Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történt a kutyámmal? Miért...

Mi történt a kutyámmal? Miért ilyen szófogadatlan mostanában?

Figyelt kérdés

Fél éves német juhász. Az a problémám, hogy mostanában mindent el kell neki legalább 5ször mondani, hogy megértse. Még az olyan egyszerű dolgokat is, mint a gyere ide, ül, fekszik stb. Eddig nagyon jól haladtunk.

Ez a kamaszkor jele? Mit csináljak?


2010. szept. 29. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Így van, fél éves kor körül elkezdődik az ivarérés, ilyenkor kezdi feszegetni a határokat, próbálgatni az erejét, tisztázni, hogy kinek a szabályai érvényesülnek a falkában.


Most kell szigorítani és szabályokat bevezetni az életébe, nehogy kicsússzon a kezedből.

2010. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milyen szigorú szabályokra gondoltál?
2010. szept. 29. 15:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy van-e bármilyen otthoni szabályotok, de ilyenkor kell elkezdeni kitiltani egy helyiségből, megtanítani a kapu szabályt (semmilyen ajtón nem léphet ki míg engedélyt nem adsz rá), nem engedni hogy a kajájához nyúljon amíg nem adtál engedélyt, és ezt akár szélsőségesen kinyújtani úgy, hogy akár zuhanyozni is elmehess anélkül, hogy hozzányúlna, meg igazából bármilyen akár értelmetlen szabályokat bevezetni.


Meg elkezdhetetd erősebben érvényesíteni a jogaidat, pl sosem belemenni játékba mikor ő kezdeményezni, csak akkor mikor te, stb.


Fennel könyvet olvastad? Ha még nem, azt érdemes. scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia

2010. szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hell-ikon ***** válasza:

Hát verni, azért ne verd, természetesen.

De ne engedj neki semmiképp, bármennyire is aranyosan vagy bűnbánón néz rád.

Ha úgy tűnik, hogy rád sem bagózik, ne hagyd annyiban, kényszerítsd, hogy rád figyeljen, ha nem ül le, nyomd le a fenekét (bár ez nekem táppal a kezemben mindig bejött kamaszkorában is. felemelt mutatóujj, a tenyeremben meg benne a táp. Azóta csak akkor ül le parancsszóra, ha a mutatóujjamat is felemelem hozzá, de csak felemelt mutatóujjra, parancsszó nélkül nem ül le.:D).

Ilyen apróságokra gondolhat szerintem.

2010. szept. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen Kitti leírta amit leakartam,viszont hozzátenném,hogy nincs hallás gondja??

Mármint,hogy esetleg nem azért nem csinálja meg?Mert én már találkoztam olyan kutyával és a gazda már nagyon hangosan szólt rá a kutyára 5.ére-6.ára és elvitte orvoshoz és kiderült,hogy hallág gondja van..de lehet,hogy 'csak feszegeti,hogy meddig mehet el nállad.remélhetőleg a második és remélhetőleg kemény kézzel fogod ebben az időszakban :)

2010. szept. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem hinném, hogy hallásgondja van. Minden hangra felkapja a fejét.

2010. szept. 29. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!