Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3-4 éves kutyák mellé egy 8-9...

3-4 éves kutyák mellé egy 8-9 éves kutya túl idős? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Érdemes inkább velük azonos korú kutyát választani? Túl nagy lenne a korkülönbség?
2022. nov. 8. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Nem, mert más generáció. Tehát nem lesz közös témájuk, nem fognak tudni beszélgetni.
2022. nov. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem, a mi kutyáink között sokkal több korkülönbség volt és teljesen tökéletes volt a kapcsolatuk.
2022. nov. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Esetleg az okozhat gondot, hogy az idősebb alapból dominánsabb, vagyis feljebb van a rangsorban normális esetben, de mivel ő az új hús, ezért a fiatalabbak akarnak dominálni, de nem feltétlenül.

Én inkább idősebb kutyus mellé hoznék fiatalabbat, nem nagyon nagy korkülönbséggel, pl 15 éves mellé 3 hónapost, hanem pl 10-12 éves mellé 4-7 évest.

Bár most egy éve örökbe fogadtam egy 13 éves kutyust, most 14 és fél éve hoztam mellé egy 12 évest, jól megvan a két kisöreg, mindkettő kisközepes(beagle méretű) és menhelyes keverékek, szelídek.

2022. nov. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%
Fú, mennyire nem volt itt semelyik válaszolónak kutyája...
2022. nov. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából nekem a mozgásigény miatt vannak fenntartásaim, mármint lehet, hogy 2 év és teljesen lelassul, így nem fog tudni jönni velünk kirándulni, nagyokat sétálni. Közepes mozgásigényű kutyáink vannak, tehát nem hegynek fel teljesítmény túrákra kell gondolni kirándulás alatt, de azért szeretünk kimozdulni. Szóban forgó kutya egyébként puli keverék.
2022. nov. 8. 23:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó lehet, a lényeg az, hogy a meglévők és az újonc is legyen más kutyákkal szociális.


Általánosságban elmondható, hogy minél idősebb egy kutya, annál kevésbé fog a többi kutyával játszani, de ez nem jelenti azt, hogy nem jönnek ki, attól még eléldegélhetnek egymás mellet harmóniában. A kutyával amúgy is elsősorban a gazdának kell foglalkoznia.


Gondolom örökbe akarsz fogadni. Ha tényleg menteni akarsz, akkor hozz ki egy öreget, ők sajnos sokszor beragadnak. Egy kicsit nézz jobban körül és szerintem olyat is találsz majd, aki idősebb kora ellenére még mindig játékos, ha ez a cél.


Az azonos korú kutyákkal az a "baj", hogy x év múlva lenne 3 öreg kutyád, akikre a gatyád is rámegy, ha egy kicsit peches vagy.

2022. nov. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ez leginkább szerintem a kutya természetétől függ. Ha barátságos, akkor simán jöhet mellé az idősebb kutya.
2022. nov. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most hoztunk a nyolc éves mellé egy három hónapos kölyköt. Nem lehet általános választ adni egy ilyen kérdésre, mert kutyája válogatja. Nem mindegy, milyen fajta, méret, milyen a kutyák személyisége. Lehet egy 8-9 éves kutya is viszonylag aktív, ha egészséges. Arra lehet számítani, hogy ha nem is azonnal, de előbb vagy utóbb az idősebb más jellegű, külön bánásmódot fog igényelni, pl. nem tud órákat futkározni bicikli mellett vagy nem bír kilométeres túrákat tenni... most mondtam két extrémet. De pl. kutyafutiban az idős kutya is remekül elálldogál meg szaglászik a hancúrozó fiatalok mellett, ilyet is láttam már.

Szóval ha nem tudjátok megoldani, bevállalni, hogy az idősebb kutyának egy idő után más jellegű, "nyugdíjas" foglalkozásokat biztosítsatok, akkor inkább hozzatok fiatalabbat a meglévő mellé. Mi pl. a nyolcévessel eljárunk fizioterápiára, bár még szerencsére nincsen nagyobb probléma (3xkopp), de szeretnénk ezt meg is előzni, és imádja ezeket a foglalkozásokat, amik ráadásul csak róla szólnak. Remélem, hogy emellett, és persze megfelelő táplálás és a korának megfelelő táplálékkiegészítők mellett még sokáig fog tudni futkározni, a kicsit meg szintén visszük külön kutyaoviba, suliba, meg ismerősökhöz hasonló fiatal kutyákhoz majd lefárasztani.

2022. nov. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!