Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnék segíteni, mi...

Stefan91 kérdése:

Hogy tudnék segíteni, mi lehet a baja a kutyának?

Figyelt kérdés

Sajnos van egy komplikált helyzet, amiben esetleges segítsegeteket szeretném kérni!

Van egy közeli ismerősöm, mondhatni barátom. Neki van egy 7 év körüli keverék kutyája (közepes testű, ha tippelnem kellene labrador keverék).

Láthatólag beteg a kutya, de az Isten szerelméért sem tudom rá venni, hogy megmutassa az állatorvosnak. Felajánlottam, hogy kihívom Én, és az esetleges költséget is állom, de hajthatatlan.

Nem szép dolog tudom, de állatvédőkkel is a környéken felvettem a kapcsolatot, de mind azt mondták a jelenlegi helyzetben sajnálják, de nincs kapacitásuk. Bár a tulaj hajthatatlan lenne, szóval alapból halott ügy, na meg lévén ezt a baromságát leszámítva gondozza, azaz eteti rendesen és normálisan tartja a másik kutyával együtt, tehát abból a szempontból szó nem érheti.

Beszéltem állatorvossal is itt helyben, azt mondta, ami normális is és elfogadom, hogy persze látnia kellene, de, ha a gazdi nem járul hozzá, sok mindent nem tehetünk...

A felsorolt problémák illetve tünetek alapján, Ő cukorbetegségre gondol és rizses diétát javall.

Hát ennek a szegény párának kétlem, hogy diétára lenne szüksége...

A tünetek:

- száraz érdes bőr

- fenytelen, ritkás szőrzet

- teljesen levan fogyva

- gyenge, ha dobott valamit anno az ember neki ugrott érte, hogy elkapja, most fenekére ül szinte ahogy próbálkozik

- lázas lehet lévén sokat iszik, de enni nem igazán akar

- kedvtelen

- szemei körbe csipásak, zöldes trutyis, váladékosak


Annyit tudtam meg, hogy volt idő mikor rendszeresen nyers hússal volt érezve, mikor hentestől vagy valamilyen telepről kapott maradékokat az illető.

Szerintetek lehet ez az oka most ennek? Ha betudnék szerezni valami vitaminokat, gyógyszereket mi lenne a legmegfelelőbb? Antibiotikum, stb?

Természetesen állatorvos által, csak legyen valami kiinduló pontom, ha Ő makacskodna a diétaval kapcsolatban?! Sajnos eleresztve én se vagyok, hogy más állatorvossal beszéljek lévén a közelben nincs.

Ötletek, tapasztalatok a problémára? Mi lehet? Minden élet számít!!



2022. nov. 9. 20:26
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztalak le!

Igen, ma voltam gyógyszertárban is, ott beszéltem a patikussal, Ő azt mondta, hogy NINCS külön állatnakvaló gyógyszer náluk (Benu Patika) a lényeg, hogy mit ír fel az állatorvos, ugyanis egyaránt HUMÁN gyógyszert szokás adni az állatoknak is. Mire mondtam, hogy van sejtésem, csak sajnos sok okostojás jön azzal, hogy "ami embernek igen, az állatnak nem..." meg hasonszőrű társai.. és közölte, hogy ez badarság! Ugyanazon készítményt kapják az állatok is, minden csak az adagoláson múlik, természetesen más, kisebb dózisokban!

Ellenben javasolta igen az állateledeles felkeresését, elmentem oda és ott vettem féretelenítő készítményt, amit meg is fog kapni a kutya, ha tetszik, ha nem! Illetve, ha ez nem fog segíteni, akkor van egy drágább oldatos megveszem azt!

Mindenesetre holnap bepróbálom mégegyszer az állatorvost, hogy legalább akkor Ő írjon fel féreghajtót, ne legyen sügér!

2022. nov. 10. 18:01
 12/12 anonim ***** válasza:
Szia! Van azota valami hir a kutyarol? Sikerult valamit intezni a kutya erdekeben?
2022. nov. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!