Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkerezős gazdikat kérdeznék...

Klikkerezős gazdikat kérdeznék, akiknél több kutya van?

Figyelt kérdés
Nem okoz problémát az, hogy ha pl. az egyik kutyával gyakorlok vagy tanulok, a másik is hallja a klikker hangját, és ugat, nyüszít vagy hasonló? Nem tudom annyira elkülöníteni, hogy ne hallja a hangot, és ez a kicsinek elvonja a figyelmét. Találkoztatok hasonló problémával? És ha igen, tudtatok rá megoldást találni? (Gondoltam másik klikkerre, de nem tudom, mennyire lenne különböző a hangja.)

2022. dec. 1. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell másik klikker, meg elzárás, okos állatok a kutyák, tudják, hogy mikor szól nekik a klikk. A nyüszítés azért van, mert már nagyon szeretné, hogy vele foglalkozz és kapja a rakat jutalomfalatot.
2022. dec. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor is csinálja, ha vele foglalkoztam elsőként.
2022. dec. 2. 12:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Erre külön rá kell feküdni. Külön meg kell tanítani, hogy ha nem vele van munka, ne provokáljon, hanem tudjon pl. pihenni. Vannak erre jó feladatok.
2022. dec. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy szerinted végeztetek, ő gondolhatja úgy, hogy még vele foglalkozz és kapja jutalmak garmadáját. Sőt, ez az ideális eset, mert azt jelenti, hogy szereti csinálni (igen, akkor is, ha már "elment az agya", nem képes a régi trükköket sem felajánlani és inkább csak nyüszít, ugat előtted, mert annyira lefáradt szellemileg, hogy nem tud már gondolkodni).


Attól függetlenül, hogy ez egy teljesen érthető és természetes viselkedés, egy kis neveléssel, következetességgel lehet változtatni rajta. Maradjon továbbra is feladatban, de a feladata legyen az, hogy x helyen kell csendben feküdnie. A kicsivel csinálj olyan feladatokat, amit már nagyon jól tud és közben jutalmazd a nagyot, ha helyben marad, ha nem, akkor meg küldd vissza a helyére. Aztán fokozatosan emeld a feladat nehézségét és csökkentsd a jutalmazás gyakoriságát.

2022. dec. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!