Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire utal ha a kutya széklete...

Mire utal ha a kutya széklete sárga, nyálkás és a rizs emésztetlenül jön ki? Nagyon idős kutyáról van szó, állatorvos volt kint, más ügyben, akkor még nem volt ilyen. Mivel tápot már nem eszi meg főzök neki.

Figyelt kérdés
Rizs és csirkemell, csirkecomb csont nélkül. Van kép is végtermékről, ha kell fel tudom tölteni.
2022. aug. 3. 13:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sárga az lehet a csirkehústól is, a gond a nyálka, az gyulladást/fertőzést jelent a bélrendszerben. Erre valószínűleg antibiotikum kell, ezért mindenképp konzultálj dokival.


Emésztetlen rizs: a kutyák emésztőrendszere jóval rövidebb, mint az emberé, lassan felszívódó szénhidrátot vagy magas rosttartalmú ételeket nem igazán tud emészteni, ezért kell a rizst nyákosra, lényegében péppé főzni a kutyának. Ha csak annyira főzted meg, mint magadnak, vagy kicsit puhábbra, akkor valószínűleg ez van a hátterében, pláne gyengébb gyomrú, idős kutyánál.


Sokat szenvedtem rossz emésztésű kutyával, a tapasztalataim alapján azt mondanám, hogy a rizs nem volt a kutyának eléggé megfőzve, az emésztetlenül távozott, ehhez képest a hús sok volt, nem volt ballasztanyag, a csirke sárgára színezte, a túl sok fehérje meg gyulladást okozott. De idős kutyánál mindig az a biztos, ha állatorvossal beszélsz.


Egyébként súlytól függően fél-1 széntabletta mehet neki (az én 30kg-osomnak 4db-ot adok), ez nem fog szorulást okozni, de kicsit kitisztítja a beleket.

2022. aug. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Nyákosra akartam főzni, mert ezt tudtam, de valahogy mégsem úgy sikerült. Hm, érdekes amit írsz. Tegnapelőtt a csirkemájtól meg sötétbarna volt, de az is híg, akkor valóban lehet a sárga szín a csirkétől.

Nincs minden nap nyálka, 6 nap alatt 2x láttam, elképzelésem sincs mitől. Felhívtam az állatorvost, azt mondta így látatlanba, hogy vírusos valami, de valamiért én is baktériumos fertőzésre gondolok. Ma beadtam neki féreghajtót, hátha … De ötletem sincs mivel etessem, mert a drága, gabonamentes senior tápot nem eszi meg, vettem újat fokozatosan kevertem, de a régit kiköpte az újat akkor még megette. Aztán azt se. Majd vettem Rocco senior konzervet, azt az elején falta, majd azt se ette, ma viszont már megette. Nagyon nehéz, ez egy új fejezet, azt sem tudom mitévő legyek.

2022. aug. 3. 14:00
 3/15 A kérdező kommentje:

Széntablettát adtam be neki, de akkor keveset. 40 kg-os, bár 3 éve még 53 kg-ot nyomott, most sokat fogyott. Tavalyelőtt 47, tavaly 45, most meg nem 40 kg. szegényke.

Beadok én is 4 széntablettát akkor, megpróbálom.

2022. aug. 3. 14:03
 4/15 A kérdező kommentje:
Amúgy az állatorvos mikor kint volt, adott neki Phen Pred geriátrikumot, meg kell nézzem a mellékhatásait ….
2022. aug. 3. 14:06
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja és szteroidot is kapott szuriba.
2022. aug. 3. 14:06
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A sárga szín extrém mértékű bilirubin jelenlétére utal, a nyálka pedig hasnyálmirigy-problémára.
2022. aug. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Most megnézem mi történik ma a székletében, mert lejárt az 5 napos kúra, a Phen Pred.
2022. aug. 3. 14:28
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Széntablettából 4db/nap, nem egyszerre, ezt elfelejtettem írni.

Szerintem működhet ez az etetés, feltéve, hogy nem allergiás a csirkére, csak tényleg próbáld gusztustalan takony állagúra főzni a rizst :D

Ami még segíthet, saját tapasztalatok alapján:

- napi többszöri étkezés, inkább többször egyen keveset. Nyilván ne egész nap egyen, de napi 2-3-ra elosztva kevésbé terheli a gyomrát.

- turmixolt kaja, az egész főtt húsos-rizses cuccot fogod és átturmixolod, ezzel is könnyebben emészthető

- rost miatt mehet egy pici főtt sárgarépa (szintén pépesre főzve), vagy nyersen reszelt kígyóuborka, ezek természetes módon segítik az emésztést

- különböző táplálékkigeszítők, nekünk jó minőségű probiotikum (Synbiotic DC) vált be, de van olcsóbb verzió is, pl. a gastroferm por, de ebben kérd a doki tanácsát.

- belsőségből csak nagyon keveset adj, max. a kaja 5-10%-a, mert ezek könnyen okoznak hasmenést nagyobb mennyiségben, a hús nagyobb része legyen színhús, ha hasmenése van egyáltalán ne kapjon belsőséget


Én kölyköt etettem így, de igazából az idős korban ugyanazokat a praktikákat lehet elővenni, mint a kölyköknél, ugyanúgy, ahogy az embereknél is.


Nekem idős, végstádiumos rákos kutyámnál a trovet konzerves gyógytápja tett csodát, na nem sokat, pár hetet, de amikor már semmi mást nem volt hajlandó enni, azt szívesen ette és egy kicsit erőre is kapott tőle. Sajnos elég csillagászati árban van, főleg egy nagytestű kutyának, de amíg nem jön helyre az emésztése egy próbát lehet tenni vele.

2022. aug. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

Sarga: tul sok a zsir a kajaban ! Csirkefarhat meg szarny nem kutyanak valo!!!!


A rizs gabona es a kutya husevo allat es nem tudja megemeszteni.


Savanyitott (nem ecetes!!) kaposzta helyrehozna a belflorajat meg a terapias csontleves. Zsirt es fott csontot azonnal a kukaba tedd!

2022. aug. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm a sok hasznos ötletet!

Nem adok most már belsőséget egyelőre.

Igen, most napi 3x etetek, korábban kétszer etettünk mivel nagytestű, így szokta meg, jelzi is. Étvágya van, de a tápot már nem eszi. A mostani tápja is drága, kicsivel olcsóbb mint a Terovet, megnézem azt is akkor, köszi. Valószínű nála is van már rák. :( Rettenetesen ki vannak kopva a csontjai, hátsó lábai gyengék. Csak azt nem értem, hogy miért akar folyton sétálni menni (kertes ház) ha ilyen rozoga már a csípője, lábai. Hihetetlen, érdeklődő, szaglászik, de alig bír járni, futni már nem tud.

2022. aug. 3. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!