Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen vitaminhiánya lehet a...

Milyen vitaminhiánya lehet a kutyusomnak, hogy a macskakakit eszi?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 4 éves palotapincsim/japáncsinem, aki nagyon szereti enni a macskakakit. Régen is ette még egy másik cicánknál, de akkor felraktuk a macskaalmot a mosógépre. Most egy olyan cicám van, aki nem tud ugrani így hát nem lehetséges elzárni előle.

Sajnos sokszor nem vagyunk otthon a munka miatt, így nem tudjuk fegyelmezni se mindig. Tudom hogy le kellene szoktatni erről, de elsősorban az érdekel, hogy miért eszi meg mi az oka és hogy mit hiányol a szervezete.

Azt tudni kell róla, hogy idült bélgyulladása van, ezért nem ehet meg akármit, speciális hipoallergén tápot és konzervet szokott kapni.


2022. nov. 5. 01:51
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
2022. nov. 5. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

Pont a tapoktol van belgyulladasa.

Megolik a belflorat.

2022. nov. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

A macskakaki (és még pár állat, meg az ember kakija) nagyon sok kutya számára egy ellenállhatatlanul vonzó dolog, egyáltalán nem szabályszerű, hogy ha eszik, akkor valamilyen hiányuk van. A saját kaki megevése az más, nem összekeverendő vele.


Annó ezt úgy oldottam meg, hogy egy babarácsot raktam a szoba elé, ahol az alom volt, a macska átfért rajta, a kutya nem.

2022. nov. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem a palotapincsi akkora mint a macska...
2022. nov. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Talán több fehérjére van szüksége a szervezetének. A macskák fehérjeigénye jóval nagyobb, ezáltal a székletük összetétele is más. Lehet ezt érzi a kakin.
2022. nov. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

"speciális hipoallergén tápot és konzervet szokott kapni." Ezt orvos javasolta? Sok összetevőre allergiás?


Elég lehet a sima sensitív táp is, illetve amiben nincs csirke vagy szárnyas. Ha csak simán csirkeallergiás, felesleges a hipoallergén, lehet emiatt jut kevés tápanyag a szervezetébe.

2022. nov. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem jo a kerdezonek semmi megoldas, ez mar a tobbedik kerdese. Se a racs, se az ajto csukva tartasa, vagy az ajtora chipre nyilo macskaajto, hogy a macska hozzaferhessen az alomhoz, de a kutya ne.


Szoval minden megoldast elutasit.

De ahogy latom azota is szenvednek :D

2022. nov. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hipoallergént mondott az orvos még. Sensitiv is jó lenne? Nem tudtam.

7-es válaszoló. Milyen megoldás nem jó? Nem elzárni akarom. Szimplán csak ne egye a kakit és gondoltam ha megtalálom az okát, hogy miért eszi, akkor tudom orvosolni. De megint csak a kötekedés!

2022. nov. 6. 05:28
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8

Neked kell kitapasztalnod, mi használ.

A bélgyulladás egyértelműen ételallergia. Az enyémnek nem ment a hasa, de kihullott a szőre, vakarózott non-stop.

Leggyakrabban csirkeallergia a ludas, ennek ellenére a tápok döntő többségének egyelőre gyakori összetevője. Én először ezt próbálnám kivenni az étrendjéből, illetve utána "egyhúsfélés" tápokkal próbálkozz.


A hipoallergén tápokból értelemszerűen sok minden "ki van véve".

2022. nov. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!