Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya bizalom kialakítása hogyan?

Kutya bizalom kialakítása hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég fogadtam örökbe egy közép testű kutyát. Már az elején kiütköztek a problémák, pl ha eszik és elmegyek mellette morog befeszül de ez csak egy a sok közül. Ma pl vendégek voltak nálunk akik épp ebédeltek és éppen kunyerálni próbált volna de én arréb akartam vinni mert nem éreztem helyének hogy ott majd ráugorjon esetleg valakire. Na tehát megakartam fogni amikor odakapott a kezemre. Nem erősen de ott a nyoma.

Tudm hogy nem bízik bennem, mivel tudnám ezt elérni hogy bízzon? Igen nyilván az idő is fontos, de biztosan vannak olyan gyakorlatok amivel ezt kilehet fokozatosan építeni.

Kutyatrénert sokan javasoltak de egyenlőre nem találtam olyat akinél jók voltak a tapasztalatok. Ezért ajáljatok légyszives ilyesfajta gyakorlatokat. Olvastam hogy jó tanulás céljából a klikker ezért beszereztem hátha tudom majd hasznosítani. Köszönöm


2022. nov. 27. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Kezbol etetes pl.

Mi 8 hetig csak kezbol etettuk a kutyat, bar nem morgott, szimplan csak jo gyakorlat a bizalom elnyeresehez.

De tuti hogy szuksegetek lesz trenerre, ezt annyira ne huzd sokaig, mert mivel nem ertesz hozza (meg az itt valaszolok se biztos, hogy jo tanacsokat adnak), ezert nagyon konnyen nagyon felre lehet nevelni a kutyat es rosszabb lesz,mint volt.

Tutira talalsz valakit. Mos azert ha egy embernek nem valtak be az adott trener modszerei, az nem biztos, hogy nektek se lesz jo. Persze ha valaki hiresen kegyetlen modszerekkel dolgozik, ahhoz nem kell menni, de mi is pl egy olyan trenernel kotottunk ki, akirol olvastam par negativot, de nekunk amugy meg nagyon bevalt.

Szoval ez azert egyeni is.

2022. nov. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze tudom hogy egyeni :))

Csak en kis faluban lakom ahol van kb 2 darab es egyikrol sem hallottam meg jot.

Tervezek olyan trenert keresni aki hazhoz jon. Koszonom

2022. nov. 27. 18:15
 3/6 Maya Bunnyheart ***** válasza:
82%

Kimásoltam a csoportomból egy ételféltéssel kapcsolatos bejegyzésemet.



Mi az ételféltés?


A kutyák ösztönösen védik az ételüket, vadászó állatok lévén, nem tudhatják soha hogy mikor fognak tudni sikeresen vadászni és mennyit. Például egy utcán élt kutyában/ menhelyi kutyában ez számukra normális viselkedés, a gazdik feladata az hogy megmutassák a kutyának hogy az ételért nem kell megküzdeni/ nem kell védeni.


Kikre irányulhat az ételféltés?

Emberek

Kutyák

A lakásban szabadon lévő állatok, pl macska, vagy akár nyuszi stb.


Mikor és miért alakul ki?


A kutya magával hozza a múltjából.


Félelem és bizonytalanság, ritkán dominancia.


Amikor a kölyök átlép a kamaszkorba és feszegeti a határokat.


Mindenképpen vizsgáljuk meg hogy a kutya csak a kaját védi, vagy tárgyakat is.


Az ételféltés fokozatai:

Nagyon enyhe: a kutya elszalad az étellel, vagy habzsol.


Enyhe: A kutya morog, esetleg vicsorog.


Közepes: Ha közelítünk felé megmerevedik, majd kirohanásokkal támad.


Súlyos: A kutya gondolkodás nélkül harap.


Kezelés lépései:


A kutya dolgozzon meg a kajáért, ez olyan értelemben van hogy csak séta után kapjon enni, feladatozz etetés előtt a kutyával, evés előtt szemkontaktus, és engedélyre kezdhet enni.


Melyik fokozatot hogyan kezelj!


Nagyon enyhe:

A kutya egyen olyan helyiségben ami zárható, azaz tedd le a kaját, hívd oda a kutyát, adj engedélyt arra hogy egyen, majd hagyd magára és csukd be az ajtót, majd egy idő múlva engedd ki.


Enyhe, közepes:


Etess kézből! Először tál nélkül, az egyik tenyeredből adagold a másikba a falatokat, ezzel is szokja a kezed közelségét, illatát.


Utána gyakorolj úgy, hogy a tálját az egyik kezedben tartva, a másikkal veszel ki belőle falatokat, így elkezdi összekötni a tálját a kezeddel.


Idővel a földön lévő tállal is végezd el ezt sokszor, a lényeg, hogy a tálból nem veheti el az ételt, csak a kezedből. Fontos, hogy a kutya közel legyen a tálhoz, de ne nyúlhasson hozzá.


Evés közben helyezz a tálba finomabbnál finomabb falatokat, ezzel erősíted benne, hogy a kezed közelsége nem fenyegető számára. Sokszor menj hozzá közel, és minden alkalommal rakj a táljába plusz falatokat.


Ha bármikor nasit adsz neki, azt minden esetben a táljába tedd úgy, hogy közel legyen a kezed hozzá.


Amikor eszik menj oda hozzá, és vedd rá hogy abbahagyja az evést, majd adj neki egy annál finomabb falatot mint ami a táljában van.


A család minden tagja gyakoroljon a kutyával, hogy megtanulja hogy mindenki felette áll.


Súlyos:

Itt ne kísérletezz otthon, hanem sürgősen kérj szakembertől segítséget‼️


Egyéb infók: van olyan kutya is aki csak bizonyos ételeket véd be. Bobi kutyám jó példája ennek, a száraztápot/konzervet nem védte be soha, de a nyers kaját viszont igen, bár ez már szerencsére csak a múlt.


Ezeket soha ne csináld!

Büntetés - szidás, verés.


Étel elvevés - tévhit hogy a falkavezéri pozíció erősítése az hogy ha elveszed a kutyától az ételt, ezzel nem hogy enyhíted a problémát, hanem erősíted a kutyában hogy a gazdi veszélyes a kajájára nézve, és jó ha azt védi.


Piszkálás evés közben -

simogatás, táljához nyúlás úgy hogy nem ajánlasz a kajájáért cserébe semmit, elveszed-visszaadod stb.


Ne feledd el a farkasoknál a vezér, ha egyszer otthagyta az ételt, már nem megy vissza „nasizni vagy csipegetni”.

Ha esetleg kimaradt valami a tálból (gyógyszer, vitamin stb.) akkor várd meg amíg megeszi a kaját, és egy erős szagú jutalomfalatba (kolbász, májkrém, sajt) belerejtve add be neki.

2022. nov. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezzel sokat segítettél :))
2022. nov. 27. 18:34
 5/6 anonim ***** válasza:
19%

A sorrendisegi szabalyokat tartsd be.

Mer most nem tartod be es a kutya kepzrli magat fonoknek.

Eloszor mindig te egyel es utana kspjon a kutya.

Ennivalot szamara elerhetoen ne hagyj lennt vagy kinnt.


Azajtonte mesz be eloszor . Utana behivod a kutyat.

Van megazelbucsizas megerkezes

2022. nov. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
32%

Ez nem (csak) bizalmatlanság, hanem tiszteletlenség, főleg a vendégektől elhúzós esetben.


Sok-sok foglalkozás után elmúlhat. Keress olyan tevékenységeket, ahol a te irányításoddal oldhat meg feladatokat, pl menjetek idegen helyekre túrázni, járjatok kutyasuliba, próbáljatok ki valamilyen kooperatív sportot (hoopers, agility, dog dancing, obedience stb. a szagláson alapuló dolgok talán erre kevésbé jók) és vezess be szabályokat, amiket következetessen be is tartatsz vele.

2022. nov. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!