Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak itt olyanok, akiknek a...

Vannak itt olyanok, akiknek a kutyája nem szeret labdázni, de a húzogatós játékokat szereti?

Figyelt kérdés
Próbáltátok valamilyen módon megszerettetni vele a labdázást, vagy nem foglalkoztatok ezzel? Különösen olyanok válasza érdekel, akiknek valamilyen konkrét célja is van a kutyával pl. kutyás sport. :)

#kutya #labda #apport #rongyozás #tug #húzogatós játék
2022. nov. 27. 16:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem minden kutya szeret labdázni, ezt el kell fogadni. Van millió más játék, vagy apport eszköz.
2022. nov. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, ez igaz, konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy ezt ki hogyan oldotta meg. Mert a labda csak egy dolog, de ha egyáltalán nincs kedve a kutyának apport játékhoz mással sem? Szóval ha valakinek ilyen irányú nehézségei voltak, jól jönne, ha megosztaná a tapasztalatát, mivel/hogyan járt sikerrel. :)
2022. nov. 27. 17:03
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

"de ha egyáltalán nincs kedve a kutyának apport játékhoz mással sem?"


Akkor miért erőlteted? Milyen fajta, mennyi idős?

2022. nov. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

Az enyem nem szeret. De nalunk kicsit masabb a helyzet, mert mentett kutya,szar helyrol jott, jatszani egyaltalan nem tud.

Most is csak annyira, hogy valoban, a huzogatos jatek az megy neki, de azt is 5 perc utan megunja es ennyi. Mas kutyakkal se tud jatszani, semmi. Futtatoban futkarozik, meg szagolgatja a tobbieket, de inkabb magaban fut ott is, nem a tobbiek utan :D

Nem tudtam megoldani sehogy. Jartunk trenerhez,mondogatott dolgokat, mit hogy kene, mert elvileg meg lehet a kutyat tanitani jatszani, de nalunk semmi nem valt be.

2022. nov. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
5# Köszönöm a választ. Megkérdezhetem, kb. mennyi ideig próbálkoztatok?
2022. nov. 27. 17:44
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Nekem csak a plüssöket szerette de azt se igazán. Labdát is csak azért hozta vissza mert megkértem rá. Egy év kemény munka bőven benne van,hogy ma már bármire rá lehet venni játékkal lehet az bármi még frizbizni is megszeretett. Nagyon félős így nehezebb dolgom volt vele.

A zsákmány szerző ösztönét kell fejleszteni. Ha szereti a húzogatós játékot érdemes azzal kezdeni. Neki egy unikornis plüss volt az akkori kedvence amivel szívesen játszott. Rá tettem egy kb 2 méteres kötélre és azt húzogattam előtte össze vissza. Ha rá kapott esetleg rántott is rajta elengedtem a kötelet hadd vigye a játékot. Majd később már vissza rántottam mikor megfogta és többszöri húzás után engedtem csak el majd nagy dicséret.

Pullert esetleg próbáltátok? Az érdekesebb lehet mint egy labda.

Nem a legapportosabb de tudom játékkal motiválni és örömmel dolgozik érte legyen az agility, engedelmességi munka vagy csak trükkök.

2022. nov. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Engem sosem érdekelt ez a rész. Nem szeret labdázni, hát nem labdázunk (mármint szeret, de kb. 5x eldobom, az elég neki). Sétálni szeret, hát sétálunk. Kölyök korában egyébként szeretett labdázni, de "kinőtte", most 6 éves, közepes testű keverék.
2022. nov. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7# Köszi a tippet, pullert speciel nem próbáltuk, csak másfajta, kisebb karikát. Ment a zöld. :)
2022. nov. 27. 19:03
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A miénk sem szeret apportírozni (másfél éve van nálunk, 5 év körüli, mentett, labi-bull-ésmégkitudjami keverék). Vagyis a visszahozás részt nem szereti, utánarohanni, felkapni, szájába tartva kergetőzni velünk majd lefeküdve rágcsálni, azt igen. Futtatóba beszalad vele a sarokba, áll a fenekével kifelé, és néz a válla fölött, hogy menjünk, "támadjuk" meg, próbáljuk meg elvenni a labdát és nagyon örül magának, amikor ez nem sikerül és sikerül kicselezve minket elfutnia. Viszont a vége mindig az, hogy lefekszik és rágcsálja. Minél izgibb a labda, és minél unalmasabb a helyszín, annál többször hajlandó utána menni és szaladgálni vele, de a vége mindig az, hogy lefekszik és rágcsálja, szóval akkor odamegyünk és elkérjük és úgy dobjuk el újra. Van hogy 3 eldobás után megunja, de pl. világítós labdával kis megszakításokkal 15-20 percet is lehet így fárasztani, meg a villogós-csipogós is bevált. Botokkal (amit ő választ ki, lehetőleg minél nagyobb és vastagabb legyen, hogy jól bokán lehessen vele csapni minket, illetve nyáron a vízből "kimentett" botot különösen kedveli) sokkal szívesebben csinálja, de annak is lefekvés-rágás a vége, illetve azokkal szeret huzizni is. Van egy olyan játéka is, hogy kötél és azon három ilyen gumi-rücskös labda, az is jó, mert lehet váltogatni a dobálást és huzizást (huzizást IMÁDJA).


Most "felsőfokú" suliba járunk vele, és itt az egyik vizsgafeladat a parancsszóra apportírozás, hát... nem ez lesz a legjobban sikerült feladatunk a vizsgán, az tuti! :D Itt úgy tanítják, hogy először csak azt érjük el, hogy a "fogd" parancsszóra a kutya ráfogjon az apport tárgyra, majd (eleinte nagyon pici) eldobás után utána menjen és felvegye a vezényszóra, végül lépésenként rávezetjük, hogy felvétel után adja a kezünkbe, és egyre távolodva tőle is hozza oda hozzánk és adja a kezünkbe ("hozd"). De látszik, hogy amelyik kutya alapból is szeret apportozni, az a miénknél sokkal lelkesebben és ügyesebben csinálja. :) Viszont pont pár napja őrültködtem vele egy nagy mezőn a világítós labdájával, és sikerült egyszer az otthagyott labdát visszahozatnom vele a fogd és hozd vezényszavakkal, szóval érti, csak nem szereti. :D

2022. nov. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én idősebb kutyám (9 éves, puli keverék) se szeret semmi féle játékot. Egyedüli kivételt képez bármilyen rongy, ugyanis azt szereti húzni, de max 5-10 percig, utána azt is megunja, valamint rongyot szokott rágni is. Alapból introvertált típus, más kutyákat nem szereti, nem játszik velük. Eltűri, de nem barátkozik. Áprilisban befogadtunk az utcáról egy kölyöt, na ő pont az ellentétje, mindennel is játszik. Csodák csodájára az idősebb is elkezdett játszani vele, sőt, még barátkozik is. Ismerve őt soha nem gondoltam volna, hogy valaha játszani fog kutyával, így nagyon örülök, hogy ilyen pozitív hatással van rá a kölyök.

Amúgy az idősebbet is kölyök korában fogadtuk be, így nincs semmilyen rossz tapasztalata, játékai is voltak már kezdettől fogva, csak egyszerűen nem szeretett játszani.

2022. nov. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!