Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyamatosan rongál a németjuh...

Folyamatosan rongál a németjuhász kutyám. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Nyáron vettünk egy kan németjuhász kiskutyát, jelenleg 8 hónapos. Mindent szétrág, amit csak talál a környezetében. Nagyon sok játékot vettünk neki, rendszeresen kap rágnivaló csontot, falatkákat stb.-t.


Tudom, hogy jelenleg fogváltáson megy keresztül, de nem tartom normálisnak, hogy mindent tönkretesz és nem használ a nevelés. Az elektromos kapunyitót, kültéri álló lámpákat szétrágta, kihúzta a falból/földből. A ház falát is harapdálja, eszi a szigetelést. Fa oszlopokat is rágcsálja. A kutyaházat is eszi, a ház tetejének a felét már leszedte, megette. Hétvégén már a kocsiról elkezdte leszedni a dísztárcsákat.


Használtam már kutya elriasztó sprayt, bekentem erős pistával, wasabival amit csak tudtam (ez ízlett neki inkább, így előszeretettel lenyalta). Verni is próbáltam, de ugyanúgy folytatta tovább a rongálást, mintha semmiből nem akarna tanulni.


Mit tudok ebben a helyzetben csinálni? Tapasztalt már valaki hasonlót? Tudtok adni tippeket nevelésre?


Ui: nem ő az első kutyánk, régóta tartunk kutyákat. Viszont soha nem volt ilyen kutyánk, akit ilyen nehéz lett volna megnevelni.



2022. nov. 28. 10:31
1 2
 11/19 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Vidd el kutyaiskolába, ott rengeteg jó dolgot fog tanulni, meg te is, hogy hogyan kell egy gazdinak is bánni a kutyájával.
2022. nov. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
92%
Kérlek, fejtsd ki bővebben (csak a tisztánlátás miatt), hogy esetetekben mit jelent a "foglalkozunk vele". Írj le kérlek 1-2 átlagos napot, hogy néz ki nálatok. (Ki, mikor van otthon, és ilyenkor hogy néz ki a kutyával foglalkozós idő?)
2022. nov. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%

Én baromira nem értek a kutyákhoz, és így vágtam bele a németjuhász gazdiságba. Nem értettem hozzá, de mivel rengeteget foglalkoztam vele, nagyon jó kutya lett.

A rengeteg azt jelenti, hogy amikor kölyök volt, a nap kétharmada a kutyával ment el.


Szóval szerintem függ a dolog a kutya egyéni személyiségétől, de úgy sejtem, hogy csak napi 2-3 órát foglalkoztatok vele kölyökkorában, ami egy ilyen kutyának nagyon kevés.

2022. nov. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%

Nagy szeretet lehet, ha vered azt a szerencsétlent. Egy kölyök kutyáról beszélünk, az a csoda, ha nem rág meg mindent! Ne gyere azzal, hogy másik kutyád blabla. Nem klónok ezek, más személyiségek, más habitusúak!

Egyébként minimál hozzáértéssel már látszik, hogy keveset foglalkozol vele és unatkozik mint a szemét. A válaszaid és a konkrétumok hiányának fényében tuti, hogy neked is csak kerti dísz a kutya, és se szellemileg, se fizikailag nem fárasztod le eléggé.

2022. nov. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Segítek, a megfelelő foglalkozás az lenne, ha átlag heti 2x elvinnéd suliba és sétálnál vele napi 1-2 órát, meg 2x15 percet feladatoznátok.


Az, hogy nézheti, ahogy eteted a tyúkokat vagy söpröd össze a falevelet nem a legideálisabb foglalkozás. Rágható alternatíva, ami valóba érdekli, mindig legyen előtte és próbáljátok úgy alakítani a dolgokat, hogy ne tudjon "hibázni" pl a kis kerti fényeket felejtsétek el még egy-két évig, a kapu elektronikájának csináljatok fém házat, a kutyaház széleihez rakjatok U szelvényt, hogy ne tudja rágni. Sokan a kényes részeket villanypásztorral kerítik le a kutya elöl és nagyon jól működik náluk.

2022. nov. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk minden kutya rágott kölyökként, pedig sokat voltunk velük, úgy másfél éves koruk körül csillapodott ez le, akkor már csak a játékaikat és labdáikat.

Addig nekünk kellett elpakolni, figyelni, vigyázni. Mit tehet ő róla, hogy bizsereg az ínye és működik az ösztöne.

2022. nov. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Mivel szépen kitértél a "mennyit fárasztod le" kérdés alól, ezért gondolom sem séta, sem lakásba beengedés, sem tanítás, sem sport, őv, engedelmes, semmi nincs az életében. Pedig a német juhász még mindig munka kutya. Mivel te nem adsz neki munkát, keres magának.
2022. nov. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
62%

S lám, a végére el is értünk odáig, a tenyésztők miért nem adnak hozzád hasonló laikusoknak munkakutyát.

Sok sikert a szaporítós fajtajellegű keverékeddel.

2022. nov. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
29%
Még nem tanulta meg, hogy te vagy a főnök. Ezt lehet, rosszul adtad a tudtára, neked is kellene a kutyasuli, mert ott nem a kutyákat oktatják, hanem a gazdákat főleg.
2022. nov. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!