Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Antibiotikumtól lehet a...

Antibiotikumtól lehet a kutyusnak enyhén nyálkás széklete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Barétomék kutyusára vigyázunk pár hétig. 3 napja ivartalanították, tacsi szuka. Kapott gyógyszert, ami fájdalmat csillapít és antibiotikum, előírtaknak megfelelően kapja. Nagyon jó étvágya van, csak még annyira azért nem aktív.

Mindig szemügyre veszem a kakit és még csak másodjára volt a műtét után, picit sárgás a színe és kevés nyálka látható rajta.

Lehet ez az antibiotikumtól? Vagy a környezetváltozástól? Elvileg volt féreghajtva nemrég. Az általuk adott tápot kapja, picit áztatom, hogy ne kelljen erőlködnie ürítéskor a seb miatt. Semmi mást nem kap, néha pár jutifalit.



2022. dec. 9. 14:53
 1/9 anonim válasza:
100%
Lehet.
2022. dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ilyen esetben én ezt adtam a kutyámnak, sőt rendszeresen kapja, hogy egészséges legyen.


[link]

2022. dec. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A cicámnak is nyálkás volt az antibiotikumtól, meg egy kicsit hasmenése is lett. Ugyanazt a port kaptuk rá, amit a 2. válaszoló is linkelt. Probiotikumot mindenképpen érdemes adni neki az antibiotikum után.
2022. dec. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Adunk neki mellé vitamint amit a doki adott, illetve ilyen sárga port adtak még, na az a probi. A kajájára szórunk neki kicsit mindig, de akkor lehet több kéne neki, hogy ellensúlyozza.

Köszi a válaszokat.

2022. dec. 9. 18:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Milyen antibiotikumot kap? pl. ami klavulánsavas, az eleve picit hashajtó hatású.
2022. dec. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

antibiotkum mellé érdemes probiotikumot adni ( antibio után 2 órával),mert kicsit megterheli a gyomrát azért lehet nyálkás a kaksi.


Jó múltkor beteg volt a kutyám és antibiót adott a doki,de nem mondta a probiotikumot,de én azért adtam :D

2022. dec. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
78%
Mi is az antibiotikum? Az anti valami ellen szó, a bio pedig életet jelent. Ez tehát egy életellenes készítmény, ami a patogén baktériumok elpusztítására szolgál. Csak éppen válogatni nem tud, és a béltraktusban sok száz hasznos és szükséges baktériumfaj között is rendet vág. Ilyenkor felborul a bélflóra, és természetes a megváltozott állagú széklet.
2022. dec. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na ma már jobbat sikerült produkálni, a színe is normálisabb volt jóval.

#5 amúgy igen, klavulánsavasat kapott megnéztem. Meg olvastam a mellékhatásokat is, írt hasmenésről az szerencsére nincsen neki.

2022. dec. 10. 14:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a kutyámnak, amikor szívférgesség kezelésére kapott 1 hónapig antibiotikumot orvosi tanácsra joghurtot és kaukázusi kefirt adtam, ami nagyon jól bevált. Arra kell figyelni, hogy csak natúr joghurtot kaphat, gyümölcsöset nem, mert abban lehet édesítőszer, ami mérgező a kutyák számára.
2022. dec. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!