Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valamit megevett a kutyám, de...

Valamit megevett a kutyám, de fogalmam sincs, hogy mit. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az udvaron már csak azt láttam, hogy valamit nagyon rag, de már akkor nyelte le és amit el tudtam venni tőle az már csak valami szalvetaszeru papirdarab volt. Ötletem sincs, hogy mi lehetett az. A szomszédainkkal baráti viszonyban vagyunk, és a kert végében találta, amit az utcáról nem lehet megközelíteni így nem látok rá reális eselyt, hogy bárki bedobott volna bármit is, meg azt nem csomagolja szalvetaba. De mi se raktunk ki semmi ilyesmit. Nagyon aggódok, mert ugye hétvége van és ha valami baja lesz, mondjuk este akkor azt se tudom, hova rohanjak, mert ejszaka ügyelet csak 150km-re van legközelebb. De annak se látom értelmét, hogy most berohanjak az ügyeletre azzal, hogy valamit megevett a kutya, nem tudom, hogy mit, amúgy nincs is semmi baja. Így úgyse tudnak csinálni semmit és remélhetőleg nem is lesz rá szükség csak nagyom aggódok hogy estére rosszul lesz. Arra is gondotlam, hogy nem is ételt evett. Tényleg elképzelesem sincs
2022. dec. 3. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Igen, az a bajod, hogy hétvége van és sok a szabadidőd, ha melóztál volna észre se vetted volna. Nyugi, majd kiszarja.
2022. dec. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kerdezd meg a szomszedot, nem adtak-e ok nekik valamit. Bar a szalveta akkor is fura lenne, ki ad direkt szalvetaba csomagolt akarmit a kutyanak?


De amugy most meg meg lehetne hanytatni, tehat nem feltetlenul lenne felesleges az orvos.

Hivd fel az orvost es kerdezd meg mi legyen.

Az a baj, hogy lutri, mert tenyleg lehet semmiseg. De ha estig varsz, de valami idegen dolgot evett meg es az elakad, akkor a surgossegi mutet ejszaka egy havi minimalber lesz.Vagy tobb + utazas ugye.


Ha meg direkt dobtak be valami merget, akkor is az ido nagyon sokat szamit.

2022. dec. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem raktatok ki a kukába - te vagy a szomszéd - műanyag dobozt, amiben a húst vásároltátok? Annak az aljába szoktak tenni nedvszívó papírt. Az én egyik macskám előszeretettel szedi ki a szemetesből, mert érzi rajta a nyers hús szagát. Megesett, hogy bele is zabált. (Nem lett baja tőle)

Hátha csak ennyi történt nálatok is. Persze nem biztos.

2022. dec. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én kutyám speciel imádja ezeket a papírzsepi állagú dolgokat, tökmindegy, hogy taknyos vagy tiszta - szereti. És mindig elveszem tőle, de nem tudom kizárni azt, hogy volt, amikor nem tudtam róla és megette - semmi baja.

Valószínűleg át fog menni rajta észrevétlenül, de ha aggódsz, akkor meg tudod hánytatni 3-4%-os hidrogén-peroxidot itatva, amíg nem hány (addig kell vele itatni). Ez viszont a te felelősséged, én kikérnem a 150 km-re lévő állatorvos véleményét is, hogy mégis mire érdemes figyelni és mikor érdemes elindulni vele.


U.I.: biztosan nincs közelebb? Ha Facebookon felmész a Debra24 oldalra, ott minden héten frissítik, hogy megyénként kik az elérhető ügyeletes állatorvosok (tehát validok az információk), tudtommal egy megyénk se hosszabb/szélesebb mint 150 km. (Ezen most elgondolkoztam :D)

2022. dec. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Lehet, hogy valami a szemetesbol esett ki, mikor sotetbe vittuk ki a szemetet. A papir miatt nem aggodok mert az olyan volt, mint egy szalveta, attol nem lehet baja, csak fogalmam sincs mi lehetett benne mert valamit nagyon rágott, de mire szoltam neki, mar lenyelte es csak a papirt rakta le.

Egerben lakunk, Miskolcon 22-ig van ugyelet utana mar csak Nyíregyházán es nem 150 csak 130 km csak saccoltam mikor kiirtam a kerdest, nem tudtam pontosan mennyi.

2022. dec. 3. 15:47
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
na megdöglött végül?
2022. dec. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!