Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elektromos nyakörvet rendeltem...

Elektromos nyakörvet rendeltem a kutyámnak, lenne pár kérdésem vele kapcsolatban, linkelem, hogy milyet. Vélemény?

Figyelt kérdés

Tudom eléggé megosztó az elektromos nyakörvet körülvevő vélemények. Azonban eléggé tájékozott vagyok ahhoz, hogy tudjam kellő odafigyeléssel és megfelelő használattal gyorsabb és jobb eredményt lehet elérni. Nem szeretném megsokkolni a kutyámat, nem csak áramot képes a kutyóba vezetni, hanem rezegni és sípolni is tud. Ingerszegény környezetben (puszta, vagy akármilyen terület, ahol nincsen más kutya, vagy ember) nagyon könnyen behívható. Azonban amint egy kutya, vagy nagy kabátos embert meglát, nagyon nehezen lehet behívni. Ezek mellett, az említett ingerszegény környezetben nagyon jól sétál láb mellett póráz nélkül (pár percig), ez emberek között, vagy pórázon nem nagyon sikerül. A jutalom falatos megoldás olykor olykor nem használ, nagyon nehéz lekötni a figyelmét, es kizökkenteni az önvédelemből valamint félelemből történő ugatásból.

Ezekhez kérnék segítséget/tippet, hogy milyen módón kezdjem el használni a nyakörvet, úgy hogy ne ártsak, hanem elérjem a kívánt hatást. (kutyasuliban voltunk, sokkal sokkal jobb a helyzet, de teljesen tökéletesíteni szeretném) Egyáltalán nem agresszív.


Ezt rendeltem: [link]



2022. nov. 28. 14:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
95%

Kiképző ajánlotta ezt az eszközt? Mert szerintem egy félősebb, félelmi agresszív kutyából pont az ellenkező hatást lehet csak kiváltani vele, attól nem fog megnyugodni, ha sokkolod. A rezgésnek, sípnak meg biztosan nem lesz semmi extra pozitív hatása, azt azért találták ki, hogy figyelmeztetés legyen az áram előtt. Inkább a nem félelemből agresszív esetekben tudom elképzelni, hogy haszna lehet ilyen eszköznek.

Félős, félelemből agresszív kutya esetén inkább a pozitív megerősítés, illetve szelíd kényszerítés (pl. kiképzőpóráz használata behíváskor) lehet célravezető.


A helyedben biztosan nem kezdenék ilyesmivel saját szakállra, mert csúnyán visszaüthet, inkább egy problémás kutyákkal is foglalkozó trénert keresnék. Kutyasuli önmagában lehet kevés, de van olyan, hogy az oktató terepen segít, és van olyan, aki kifejezetten specializálódik problémás esetekre is.

2022. nov. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%
Ja és egyébként én a klikkertréninget javasolom pozitív eszközként.
2022. nov. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

Az elektromos nyakörvet elsősorban vadról lehívásra szoktak használni, arra hasznos is, én is használtam 1-2 alkalommal, azóta elég a sípolás. Előttük ugrott fel nyúl, és mentek volna utána. Nem arra való, amire te szeretnéd használni.


A te problémádhoz felesleges elektromos nyakörv. Hosszú póráz (ne engedd el, amíg nem behívható, márpedig közel sem az), kézből etetés, napi sok, kisebb tréning, séta, szocializáció, mert a leírásodból alapján nem túl szocializalt. Mondjuk napi 4*20 percre felosztva. A napi kajáját csak helyes végrehajtásra kap pár szemet, kézből. Nyilván ez hosszabb folyamat, cserébe megbízhatóbb lesz a kutya, pláne úgy, hogy nem értesz az elektromoshoz.

2022. nov. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
95%

Kerdezo, ez a nyakorv jol tud mukodni, de ti meg nagyon nem alltok keszen ra!

Az nem beletorodes, ha foglakozol a problemaval es nem a behivassal kezded, mert jelen esetben ez nalatok a lista vegen van.

Kerd trener segitseget, vagy a suliban kerdezz meg valakit, mittudomen, de igy ne engedd el konyorgom, mert eletveszely. Nem igaz, hogy nem latod.

2022. nov. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
92%

Amire használni akarod, arra az elektromos nyakörv nem jó. Mivel felnőtt mentett kutya, a probléma gyökere az előéletében lehet. Érhette rossz tapasztalat, azaz kialakult egy félelmi reakció nála bizonyos dolgokra. Ha te erre elektromos nyakörvvel reagálsz, felerősíted a félelmét. Inkább oldani kellene, erősíteni benne, hogy nem kell az adott dologtól félnie.

A behívás titka meg hosszú póráz és sok gyakorlás, de mivel mentett, és már felnőtt is, az sem biztos, hogy valaha 100%-os lesz. Nem mondom, hogy lehetetlent vársz el a kutyától, de ilyen elvárásokkal miért nem vásároltál tenyésztőtől egy kölyköt, aki tiszta lap, és soha semmi rosszat nem tapasztalt?

2022. nov. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Linkelnék kettő leírást magáról a nyakörvről, sok sok mindent lehet vele oktatni a kutyának minden féle károsodás nélkül. Vidéken erdős helyen lakunk folyó mellet sok sok vaddal, azzal nincsen problémánk nem szalad el állat után. A kézből etetést a gazda és a kutya kapcsolatának elmélyítésre szokták javasolni az oktatók, amivel szintén nincsen bajunk. Jelenleg napi háromszor de minimum kettőször vagyunk a szabadban egy/másfél órákat, és tényleg teljesen könnyen első szóra behívható, az eddig említett körülményeken kívül. Magán órákat vettünk egy kutyaiskola trénerétől és tényleg hihehtetlen nagy változás történt, ugyanis a doggot teljesen lehetetlen volt behívni és a sétálás is sokat fejlődött, de megállt a tudomány.


[link]


[link]

2022. nov. 28. 15:27
 17/23 anonim ***** válasza:
87%

Akkor hasznald. Most mit lehetne erre irni? Magadat gyozkodod csak.

De ne sirjon a szad, ha a kutyadat valaki felrugja, mert ott ugat a szajaban, te meg nem tudod kizokkenteni. Vagy ha esetleg tok ellenkezo hatast valtasz ki a nyakorvvel es agressziv lesz tole es nekimegy kutyanak/embernek.

Majd viseled a kovetkezmenyeket.

2022. nov. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
85%

Hát én biztos nem választanám ilyen problémára. Elolvastam a cikkeket, de alapvetően ezt vadászkutyáknak fejlesztették ki, hogy ne fussanak el vad után. Nem engedelmes feladat végrehajtására. Először is kezdj hosszú pórázzal, mert ha mondjuk az én kutyáimhoz szalad oda, biztos paprika sprayt kap az arcába, mert nem kockáztatom a 6 kilós kutyám életét egy ismeretlen, nála jóval nagyobb kutyával.



Igen, a kézből etetés a kapcsolat mélyítésére is jó, de a koncentráció, engedelmesség is fejleszthető vele.

Példa:

Kiszamolod a kutya nap adagját, van egy jutalomfalat tartód (bár én a kiképző szoknyát/mellényt jobban szeretem). Hívod egyszer, nem jön egyből, nem kap semmit. Amit erre a feladatra kapott volna, azt beteszed egy üres zsebbe, ez már a másnapi adag lesz. Hívod, jön, kap 2-3 szemet. Hívod, nem jön, megint megy a holnapi adaghoz. Hidd el, előbb utóbb rájön, hogyha éhes, akkor jönnie kell, és hogy a te szavad szent, a behívás pedig nem kedv kérdése. És nagyon fontos, hogy fokozatosan építsd fel a helyeket, az ingerszegeny környezet felől haladja inkább lassabb, de biztosabb tempóban az 1-1 lépéssel ingergazdagabb felé.

2022. nov. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
85%
Én leírtam a véleményem, ha te traumatizálni akarod a kutyádat, ne gyere ide később, hogy mit csinálj az agresszívvé vált kutyával, mert te is félsz tőle. Okkal akarják betiltani ezeket az eszközöket, pont amiatt, mert elcseszik vele a kutyákat a balfékek. Én tudom, hogy van, amire van értelme használni, én is használtam arra, amire van értelme, úgy, hogy azzal a kutyámnak nem okoztam kárt, a zsákmányösztönét (mivel kóbor kutya volt, ezért erősebb volt nála ez az ösztön) vissza kellett fogni, sikerült. De nem használtam ilyenre, amire te akarod használni, ennek nem lesz jó vége. Nekem is felnőttként örökbe fogadott mentett kutyám van, és tudom, mennyi meló. Én azt beletettem és bele is teszem a kutyám nevelésébe, rengeteg félelmi problémát sikerült feloldani, de nem elektromos nyakörvvel.
2022. nov. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
54%
Atyaisten, ezek a kütyük még nincsenek betiltva? Ki javasolta egyáltalán, hogy ilyet vegyél?
2022. nov. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!