Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkezdtem főzni a kutyáimnak...

Elkezdtem főzni a kutyáimnak és megy a hasuk. Barna rizs okozhat hasmenést?

Figyelt kérdés

Kutyadietetikussal állítottam össze mindkét kutyám menüjét.


Az öregebbnek más arányok kellenek.


Több mint egy hónapja eszik főtt kaját és semmi gond nem volt. Sőt rengeteg pozitív hatása volt. Gyogytapoktol nem volt jól. Főtt kajatol végre hízott,rendbe jött.


Néhány napja mióta barna rizst kap a menüjéhez igazából ahhoz tudom hozzá kötn,azóta neki sem teljesen jó a kaksija.



Másik fiatal kutyámnak döcögősen ment a főttre való átállás,mert lazább volt a végtermék,de aztán beallt 3 napig teljesen jó volt.Most pár napja már neki is reggel lazább,de feleszedheto.


este már fosisabb,de tegnap volt egy pici fosas aztán egy normális minőségű kaki. 1,5 hete eszik főtt kaját


Pulyka hús,barna rizs és zöldség a menü plusz csont por a kalcium foszfor arany miatt .

Belsőseget is kellett volna adnom,de azért nem adom,gondoltam egyenlőre álljon át a gyomra.


Ma kapott főtt disznóhust meg csak zöldséget. Kíváncsi vagyok,hogy rizst nem kap,Holnap jobb lesz e a kaksi.


Pulykahusra is gyanakodtam nála. De evett már pulykahust nem volt vele sosem gondja.


Öregebb sem kapott rizst. Zabpelyhet helyette,de ő halat kapott.



Probiotikumot mindkét kutya kap.



Kedvük jó, etvagyuk van.


Ha holnap is fosi lesz. Akkor inkább vissza terek tapra a fiatalabbnal.


Öregnel meg tanácstalan vagyok.


Írtam a diatetikusnak,de szerintem elfoglalt,mert nem ír vissza. Eddig mindig minden kérdésemre jött válasz.


Orvost ne írjatok a kedvük jó, esznek,isznak. Minden teljesen jó csak a kaki nem.


:(


2022. dec. 16. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Zabpehely, hal, pulyka, sertéshús, barnarizs, zöldségek...ezt olvasva a lelki szemeim előtt teljesen akaratlanul is éhező afrikai gyerekek képe jelent meg...aztán rájöttem, hogy igazából sok magyar család sem engedheti meg ezeket napi szinten magának, sajnos, ami azért szomorú.
2022. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Bár nem is tudom miért írtam ezt le, mert nem releváns a kérdés szempontjából, meg nagyon szeretem a kutyákat, és tőled is nagyon kedves dolog, hogy így odafigyelsz rájuk, személyre van szabva az étrendjük, külön főzöl nekik, stb. Csak valahogy belegondoltam, hogy milyen igazságtalan az élet.
2022. dec. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Belsoseg es csont hianyzik, de ugye utobbit fove nem lehet adni, nem biztonsagos.

Mondjuk a sok puha kajatol es keves ragastol felnek, hogy kirohad a foguk, szoval ha mar alapbol van idom es helyem tarolni a plussz alapanyagokat, akkor inkabb nyersen etetnek.

Az oregebbnek mondjuk ilyen szempontbol a puha jobb, de a fiatalabbnak nem biztos.

2022. dec. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves első,nagyon sajnálom az ehezo afrikaiakat,de két kutyám van akiket vállaltam felelősségteljesen. Nem fogom őket moslekkal etetni,bár attól meg pláne fosnanak.


Egyébként meg vannak olcsó hús forrásaim. Egyedül az öregnek a halon nem tudok spórolni a máj problémája miatt. Mint írtam a gyogytapoktol már rosszul volt. Rendes tápot nem ehet. Akkor mi marad? Csak a főzés.


Írtam kapnak csontport ami a kalcium foszfor arányaert felelős tehát olyan mintha kapnanak csontot.


Fogkő nem probléma, hetente 3-4alkalommal kapnak ragcsalni valot(most a fiatalnál nyilván kimarad, semmi plusszal nem akarom terhelni a gyomrát) . Egyébkent táp mellett is kialakul szóval nem ez volt a kérdésem :)


Belsőseg tudom hogy kell,de meghajthatja a kutyákat, ezért kezdetben elhagytam és akkor akartam fokozatosan adni,amikor helyre jött az emésztése.



Nyersen etettem már a fiatalabbat,de sajnos nem vált be,ott is fosas volt 2 hét után,majd belgyulladasa,pedig fokozatosan lett felépítése kezdve ahogy még van írva.


valószínűleg,van egy olyan érzésem hogy a főtt kaja sem lesz nála nyerő:/



Meglátom a holnapi akit,hátha a rizzsel vagy a pulykaval volt gondja bar kétlem. Ha reggel fosi van.


Este már tápot kap.

2022. dec. 16. 21:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom a kérdésedre a választ, napi kettő adag száraztáp, és ennyi. Plusz rágócsont.
2022. dec. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy talán állatorvossal vagy a dietetikussal kéne beszélned. Ha megy a hasuk akkor "nagyon jó" étrend.
2022. dec. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Állatorvos csak az általa forgalmazott royal canin és egyéb rossz tápot ajánljak amiknek az alapja a csirke, szója,kukorica arról nem beszélve,hogy húst sem láttak ezek a tapok! Mint írtam az öreg kutyám a gyogytapoktol volt rosszul amit az állatorvos ajánlott!!!!


Azt is leírtam,hogy írtam a dietatikusnak de még nem válaszolt.



Kérlek jobban olvassátok el a kérdést.


Egyéb iránt kiderült,hogy mindkét kutyánál a barna rizs okozta a hasmenést. Tegnap már egyik sem kapott! Ma jó volt a kaki.

2022. dec. 17. 10:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár már a kérdés megoldódott, azért gondoltam megerősítem, a rizs bizony okozhat hasmenést, nálunk is hasonló volt, nekem is nagyon érzékeny gyomrú a kutyám és mint a hülye váltogattam a különböző monoporteines tápokat, hogy hú basszus a bárányt sem bírja, a nyulat sem, aztán kiderült, hogy nem is a fehérjével volt gond, hanem azzal, hogy mindegyikben volt rizs.

Ha a gyógytápot nem bírta az is lehet egy jel, általában a legtöbb gyógytáp tetemes része szárított rizs, én azért sem akartam azzal etetni, mi végül fiatalabb kutyával barfra álltunk át, azóta nincs gond, pedig mi is végigmentünk a gyógytápoktól is hasmenés időszakon... Én a helyedben egyébként a fiatalabbal megpróbálnám a barfot, szerintem kényelmesebb, mint főzni és valahol még természetesebb, mint a főtt, de ez így is egy nagyon jó táplálás nekik :)


Rizs helyett nekünk is a zabpehely vált be szénhidrátnak, abból is a teljeskiörlésű és jó nyálkás péppé főve, de ezt csak abban az időszakban kapta, amikor csontsovány volt az emésztési gondok miatt, azóta a hús és a zöldség elég neki.


Ha lazább a széklet akkor a barfosok ugye a csontos emelésével korrigálnak, ezt lehet ti is meg tudjátok csinálni (mármint a csontpor emelését), ha csak egy átlag érték alapján lett beállítva a kálcium/foszfor arány, persze ha másképp, egyénre szabottan számolta ki a dietetikus, abba az ő jóváhagyása nélkül nem jó belenyúlni.


U.i. idén úgy döntöttem, hogy a karácsonyi őrület és plázajárás helyett inkább hasznosabban töltöm az év végi szabadidőmet és elkezdtem önkénteskedni egy menhelyen, annyi borzasztó szomorú történet után igazi felüdülés egy ilyen kérdést olvasni, ahol két kutyus is megkapja a gazdi maximális odafigyelését és törődését, szóval én pont ellentétesen érzem, mint az első válaszoló, szerintem nagyon klassz dolog, hogy így gondoskodsz róluk, úgy is hogy ebben a helyzetben ez biztos neked is lemondásokkal jár, de neked a kutyusok az elsők :)

2022. dec. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Öreg a gyógytáptól nagyon lefogyott,nem volt energiája és borzasztó kajás lett és azt hittük csak öreg kori viselkedés próbléma,közeben a diatetikus írta,hogy sajnos a gyógytápokat amúgy nem lehet hosszú távon adni pont azért,mert az csak arra jó,hogy rendeződjenek az értékei, vérkép alapján a diatetikus azt mondta semmi szükség a gyógytápra,de mint írtam én is láttam,hogy a kutya nincs annyira jól. Orvosunk meg azt mondta élete végéig kell egye. Ezért kerestem alternatívát.Hiába 11 éves sokat sétálunk,szeret sétálni bóklászni.Éget el energiát rendesen, nem csoda,hogy a gyógytáptól lefogyott,hiába adtam többet akkor meg a kaki volt duplája,de hízni nem hízott.


Főtt étrenddel szuperül rendbe jött. Január végén kell csinálni neki vérképet,amit átkell küldjek a diatetikusnak. Aztán megbeszéljük,hogy maradjon ez az étrend az arányokkal,vagy lehet e változtatni valamin.



Fiatallal nem szeretnék nyersezni,mert nyerseztem vele,de csúnya bélgyulladást kapott 1,5 hét után,véres hasmenés és mi egymás. Szóval főzést megtartanám nála is. Tudom jobb a nyers,de nem szeretném,hogy bélgyulladása legyen.


Össze egyeztettem a két kutya menüjét nagyjából Így ugyan azt a húst kapják csak az öregnek több halnap van,szóval nem kell állandóan főzöcskézni. Több adagra való húst megfőztem lefagyasztottam, zöldségekkel és belsőséggel is ugyan ez. Hétvégenként kell egy két dolgot max megfőzni ami fogyóban van,de kb 2 óra takarítással együtt a procedúra,meg amíg fő a kaja addig itthon tudok tenni venni. Ennyi belefér. Belsőségből ugye nem kell olyan sok,de abból nagyobb mennyiséget főztem meg,szóval egy darabig semmi belsőséget nem kell főzek :D


Nekem ennyi belefér,hogy jobbat egyenek :) változatosan vannak húsok,zöldségek, öregnek több szénhidrát kell. Kapnak kiegészítőket amiket rá kell szórjak a kajára csak.


Csontporból annyit kapnak ami rá van írva,arra nem tért ki a diatetikus egyébként.

2022. dec. 18. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!