Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elektromos nyakörvet rendeltem...

Elektromos nyakörvet rendeltem a kutyámnak, lenne pár kérdésem vele kapcsolatban, linkelem, hogy milyet. Vélemény?

Figyelt kérdés

Tudom eléggé megosztó az elektromos nyakörvet körülvevő vélemények. Azonban eléggé tájékozott vagyok ahhoz, hogy tudjam kellő odafigyeléssel és megfelelő használattal gyorsabb és jobb eredményt lehet elérni. Nem szeretném megsokkolni a kutyámat, nem csak áramot képes a kutyóba vezetni, hanem rezegni és sípolni is tud. Ingerszegény környezetben (puszta, vagy akármilyen terület, ahol nincsen más kutya, vagy ember) nagyon könnyen behívható. Azonban amint egy kutya, vagy nagy kabátos embert meglát, nagyon nehezen lehet behívni. Ezek mellett, az említett ingerszegény környezetben nagyon jól sétál láb mellett póráz nélkül (pár percig), ez emberek között, vagy pórázon nem nagyon sikerül. A jutalom falatos megoldás olykor olykor nem használ, nagyon nehéz lekötni a figyelmét, es kizökkenteni az önvédelemből valamint félelemből történő ugatásból.

Ezekhez kérnék segítséget/tippet, hogy milyen módón kezdjem el használni a nyakörvet, úgy hogy ne ártsak, hanem elérjem a kívánt hatást. (kutyasuliban voltunk, sokkal sokkal jobb a helyzet, de teljesen tökéletesíteni szeretném) Egyáltalán nem agresszív.


Ezt rendeltem: [link]



2022. nov. 28. 14:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%

Ha ennyire nem behivhato a kutya, le fogja szarni a kis rezgest. Raadasul reaktiv is,porazon se tud setalni, inkabb ezen kene dolgozni. Suliban mit mondanak? Trener nem kene? Kerdezz ra.


De minek erolteted az elengedest? Ez igy nem biztonsagos, ugat is masokat, ezt az emberek felreerthetik, akar belerughatnak, ha tul kozel megy hozzajuk, de a kutyak is azonnal tamadhatnak, mert provokalja oket.

Nem ertem, tenyleg, ezt most igy minek.

Miert nem eleg a poraz? Tedd hosszu porazra amugy, 15 meteresre pl es csak es kizarolag kihalt helyen engedd, hogy elmenjen ilyen messzire. En is igy csinalom, az en kutyam is megbizhatatlan behivas szempontjabol.

De a tieddel itt komolyanb gondol vannak, kezdve azzal, hogy reaktiv. El ne engedd igy!

Amugy lenne letjogosultsaga az elektromos nyakorv hasznalatanak elengedesnel, de ti meg nagyon nem tartotok itt.

2022. nov. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
25%
Egyrészt nem lenne szívem ilyesmivel ijesztgetni szegényt, másrészt látom egy ismerősünk kutyáját aki ivartalanítva, iskolázva, rendszeresen foglalkozva is összevissza kóricál ha számára érdekes dolgokat lát vagy hall.
2022. nov. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy nem értelek, azt szeretnéd, ha egy érzéketlen zombi lenne a kutyatársad? Mintha téged leszedálnának, hogy ne érdekeljen semmi, ne reagálj az utca forgatagára, egy szép nőre, vagy egy finom illatra. eezekre felfigyelni teljesen természetes dolog nálunk embereknél is, a te dolgod az, ahogy írta az első válaszoló is, hogy vigyázz a kutyádra, ne tőle várd el, hogy ne érezzen.
2022. nov. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
3-as, neked ugye nincs kutyad? Az, hogy kiborul emberre, allatra es ugat; nem jo. De a kutyanak se jo! Ne hasonlitgasd az emberekhez, igenis elvaras az tole, hogy ne orjongjon a poraz vegen, hanem a maga dolgaval torodjon es legyen nyugiban. Nem az a baj, ha ranez valamire/valakire, hanem ha megvadul a poraz vegen es visit. Ez szerinted jo? Ezt hagyni kene? Ne szorakozzal mar!
2022. nov. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
17%
Hogyne lenne kutyánk, a 3-as is én vagyok. Mi nyugodt család vagyunk, nyugodt környéken, nem őrjöng a kutya a póráz végén, hozzáteszem, hogy naponta csupán néhány órára van teljesen egyedül, ez is biztos sokat számít.
2022. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
1-es, igen a reaktivitáson is szeretnénk ezzel dolgozni, mert nagyrészt izgatottságból megy oda más kutyákhoz, aminek az orvosolására rendeltem a nyakörvet, hogy kizökkentsem ebből az állapotból. A másik pedig az emberek ugatása, nőt soha nem ugat meg és férfiakat is csak akkor, ha nagy kabát van rajta. Ebből az állapotból szeretném valahogy kizökkenteni, hogy meghallja a parancsszót és be tudjam hívni. Nem engedném oda, hogy elkezdje ugatni, hanem amikor észre vette az embert és figyeli, esetleg elindulna felé akkor behívom, ha nem reagál, akkor egy vibrálást nyomnék és megnézném, hogy oda figyelne e. Értem én a válaszodat és, hogy ez a véleményed, de nem fogok bele törődni ebbe a szituációba, egy kettő éves ivartalanított menhelyi kutyusról beszélünk, aki valami belga juhász és valami közepes testű kutyus keverék lehet. Nagyon nagyon okos, mostmár elértük, hogy nem ő a falkavezér, de figyelembeli problémák vannak. Szerencsére vidékre költöztünk eg kis időre és van lehetőségem tanítni. A későbbiekben egy szigetre költözünk, ahol szeretném, hogy teljes mértékben szót fogadjon és azt csinálja amit én mondok, mert az esze meglenne hozzá, egyszerűen csak a tökéletes módszert nem találtuk még meg rá.
2022. nov. 28. 14:44
 7/23 A kérdező kommentje:
3-as, ezt sajnos nagyon rosszul látod, a kutyádtól igen is el lehet, és el is kell várni, hogy egy egy ingert figyelmen kívül hagyja, ha nincs neki megendgeve, hogy szaladgáljon, szaglásszon össze vissza, ha láb mellett séta van, akkor séta van, ha hosszú pórázra van engedve, akkor szaglászhat és mehet a saját irányába (hozzá teszem ilyenkor se kell húznia)
2022. nov. 28. 14:46
 8/23 anonim ***** válasza:
41%
De a kérdező nem tanítani akarja, hanem egy elektrosokkal rávenni valamire ami ösztönös, te szeretnéd ha a bnőd ráverne a fejedre vagy megprofozna ha az utcán az illat irányába indulsz? Ugye nem. Ha nő vagy természetesen ffi illat után :D
2022. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%

Az állatok is egyéniségek és önálló személyiségek, nem szabadna figyelmen kívül hagynis és bizonyos korlátok között szabadságot kell nekik biztosítani, nem pedig makulátlan pedigrét és totális fegyelmezettséget elvárni tőlük.

Természetesen a károkozás megelőzése a gazdi felelőssége.

2022. nov. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Inkább olyan emberek válaszára vagyok kíváncsi, akiknek van tapasztalata a nyakörvvel kapcsolatban és értelmesen tudnak hozzászólni a kérdéshez! Nulla rosszindulattal írom ezt, tudom, hogy nagyon megosztó ez a kérdés, de számomra elvesztetted a szavahíhetőségedet, azzal, hogy milyen ösztön állatok a kutyák. Kezdjük ott, ha ezen az alapon gondolkozunk, akkor ennyi erővel mennyire természetes a kutyának a kanapén, az ágyadban alvás vagy akár a házadban bent lennie, ha meg akarja ölni a szomszéd néni macskáját (ösztönből), akkor azt hagyjam, mert éppen szabadságot biztosítok neki?? Bocsánat de nem sok értelmes hozzászólást tudtál adni eddig, ezért még mindig várok olyan emberek kommentjére, akik értenek a dologhoz. Köszönöm :)
2022. nov. 28. 14:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!