Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beteg volt a kutyám, kapott...

Beteg volt a kutyám, kapott antibiotikumokat, vitaminokat. Ettől lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Pár napja sajnos összeszedtünk valami bél fertőzést, ment a hasa, hányt, és véreset is. :( éjszaka rohantunk vele az állatorvoshoz. Kapott infúziót, antibiotikumot, vitaminokat. Másnap ismét, és kaptunk itthonra is antibiotikumot, amit adni kell neki, meg persze diéta! Jól van hála Istennek, játszik, jó kedvű, eszik, iszik, de sokszor nagyon zuborog a pocakja. Igencsak hangosan. 😖 Kakilni kakilt azóta, vért nem láttam benne, de ilyesztő ez a zuborgás. Lehetséges hogy az antibiotikumoktól van?? Gondolok itt arra hogy a mi gyomrunkat is bántják az antibiotikumok, lehetséges hogy attól zuborog úgy neki?? ☹️ Annyira féltem. 🙏❤️☹️

2021. ápr. 17. 08:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugye írtad, hogy hasmenése is volt a kutyusnak. Én azt gondolom, hogy azért hallható ez a zubogás a hasában, mert még mindig egy kicsit erősebb a bélmozgása a hasmenés miatt.
2021. ápr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az 1-sel.
2021. ápr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Az előzőnek igaza van.

Ugye azokat az orvosságokat kapta. Azok segítik helyreállítani az emésztő rendszerét.

Ne aggódj, ez jó jel. Azt jelenti, hogy hat az orvosság

Örülök, hogy jól van:)

2021. ápr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Kutyanak is lehet ugyanugy normaflore-t adni antibiotikum utan, a mi allatorvosunk azzal egyutt irta fel. 30 kilosnak fele ampulla kellett naponta.

De vannak kutyaknak keszult probiotikumok is, amig segitenek helyreallitani a belflorat, de kerd ki az allatorvos velemenyet.

2021. ápr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem kap most probiotikumot, add neki az Agroferm (vagy Gastroferm) pet-et. Por formàtumú, a kajájára kell szórni. Nagyon-nagyon jó, nekem a kutyám allergia miatt küzd folyton hasmenéssel, de szuperül helyreteszi.

Kb.2500ft egy tasak, sokáig elég - állatpatikában lehet kapni.

2021. ápr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 qkker1 ***** válasza:
85%
Nagy valószínűséggel igazuk van az előttem szólóknak, de nem árt, ha legalább telefonon megpróbálod elérni az orvost.
2021. ápr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Beszéltem az állatorvossal. Momdta hogy egyenlőre főtt rizs, főtt husi, és probiotikum a kutyinak. Aztmondta a zuborgás normális ameddig vissza nem áll az emésztés teljesen. Annyira nagyon reménykedek hogy nem lesz már semmi baja. A szívem szakad meg érte hogy beteg! Nagyon féltem. 🙏☹️❤️
2021. ápr. 17. 11:41
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

4-es a kutyának a bélflórája nem olyan mint az emberé, ha probiotikumot akartok adni a kutyának, álaltorvossal vagy állatgyógyszertárba kérdezzétek meg. Pláne, hogy a bélfauna egészen különböző mivel húsevő, az ember minden evő, és nem mindegy mennyi a probiotikum csíra száma.


Szóval én a helyeben az állatorvost azért megkérdezném, hogy javasol-e probiotikumot, vagy amit adott gyógyszereket azok között van-e probiotikum, mert antibiotikumos kúra idején szükséges a probiotikum is.

2021. ápr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

A kutyád átesett egy vírusos vagy bakteriális fertőzésen, ezért zuborog a gyomra. Lényeg, hogy már nem véres a széklete.


Most olvastam, hogy az állatorvosod nagyon lelkiismeretes, akkor adott probiotikumot is az antibiotikum mellé. 8-as vagyok.

2021. ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
*állatorvossal
2021. ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!