Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hogy vehetem rá a...

Szerintetek hogy vehetem rá a kutyám hogy bárhol játszon? Huzogatom a kötelét/teniszlabdáját,eldobom:de nem foglalkozik vele, csak itthon a kertben. Itthon minden oké, szereti ha játszunk.erdő,rét,kutyaovi:nem akar játszani. Hogy vehetem rá?

Figyelt kérdés
Köszönöm

#apport #Bárhol játék
2022. ápr. 3. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert az otthoni szagokat, dolgokat már megszokta. Máshol sok neki a külső inger. Új szagok, új dolgok, új helyek. Először hagyd hogy végig szaglásszon, szét nézzen. Miután megszokta a helyet sikerülnie kéne a játéknak, viszont ha így se akkor ennél is több időre van szüksége. Mikor a játék után kap rögtön jutalmazd, hátha az ösztönzi.
2022. ápr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én 4 éves agaram pont ilyen!

Sehogyan nem tudom rávenni.


Úgy sétál erdőn, mezőn mint egy depressziós, mozgáskárosult nyugdíjas 😬


Bezzeg otthon! 5 méteres gazellaugrással száguldozik, röpköd a levegőben és ficánkol.

2022. ápr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Erdő, rét, kutyaovi, ezer sokkal érdekesebb inger éri, mint otthon az udvarban. Ott marad a játék, mert más igzi dolog nincs.
2022. ápr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk az valt be, hogy 20 perc effektiv szabad foglalkozas van a parkban. Rohangalhat szaglaszhat pisilhet kedvere :D aztan veszem elo a labdat. Bar most miota jobb ido (na nem az elmult napokban) azota kevésbé erdekli a labda. Igy mindig 1 ora parki seta utan megyek vissza a kiindulo placchoz es ott labdazok vele. Változó van hogy 10x is eltudom dobni es vissza hozza van hogy 2 dobas utan erdektelen. Igy labda mindig van nalam aztan vagy hasznaljuk vagy nem :D egyebkent a sok szag, inger jobban érdekli valoszinu a kutyadat. Otthon meg ingerszegeny, nincs semmi ami elterelje a figyelmet.
2022. ápr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm!
2022. ápr. 3. 13:02
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kutyák általában otthon sincsenek annyira rákattanva a játékra, érdemes az otthoni játékot is fejleszteni. Az első időkben ne a játékkal akard totál lefárasztani a kutyát, mikor picit lankad az érdeklődése, egy mozdulattal rejtsd el a játékot és utána ne foglalkozz vele másképpen (pl kajáért csinált trükkök vagy simogatásidő ne legyen), max fél-egy óra elteltével. A trükkök jutalmazására is próbáld meg átvezetni a játékot, így sokkal nagyobb érték lesz a szemében.


Nekem még az segített sokat, hogy a mezőn vagy a parkban megálltam egy helyen és csak "voltunk", én élveztem a természetet és előbb utóbb a kutyám is leheveredett mellém. Mikor már láttam, hogy nem a külső ingerek izgatják, megpróbáltam vele a játékot, a legkisebb előrelépésnek is örültem és inkább hamarabb abbahagytam, nem vártam meg, amíg elfárad.

2022. ápr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!