáltatni. Csak úgy merek itt sétálni velük, ha párom is jön, mert eddig szinte minden alkalommal találkoztunk másik kutyával.

Illetve ha nincs itthon párom, akkor inkább átmegyünk a szomszéd városba sétálni, vagy ha úgy van idő, akkor kirándulunk egyet máshol.

Előző helyen ahol laktam, ott nyugodtabban sétáltattam őket, bár ott is előfordultak kóbor kutyák, de az állatvédős kezdeményezésemnek hála sokkal kevesebb lett.

2022. okt. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
#6 vagyok, egyébként ha sétáltok és szembe jön egy kóbor kutya, annyit tudsz tenni, hogy a sajátjaidat magad mögé húzod, és kiabálsz a másik kutyára, dobálod valamivel, pl. kővel, és hirtelen magabiztosan megindultok felé. A legtöbb kutya ettől megijed és inkább elmegy. Én így kergettem el egyszer tanyából kirontó 5 nagy juhászkutyát, akkor is a sajátjaimmal voltam.
2022. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!