Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnék segíteni, mi...

Stefan91 kérdése:

Hogy tudnék segíteni, mi lehet a baja a kutyának?

Figyelt kérdés

Sajnos van egy komplikált helyzet, amiben esetleges segítsegeteket szeretném kérni!

Van egy közeli ismerősöm, mondhatni barátom. Neki van egy 7 év körüli keverék kutyája (közepes testű, ha tippelnem kellene labrador keverék).

Láthatólag beteg a kutya, de az Isten szerelméért sem tudom rá venni, hogy megmutassa az állatorvosnak. Felajánlottam, hogy kihívom Én, és az esetleges költséget is állom, de hajthatatlan.

Nem szép dolog tudom, de állatvédőkkel is a környéken felvettem a kapcsolatot, de mind azt mondták a jelenlegi helyzetben sajnálják, de nincs kapacitásuk. Bár a tulaj hajthatatlan lenne, szóval alapból halott ügy, na meg lévén ezt a baromságát leszámítva gondozza, azaz eteti rendesen és normálisan tartja a másik kutyával együtt, tehát abból a szempontból szó nem érheti.

Beszéltem állatorvossal is itt helyben, azt mondta, ami normális is és elfogadom, hogy persze látnia kellene, de, ha a gazdi nem járul hozzá, sok mindent nem tehetünk...

A felsorolt problémák illetve tünetek alapján, Ő cukorbetegségre gondol és rizses diétát javall.

Hát ennek a szegény párának kétlem, hogy diétára lenne szüksége...

A tünetek:

- száraz érdes bőr

- fenytelen, ritkás szőrzet

- teljesen levan fogyva

- gyenge, ha dobott valamit anno az ember neki ugrott érte, hogy elkapja, most fenekére ül szinte ahogy próbálkozik

- lázas lehet lévén sokat iszik, de enni nem igazán akar

- kedvtelen

- szemei körbe csipásak, zöldes trutyis, váladékosak


Annyit tudtam meg, hogy volt idő mikor rendszeresen nyers hússal volt érezve, mikor hentestől vagy valamilyen telepről kapott maradékokat az illető.

Szerintetek lehet ez az oka most ennek? Ha betudnék szerezni valami vitaminokat, gyógyszereket mi lenne a legmegfelelőbb? Antibiotikum, stb?

Természetesen állatorvos által, csak legyen valami kiinduló pontom, ha Ő makacskodna a diétaval kapcsolatban?! Sajnos eleresztve én se vagyok, hogy más állatorvossal beszéljek lévén a közelben nincs.

Ötletek, tapasztalatok a problémára? Mi lehet? Minden élet számít!!



2022. nov. 9. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

Férges! Toxikus.

Nyers sertéshús lehetett borsókás. Vitaminhiány, mert a férgek felzabálják a tápanyagot.

2022. nov. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
De féregtelenítőt sem fog neki venni gondolom....
2022. nov. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Vesz nem vesz, akkor veszek én akárhogy is, és beadom neki!

Vitamin c-vitamin?

2022. nov. 9. 20:47
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a kutyanak komoly kezeles kellene mar, egy kis fereghajto meg c vitamin lofasz, semmit nem fog segiteni.

A szemeimis be vannak gyulladva...ahh borzalom; hogy lehet ilyen egy ember? :(


Nincs ennek az idiotanak valami rokona, aki tudna hatni ra? Szulok,tesok,par? Akarki, akivel beszelni tudnal?

2022. nov. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Egyedül él.

Sajnos mindent próbáltam, ha más nem marad holnap elmegyek a patikába, és kerek erre való féreghajtót, remélem kapok, bár, ha tudnátok ajánlani név szerint azért hálás lennék.

Mindent meg kell próbálják, hogy a lelkem tiszta legyen....

2022. nov. 9. 21:10
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Bármit is próbálsz, annak a kutyának egy orvosi vizsgálat és minimum egy vérvétel kell.

A gazdája mindig otthon van? El kellene neked vinni a kutyát orvoshoz.

2022. nov. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek azért a tudta nélkül el vinni az udvarából nem igazán szeretném, tudom életbevágóan fontos, de a bokám sem szeretném megütni.
2022. nov. 9. 21:33
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, irtad hogy baratod (kozeli ismerosod), de bejelenteni? Csak mert a kutya lathatoan szenved, fajdalmai vannak, allatorvosra lenne szuksege, amit a gazda nem ad meg neki. Ez allatkinzasnak minosul szerintem.

Irtad, hogy eteti is rendesen. Akkor miert olyan sovany? Itt komolyan lepni kell, ha tenyleg akarsz, mert az a kutya el fog pusztulni ha nem segit rajta senki.

2022. nov. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Konoly fergesseg van elorehaladott stadium. Csak orvos tud segiteni komoly gyogyszerekkel!!!
2022. nov. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ia mondtam hg férgesség erre lepontoztak! Állatos boltban vény nélkül van féreghajtó. Kell tudni a kutyus súlyát
2022. nov. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!