Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám felhízlalni,...

Hogy tudnám felhízlalni, izmosítani a kutyámat?

Figyelt kérdés
3 évesen vettem meg a kutyámat, nagyon sovány volt. Azóta eltelt pár hónap és jobban néz ki, de még mindig nem eszik x mennyiségnél többet. Milyen tápot ajánlotok?
2010. szept. 30. 12:38
 1/6 hell-ikon ***** válasza:
féreghajtva volt?
2010. szept. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Acana, Orijen
2010. szept. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, kapott féreghajtó tablettát.
2010. szept. 30. 13:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen típusú a kutya, mérete?

Vannak jó tápok, vannak kimondottan folytonos mozgásban tartott kutyáknak is tápok. Inkább arra kellene koncentrálni, hogy a viszonylag jó minőségből eleget egyen.

Jó lenne neki Béres csepp, ez segít az étvágyán és általában az egész immunrendszerén. Elsők között írta valaki a féreghajtást. Ezt mindenképpen ejtsd meg.

Jó lehet neki, ha kap még vitaminokat vagy nekik készült vitamintabletták formájában, vagy te magad válogatod bele az étrendjébe a számára fontos dolgokat (pl. az enyém kap algás vitamint, spenótot, paprikát, fokhagymát, répát a táp mellé pluszban).

Izmosodni csak egészségügyileg jó kondiban lévő kutya tud. Ezért először mindenképpen hozd őt rendbe táplálkozásilag, kicsit turbózd fel a szervezetét.

Később már mérettől, habitustól függően tudsz vele foglalkozni úgy, hogy az izmai is épüljenek.

2010. szept. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Francia bulldog. Egy szaporítótól vettem, meg akart tőle szabadulni, mert ivartalanítani kellett és nem tudott vele mit kezdeni. A pasi azt mondta, hogy kis maréknyi penny marketes száraztápot kapott meg csontot...

Persze volt állatorvosnál, amúgy nincs baja, de fel kell hízlalni. Kapott Immunovet-et, most Royal Canint eszik. Még arra gondoltam, hogy munkakutyáknak való tápot veszek neki, ami magasabb energiatartalmú. Nem tudom, jó ötlet-e.

2010. szept. 30. 13:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is bulldim van, csak angol. Ha elfogadsz egy javaslatot hízlalni semmiképp ne akard, max izmosítani, de ahhoz mozgatni is kell :) Az enyém mióta relatíve sovány sokkal fittebb, mozgékonyabb, nem röfög annyira és nem horkol, nem fullad ki 3 perc sétától. A bulldogosok mindig ugatnak, hogy alultáplált a kutyám, a doki meg mindig nagyon megdícsér amiért ilyen szép fitt. Pláne ha szaporítótól van, akkor azzal, hogy kicsit sovány csomó betegséget megelőzhetsz.


Persze nem tudom milyen állapotban, kórosan azért ne legyen sovány. Szerintem munkakutya tápot ne adj neki, az talán túlzás lenne, de próbáld meg azt, hogy nem egyszer eteted, hanem többször kis részletben.


Illetve kezdd el tanítani, és használj valami ütős jutalomfalatot, mondjuk májat, szívet, vagy akármilyen húst. Így beviszel plusz kalóriát, és tanulás közben mozog is. Mindenféle értelmetlen hülyeségre megtaníthatod, az neki is bul, meg a kapcsolatotokat is erősíti. Pl. a tolatás nagyon jót tesz a hátsó lábaknak, azt tanítgathatod, vagy igazából akármi mást.

2010. szept. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!