Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen állapotban lehet most...

Milyen állapotban lehet most a kutya holtteste?

Figyelt kérdés

Augusztus közepén meghalt a kutyánk, akit a kertben temettünk el. Milyen állapotban lehet most a holtteste? Már csak a csontjait látnám, ha kiásnám?

(egyáltalán nem akarom kiásni, csak elméletben érdekel a dolog!)



2022. nov. 8. 23:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Én nem értek a patológiához, de a bomlás függ a test méretétől, esetlegesen alapbetegségektől, a környezettől, amiben nyugszik, az eltemetés mélységétől, meg attól, hogy valamilyen koporsófélébe tetted-e, vagy csak simán eltemetted. Szerintem kb. 3 hónap alatt annyira nem bomlott le, hogy csak a csontok legyenek ott.
2022. nov. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
a bundája tuti megvan még
2022. nov. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Egy közepes testű, labrador keverék kutyus volt. Légynyüves volt, mikor meghalt. (elaltatta az orvos)

Kb. 1 méter mély gödörbe temettük, koporsó nélkül.

2022. nov. 8. 23:50
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Miert gondolkozol ilyeneken?
2022. nov. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Ha azért kérdezted,mert hiányzik vagy látni szeretnéd újra,inkább tereld el a gondolataid valamivel,ha erősen gondolsz rá,talán álmodhatsz vele és akkor megnyugszol.A kutyámat amikor eltemettük,annyira sírtam,csorogtak rá a könnyeim,így temettük el.Odatettem mellé egy kis egyiptomi papiruszképet,amit ajándékba kaptam,hogy az alvilág istenei vigyázzanak rá,lehet,hogy hülyeség,de engem akkor megnyugtatott,hogy lesz,aki vigyáz rá.Már megbántam,hogy a kertünkben temettük el,van már sajnos másik kutya és cica is eltemetve,nem szabad,most már tudom,nagyon szomorú vagyok és bevallom,már nem szeretek arra sétálni a kertben.Többször álmodtam a kutyámmal,most már nyugis,szép emlékek,mindig megsimogatom a fejét álmomban,de ha felébredek,nagyon kész vagyok idegileg.Bocsi,hogy a kérdésedhez kiírtam ezt magamból.
2022. nov. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Hogyan lett légynyüves annyira a kutya, hogy el kellett altatni? :O
2022. nov. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Sok év múlva... Ne gondolkozz rajta.
2022. nov. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha tényleg érdekel, csomó helyen utána lehet olvasni . Valószínű a legszörnyűbb állapotban lehet most , a bor és egyéb belső szervek elkezdtek bomlani , valószínű elszinezodott, bomlásban eléggé előre járt szövetet talalnal, főleg kutya estében, az ember más, a kutya kissebb testű, de bőven nem akarnad tudni, maximum sotet részeket találnal ami borzasztóan büdös és meg nagyjából látszana a kutyád test felépítése részlegesen , pár szőr csomó és megmaradt ham szovet. A csont lassan bomlik, 10 évig meg biztosan megtalálod .


A szőr egészen sokáig megmarad, azt talán meg látnád, illetve a csontokat, azt akar 20 évig . Vagy több. De a puha ham részek ilyenkor meg oszlanak egy ember eseteben , egy kutya más lehet . Ha mást nem is, az általam leírtakat találnad.

2022. nov. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

Én kb 2003-ban abban a zsákban ástam el a kutyánkat, amiben visszaadták, egy vastag, erőd fekete zsák.

Kertrendezés miatt ki kellett ásni, és....a zsák kiszakadt ugyan, de kb a múmiája volt a kutyának, még szinte teljesen egyben volt.

Gondoltam nem adok ilyen örömöt a kukacoknak, vettem formaldehodet, ami egy nagyon brutál fertőtlenítő, gomba/vírusölő szer, egy rongyra ráöntöttem, és mellétettem a zsákban a kutyusnak.

De egy hamvasztó tulaj mondta, eszembe ne jusson kiásni halott állatot, mert olyan fertőzéseket kaphatok, amibe hamar elhullok én is.

2022. nov. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 NTBS ***** válasza:
79%
Megindult a bomlási folyamat. Ez a kutya tulajdonságaitól és a környezeti tényezőktől függ.
2022. nov. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!