Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor most nem vihetem ki a...

Akkor most nem vihetem ki a kutyámat Svájcba?

Figyelt kérdés
Segítsetek légyszi, hogy hol tudok megfelelő infót kapni. Svájcba kell költöztünk, ott van munka, megélhetés stb. Van egy rottweilerem nem tk-s sajnos :(. Úgy hallottam, hogy be van tiltva ez a fajta odakint. Valami információtok van erről?
2022. nov. 13. 06:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Rottweiler import reflexből tiltott, viszont ha nincs törzskönyved, ki mondja, meg, hogy rottweiler? Vágva van a füle vagy a farka? Ha igen, akkor fajtától függetlenül tilos bevinni. A legegyszerűbb és a legjobb, ha az adott település önkormányzatánál, vagy a kanton infóoldalain igyekszel tájékozódni a pontos és hatályos jogszabályokról.
2022. nov. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nincsen vágva neki, az útlevelében benne van, hogy rottweiler jellegű és ha 10% vér is van benne, akkor már rottweilernek számít a svájci törvények szerint. Imádom azt az országot, de hogy lehetnek ilyen bigottak kutya tartás terén?
2022. nov. 13. 07:04
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Nem bigottságnak hívnám, de hangosan hirdetik, hogy azokat a fajtákat tiltják, amelyeket hagyományosan agresszívnak tenyésztettek, hogy csökkentsék a kutyatámadások számát. Üdv Nyugat-Európában. :) Engem foxi támadott meg Belgiumban, mert ott mindenkinek konyhadísze van kutyának álcázva, és a póráz használata luxus.

Svájc meg abszolút a nyugat-nyugat, a kilátáson kívül minden azért van, hogy nehogy jól érezze magát az ember.

2022. nov. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Nem viheted.
2022. nov. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát ez jó hír. 😢 Szerintem baromság betiltani egyes kutyafajtákat. Bármelyik kutyafajta képes megtámadni az embert, ha felelőtlenek a gazdái. Az én rottweilerem nagyon okos. Kevés ilyen okos kutya van, mint ő. Azért megpróbálom őt ki intézni, ha nem, akkor sajnos marad itthon a szüleimnél. 😢
2022. nov. 13. 09:31
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Svájcon kivűl ezer ország van, ahol van munka. Ausztria, Németo. Anglia.
2022. nov. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Éltem Svájcban. Ez nem igaz, hogy nem lehet ilyen kutyafajtát vinni, ez ennél összetettebb. Ilyen kutyával több a dolgod, illetve nem tenyésztheted ott, nem árulhatod. Amennyiben az adott "tiltott" fajtához tartozik, akkor több feladatod lesz: tesztelik a viselkedését, illetve mindig szájkosárban sétáltathatod csak, ivartalanítva kell legyen, meg talán valami biztosítást is kötni kell a kutyával kapcsolatban, de ennek a részleteit nem tudom. Ha megfelelsz a kritériumoknak, VIHETED a kutyát! Egyébként keverékekkel nem szoktak feltétlenül foglalkozni, bár ha egy az egyben rotinak néz ki, akkor jobb utánamenni a dolognak. Mindenképp a helyi gemeinde-t keresd meg az üggyel, mert nem csak a kanton számít, sokszor a helyi közigazgatás is beleszólhat, hogy milyen papír kell.
2022. nov. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

Mindenki azt mondja a Rottweileréről, hogy nagyon okos, és sosem bántanak senkit. Ált. addig, amíg végül szét nem szed valakit. Persze tisztelet a kivételnek, de a tény az, hogy ezzel a fajtával rengeteg gond van. Én megértem a svájciakat, ha ebből nem kérnek.

Ha kiköltözöl, akkor pedig kénytelen vagy tiszteletben tartani a törvényeiket.

2022. nov. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm #7-es a reménysugarat. Jövőhét hétfőn megy a férjem Svájcba utána fog kérdezni személyesen, hogy mi ennek s menete. Az én kutyám nagyon rotinak néz ki, ezért nem merném csak úgy engedély nélkül kivinni, nehogy feljelentsenek és elkobozzák stb.
2022. nov. 13. 11:45
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

7es vagyok.

Ez nem így megy... nem jelent fel senki ennyiért, és el sem kobozzák. Ha csak nyaralni mennél pl,minden további nélkül viheted magaddal. Nyilván, ami a határátlépéshez kell, annak meg kell lennie, de ez nem tartozik oda. Ha kotnyeles a határőr, odabökheti,hogy tudod e, mik az előírások, de nem sértesz szabályt azzal ha beviszed az országba a kutyádat, bármilyen fajta is. De amúgy így is úgy is a helyi gemeinde fogja megmondani a tutit. Bármi kell, ők tudják, vagy ha nem, akkor az állatorvos, akihez ott járni fogtok. Hidd el, egyke kutya, amelyik nem kereskedelmi/szaporítási céllal kerül az országba, nem esik bele a szabályozásba. Sokan félreértik a törvényt külföldiek közül.

Sok sikert a svájci élethez!

2022. nov. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!