Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én látom szamos állatvédő...

Csak én látom szamos állatvédő egyesületnél, hogy nem is nagyon akarnak gazdit keresni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan szervezet van, ahol online nem is lehet megtekinteni a gazdikereső kutyákat, vagy ha igen, akkor csak 1 kép meg a nevük van leírva. Se az, hogy hogy jön ki a kutyákkal, milyen természetű, kiknek ajánlák, egyáltalán ivartalanított-e, vagy van-e élősködők ellen kezelve. Tényleg semmi infó, csak a nevük. Így aztán nyilván nehéz a gazdikeresés.

Például most én is olyan helyzetben vagyok, hogy lenne lehetőségem befogadni kutyát, szét is néztem a környékbeli szervezeteknél, menhelyeken, de alig volt olyan, akinél normális leírást találtam.


2022. nov. 16. 10:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

A legtöbbnél ez van. Ha meg írsz nekik, nem válaszolnak. Telefont se veszik fel.

Utalj és kész. Erre mennek.

2022. nov. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Én egy nyuszi mentő alapítványnak szoktam néha utalni, nekik adtam az adó 1%-át is, aztán felajánlottam nekik tápot, gyógyszert, ketrecet stb és mondták hogy nem köszi, nincsen helyünk ezeknek, adjam másnak. De a pénzt utalhatom nyugodtan :D
2022. nov. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Én is ezt tapasztalom sajnos. Van jó pár amelyik az állatokat ürügynek használva feji az embereket.
2022. nov. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Én meg azt tapasztalom,hogy olyan magas követelményeket állítanak,hogy lassan gyereket könnyebb örökbe fogadni.
2022. nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem is akarják hogy gazdához kerüljön az állat. De az adomány persze kell.
2022. nov. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

Vannak ilyenek, olyanok is. De azert az eros kijelentes, hogy a legtobb ilyen, mert azert rohadtul nem.


Es azert is faj ez, mert egy idoben onkenteskedtem egy allatvedo szervezetnel es nagyon komoly munka volt, en is jartam allatokat menteni, segitettem orokbeadni, stb stb, szoval higgyetek el, vannak meg, akik normalisan csinaljak. Amugy sok szervezetnek egyszeruen nincs kapacitasa online is jelen lenni, nincs ra emberuk, idejuk, penzunk. Ilyenkor telefonalni kell es szemelyesen elmenni.



A kovetelmenyek amugy nem veszesek, csak hat ugye a benti tartas altalaban a mumus, sok ember nem erti, miert ne lehetne kint tartani egy kistestu, rovidszoru kutyat, hat az o buksija is tulelt igy kint 10 evet.

Nyilvan az ilyeneket el kell utasitani, ez van.

Bar amilyen szar helyzetben vannak most a szervezetek, menhelyek, lehet kovetelmeny nelkul fognak orokbeadni elobb-utobb, mert mas valasztasuk nem lesz.

2022. nov. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Nézd meg kicsit belülről a rendszert és rájössz majd a miértre :) Persze szélsőségesnek tűnő szervezetek akkor is maradnak, de már jóval kevesebb.


A közösségi médiás szereplés elhanyagolásának az szokott lenni az általános oka, hogy nincs rá idő. Bármennyire is úgy tűnik külső szemlélőként, hogy pár perc lenne csak, ez egyáltalán nem igaz, ha már megvan a váz és csak a fotókat kell feltölteni meg valami szöveget kitalálni, az kb 20-30 perc kutyánként.


Mikor meg sorra jönnek vissza hozzád a kutyád örökbefogadás után egy-két évvel, mire felnőttek és telepakolták őket problémával, esetleg küldik utánuk a kölykeiket is, mert "elmaradt" az ivartalanításuk a piciként örökbefogadott kutyáknak vagy esetleg te ajánlod fel a gazdinak, hogy hozza vissza, mert annyira méltatlanul tartják őket, akkor kicsit átgondolod, hogy talán megérné szigorúbban szűrni az örökbefogadók között.


Még egyszer mondom, tudom, hogy vannak durva szélsőségek a szervezetek részéről, de amíg van erre forrásuk, nyílván nem fognak változtatni. Ők ilyenek, el kell fogadni és nézni kell egy másik menhelyet.

2022. nov. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
98%
Én vegyesen látom, vannak olyanok is, akik adnak normális leírást is, több fotót, stb. Meg vannak olyanok is, akiknél szinte semmi infó. Sokaknak nincs elég kapacitásuk, vagy rutinjuk, hogy online megfelelően jelen legyenek, de ott akarnak lenni, mert ma már kikerülhetetlen az állatvédelemben is. Lehetne mondani, hogy akkor ne csinálják, de akkor ki csinálja? Problémákat itt-ott én is látok, ami egyes egyesületek/önkéntesek korrektségét megkérdőjelezi, de nem ebben.
2022. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Azt én se értem mikor facebookon sír, hogy jajj egy éve gazdit keres már a kutya, de nevén kívül semmi információ nincs a kutyáról... Mégis mi alapján várja, hogy jelentkezzenek rá az emberek? Még csak gazdikereső album sincs, ahol megnézhetnéd a kutyáikat, vagy ha van is elavult. Rengeteg helyes írási hibáról és felesleges minden egyes poszthoz bemásolt szövegről nem is beszélve.
2022. nov. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom mikor esik le az embereknek, hogy a legtöbb non profit szervezet, ami adományokból él, bizony embereket tart el. Sok esetben elég szépen... Sajnos az emberek jóhiszeműek és azt gondolják, az adományokat csak a társadalmi misszióra költhetik ezek a szervezetek, de bizony megvannak a módszerek rá, hogy szinte észrevehetetlenül kilapátolják a pénzt ezekből a szervezetekből, magáncélra.


Ezek a szervezetek megpróbálják a látszatát kelteni annak, hogy az általuk megcélzott társadalmi missziót végzik. Egy kutyamenhely esetében egyébként a szabályozás lehetővé teszi, hogy a kutyát elaltassák egy bizonyos időtartam leteltével. Nos, abban biztos vagyok, hogy bőven élnek ezzel a lehetőséggel, hogy ne tápra kelljen a pénzt költeni, hanem maguknak "kifizessék".

2022. nov. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!