Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kistestű kutyám, aki...

Marsu kérdése:

Van egy kistestű kutyám, aki egész éjjel, és nappal kinn van a hidegben. Persze van neki háza. De mikor délután hazaérek a munkából, egy órára be szoktam engedni, hogy melegedjen. Ezzel jót teszek neki vagy sem???

Figyelt kérdés

2022. dec. 13. 22:16
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
79%
Egy kistestű kutyát kint tartasz a minuszokban és komolyan kérdezed, hogy jó-e? Menj ki pár órára pólóban a hóba és megkapod a válaszod.
2022. dec. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
35%

Azért enyhe túlzás a példa, amit az egyes ír, mert a kutyák télire vastagabb bundát növesztenek, tavasszal éppen ezért is vedlenek, tehát ne hasonlítsunk azért össze egy pólót egy vastagabb kutyaszőrrel.

Kérdező, arra ügyelj, hogy ne legyen túl nagy a hőmérséklet különbség, amikor kiengeded.

2022. dec. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
97%

Házfüggő a dolog.

Jól szigetelt ház, bejárat eltakarva, vastag kétrétegű szalma alom még működhet is. (nem rongy!) És nem mindegy a nagysága.

De kistestű kutya nem igazán kinti kutya. Persze láttam már tacskót is így élni.....

2022. dec. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
96%

A kistestű kutya nem való egész napra kintre a minuszokba.


Azzal, hogy egy órára beengeded se teszel egyértelműen jót, mert egyszer felmelegszik, utána kimegy és még jobban fog fázni.

2022. dec. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
45%

A kutya okos, 30 centis hóban is a ház helyett inkább beássa magát a hóba szigetelés gyanánt, ha olyan kedve van (bár ez hazánkban egyre kevésbé jellemző). Ha van neki szigetelt, földtől elemelt, meleg fekhelye, minden rendben. Én tacskót is láttam, aki kedvére járhatott (volna) a házba, de inkább kint volt, vagy a kinti házat választotta, és hiába mondják, hogy veszélyeztetett, közel a hasa a hideg földhöz, nyilvánvalóan jól érezte magát, és 15 évesen még köszöni, jól van.


Kérdés az, hogy ha már beengeded egy órára, mennyire akar maradni, és miért? (Én be sem szoktatnám a lakásba, ha nem akarnám ott tartani, tudja csak, hogy max az előszobáig jöhet kivételes alkalmakkor - pl. tüzijáték.)

2022. dec. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem semmi jót nem teszel azzal hogy beengeded egy órára melegedni utána meg vissza a hidegbe. Akkor ennek mi értelme van? Semmi. Megmutatod neki milyen jó dolga lenne bent azt takarodás vissza ki. Szuper....
2022. dec. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
97%
Ha beengeded, hagyd, hogy ő döntse el, mikor akar kimenni. Általában kint élő kutyák nem igazán maradnak bent sokáig, mert melegük van. Viszont, ha nem akarna kimenni, akkor azt jelenti, kint fázik, nem érzi jól magát.
2022. dec. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
64%

Szerencsétlen kutyus :(

te egy lelketlen, érzéketlen pszihopata söpredék vagy

2022. dec. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
70%

8-as

Én is vagyok ilyen véleménnyel nagyon sok emberről aki csak dísznek tart kutyát de sajnos be kell látni hogy nem vagyunk képesek minden kutyát megmenteni :(

2022. dec. 14. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
23%
#10 Meg elrontani sem hála az égnek.
2022. dec. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!