Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 év körüli kutya. Létezik,...

8 év körüli kutya. Létezik, hogy hirtelen, nagy átmenet nélkül közeledünk mindjárt a végére? Veletek volt, hogy a kutyátok fél nap alatt megváltozott, aztán meghalt? /részletes, hosszú kifejtés/

Figyelt kérdés

Kb 4 éve van nálunk. Közepes testű, shar pei-labrador keverék. Sosem volt az a nagy mozgásigényű, ő inkább végig alussza a nap nagyját típus, de a sétákat szereti, mindig toporgott, csóválta a farkát a póráz láttán, főleg a vörös flexin. Tegnap még a szokott módon voltunk, dilizett, a maga letargikus módján örült. Ma reggel (kicsit később a reggelnél, 10 körül) szokásosan zajlottak a dolgok, mentünk sétálni. Most nemrég, 17 körül mindkét rosszcsontot le akartam vinni, de se a jelzőszóra ("na jó" és az "uraim" hangsúlyosan), se a hám láttán, se a flexire nem ugrott fel, nem csóválta a farkát — még csak fel sem kel az ágyról!!! Oké, levittem a másik kutyámat, rövid séta volt mert evett az ideg. Visszajöttünk, nyitom az ajtót, mikor bent vagyunk hallom, hogy lassan leugrik és jön ki hozzánk. Már az indulásnál éreztem, hogy ez így nagyon furcsa. Lassan, megfontoltan jött le a lépcsőről. Flexire tettem, olyankor mint akit puskából lőnek ki, de most nem. Lassan ment, ahogy kiért pisilt, néhány méterrel odébb kakilt, aztán evett egy kis füvet odébb. Félkört sem tettünk. A kutyáknak sem akart neki menni (nem szocializálták, már sokkal jobb a helyzet, de az, hogy csak nézi, még csak nem is mozdul felé, az 4 év alatt példátlan esemény). Akkor mondtam, hogy ez már tényleg a vég kezdete, minden túlzás, drámaiság nélkül. Felfelé a lépcsőn szintén döcögősen ment. Nem feltétlen úgy, mint aki szédül, de akkor sem a rendes, normális felmenetel. Még vissza is akart fordulni a fordulónál, ott húztam fel egy kicsit, aztán mintha attól félne, hogy hátraesik vagy valami, gyorsan feljött. Mosdatásnál becézgettem, azt mindig imádta, a hangomra is csóváló farok jön, mert imádja, hogy szeretve van, de most semmi. Kiengedem, aztán lassú tempóban jön, bevezényelem a szobámba, és a szokásos ledobja magát az ágyamra ugrás után, vagy kuporog egy kicsit a takarómon, mindez elmaradt. És most fekszik/alszik.


Létezik, hogy voltak jelek, csak nem szembetűnők? Például többet alszik, csak nem veszem észre, mert mindig is rengeteget aludt. Vagy, először fordult elő tegnap, miközben keféltem a bundáját, hogy amikor felemelte a farkát, akkor a popójából jött egy kis barna trutyi. Gondoltam, talán reggel nem kakilt eleget vagy valami hasonló, egy fél kisujjnyi dologból nem csináltam felhajtást, hiszen minden más klappolt. Rendesen evett, ivott, kakilt, pisilt, viselkedésben semmi eltérő... Ezek lettek volna a jelek? De akkor is, miért ilyen hirtelen? Ez túlságosan gyors ilyen hangyafaxnyi jelekkel is, hogy reggel-délelőtt okés, délutánra meg mint aki a halálán van. Válogatós, semmi mérget vagy hasonlót nem evett, és séta során őt figyelem, nem beszélgetek, tehát a nyakamat tenném rá, hogy mérget, más kakiját, sőt most délutánon kívül még füvet sem evett lent. Semmit, amitől rosszul lehetne. És korábban sem. Ha meg olyat evett volna, pl méreg, azt a másik hiperaktív kutyám is mutatná, mert ahol az egyik szagol és füvet eszik, ott a másik is.


2022. dec. 15. 18:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nem járja a végét, valamilyen emésztési problémája van ("felemelte a farkát, akkor a popójából jött egy kis barna trutyi" + a fűevés), ezért ilyen nyomott. Vidd el orvoshoz.
2022. dec. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Nem igazán értem ezt a kérdést.. Nem idős, nem kell rögtön temetni. Megváltozott a viselkedése, ami valami gondra utal. Beteg a kutyád, fájdalmai vannak, orvoshoz kell vinni! Ez miért nem alap??
2022. dec. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Vidd el amint teheted orvoshoz. Nem olyan öreg még, hogy végelgyengülésben távozzon. Ha tényleg nagyon szokatlannak látod a viselkedését és kedvetlen, jó eséllyel beteg.
2022. dec. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
8 éves kutya még nem öreg.
2022. dec. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Nem ertelek tenyleg. Normalis ember azonnal orvoshoz viszi a kutyajat, amint azt sejti, hogy beteg.

Te meg mar temeted.

Neked mi bajod van, de most ugy komolyan? Miert nem akarsz segiteni a kutyadon?

Ez durva.

2022. dec. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hagyjatok békén a fenébe azzal, hogy vigyem orvoshoz! Minden kérdés alá 1+ ember leírja, hogy miért nem alap és hasonló kedves néma hangsúlyos mondatok. Nekem alap! Minden alkalommal, amikor úgy éreztem orvoshoz kellett vinni, megtettem! Harmadik nap is csöpögött a kutya orra, délután vittem orvoshoz. Hányt a kutya egész nap, vittem orvoshoz. Mindig, amikor kellett, amikor kell, akkor viszem orvoshoz! De ma már nincs a doki, és a kutya biztos nem jönne el addig velem. Inkább hagyjuk is, ide fölösleges bármit kiírni, rögtön jön mások "jóindulata".
2022. dec. 15. 18:51
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Valsz van valami baja, ami jó eséllyel orvosolható.
2022. dec. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Minden alkalommal, amikor úgy éreztem orvoshoz kellett vinni, megtettem!"


És most nem érzed úgy, hogy orvoshoz kellene vinni? Nem úgy néz ki a kutyád, hogy baja van? Konkrétan már temeted szerencsétlent, mert te is látod, hogy szarul van. Nem csak 1 orvos van az országban, szóval ne a kifogásokat keresd, hanem vidd el orvoshoz, mert a végén tényleg temetheted.

2022. dec. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Idehanysz egy ertelmetlen regenyt a semmirol, mikozben tok egyertelmu mit kene csinalni. Te meg a halalon agonizalsz, de nem ertem miert.

El kell vinni orvoshoz es pont. Ha nem ma, akkor holnap. Ez olyan nehez?

2022. dec. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én már az első bekezdés közepén azt gondoltam, hogy ha az én kutyám lenne, azonnal vinném orvoshoz. Ez nem a vég kezdete, attól, hogy 8 éves, de valami egyértelműen nincs rendben vele. Akár mozgásszervi is lehet pl. gerinc probléma, de például a babézia tünetek megjelenése is néhány óra alatt megtörténhet (nem mondom, hogy ez most az, de nem csak klasszikus tünetekkel jelentkezhet), szóval ilyen van, hogy fél nap alatt lesz x...rul a kutya, nem is ritka. Pl. nálunk is előfordult, hogy a kutya reggel még normálisan sétált, csak a jutifalatot nem akarta elvenni, pár órára rá pedig elöl-hátul véres trutyi jött belőle, gyomorgyulladása volt. Csak egy pár példát írtam.


Szóval amint lehet, fordulj állatorvoshoz vele, mielőtt nagyobb baj lesz. Mást nem tudunk írni.

2022. dec. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!