Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyamatosan rongál a németjuh...

Folyamatosan rongál a németjuhász kutyám. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Nyáron vettünk egy kan németjuhász kiskutyát, jelenleg 8 hónapos. Mindent szétrág, amit csak talál a környezetében. Nagyon sok játékot vettünk neki, rendszeresen kap rágnivaló csontot, falatkákat stb.-t.


Tudom, hogy jelenleg fogváltáson megy keresztül, de nem tartom normálisnak, hogy mindent tönkretesz és nem használ a nevelés. Az elektromos kapunyitót, kültéri álló lámpákat szétrágta, kihúzta a falból/földből. A ház falát is harapdálja, eszi a szigetelést. Fa oszlopokat is rágcsálja. A kutyaházat is eszi, a ház tetejének a felét már leszedte, megette. Hétvégén már a kocsiról elkezdte leszedni a dísztárcsákat.


Használtam már kutya elriasztó sprayt, bekentem erős pistával, wasabival amit csak tudtam (ez ízlett neki inkább, így előszeretettel lenyalta). Verni is próbáltam, de ugyanúgy folytatta tovább a rongálást, mintha semmiből nem akarna tanulni.


Mit tudok ebben a helyzetben csinálni? Tapasztalt már valaki hasonlót? Tudtok adni tippeket nevelésre?


Ui: nem ő az első kutyánk, régóta tartunk kutyákat. Viszont soha nem volt ilyen kutyánk, akit ilyen nehéz lett volna megnevelni.



2022. nov. 28. 10:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

"verni is próbáltam" - gratulálok...

Mennyit sétáltatod? Hordod őt más kutyák közé, kutyaóvoda/iskola, hogy szocializálódjon, és levezesse az energiáit?

Milyen feladatokat találsz ki neki? Milyen képzést kap a kutya? Ez egy MUNKAkutya, nem dísznek van... azért viselkedik így, mert tele van energiával, amit nem tud levezetni. Ezt pedig neked kell megoldani, hogy legyen módja rá, fizikailag és szellemileg is.

Ha nem vagy erre elég elkötelezett (napi legalább egy órás séta, ahol van módja szaladgálni, szaglászni, + szellemi feladatok a kutyának, tanítás, képzés, + heti 1 alkalom legalább kutyaiskolában), akkor szerintem most keress neki gyorsan gazdát, mert még fiatal, könnyebben akad, illetve (talán) még nincs teljesen elrontva...

2022. nov. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Mennyit foglalkozol vele? Szerintem rohadtul unatkozik, a németjuhász egy nagyon aktív fajta, sokat kell sétáltatni, le kell fárasztani mind szellemileg, mind fizikailag.. Az nem megoldás hogy megvered, vagy ledobsz neki pár játékot.

De az írásodból nagyon úgy tűnik hogy nem ez a fajta való neked, így lehet érdemesebb lenne még most keresni neki egy NORMÁLIS, GONDOSKODÓ gazdit, aki megadja neki amire szüksége van.

2022. nov. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
1/1 Már felneveltünk rajta kívül egy másik németjuhászt, aki hiába volt szintén rossz fiatalként. Előtte is tartottunk kutyát és nyilván ezzel tisztában vagyok amit írtál. Nincs a kutya elrontva, miből képzeled?
2022. nov. 28. 10:47
 4/19 A kérdező kommentje:
2/3 Mindig foglalkozunk velük, soha nem voltak elganyagolva. Szeretetben élnek nálunk az állatok. Más állatot is tartunk kutyán kívül, így nem gondolom, hogy én rossz gazdi lennék.
2022. nov. 28. 10:50
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Kellő foglalkozás és rendes tanítás kell neki. Ez alapján ezek nem teljesülnek...
2022. nov. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A fajta nem azt jelenti, minden egyede tökéletes mása egymásnak. Az előző nj-d nyugisabb volt, mint a mostani. Amikor vetted, az alomból te választottál, vagy a tenyésztő ajánlotta a kölyköt? Almon belül is van sok különbség a kölykök természete, energia szintje között.
2022. nov. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
#4 a szeretet az kevés. Az pedig nem kifogás hogy már előtte is felneveltetek egy németjuhászt. Minden kutya más, ezek szerint a jelenlegi kutyus több mozgást, fárasztást igényel. Nem megverni kell meg erős pistával összekenni mindent, hanem mozogni vinni.
2022. nov. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Hát ez azért nem teljesen így van. az előző németjuhászom is ezt csinálta mikor kölyök volt, minden létező dolgot tönkretett, a kerítést is szétszedte de még az öntözőrendszert is kitépte a föld alól. 3 hónapos korától kezdve jártam vele a kutyaiskolába, hetente kétszer örző védőztünk. Házhoz járó kiképzővel tréningeztünk heti kétszer, naponta 10 km-t mentem vele a hegyen, közben engedelmes feladatokat végeztünk. És mégis csinálta, egészen másfél éves koráig. akkor nagyon megváltozott, beérett minden addigi munkám, és onnantól egy igazi csodakutya lett, minden probléma megszűnt vele. Szerintem azért csinálják, mert még kicsik, minden új nekik és mindent meg akarnak nézni, ismerni. Most egy 6 hónapos németjuhászom van, akivel szintén foglalkozok napi szinten, kutyaiskola is van, és ugyanígy szétszed mindent, tényleg azt gondolom ez a korral el fog múlni.
2022. nov. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

Eleg szep kitero valaszt adtal, akkor gondolom tipik kerti kutyarol van szo, akinek napi egyszer kiszorsz egy kis kajat meg heti egyszer eldobod a labdat, aztan csokolom.

Hat erre rabasztal! Munkakutya, nem kerti disz, ne tessek csodalkozni a rombolason.

De ha nincs kedvetek/idotok vele foglakozni, akkor keressetek neki uj gazdat. Ez igy senkinek se jo, de a kutya szenved leginkabb.

2022. nov. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szeretetben neveled, de azért veréssel "tanítod"

Unatkozik szerencsétlen, nincs lemozgatva. Nem két buksisimi kell neki meg három labda eldobás egy napra. Járjatok el sétálni és kutyaiskolába, mivel láthatóad gőzöd sincs hogyan kell kutyát nevelni.

Ha ez túl sok, ajándékozd el olyannak, aki normális gazdája lesz. Nem kötelező kutyát tartani.

2022. nov. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!