Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elférne nálam egy Angol...

Elférne nálam egy Angol bulldog? (több lent)

Figyelt kérdés
Az lenne a "kérdésem", hogy elférne e nálam egy angol bulldog, hétköznap suliban vagyok 2 ig kb. és reggel fél 9 ig van itthon valaki, 16 éves, fiú. A szobám sem túl nagy kb. 9 négyzetméter. de szerintem elférne úgyis olyan lusta fajta...:)
2010. okt. 1. 21:54
1 2
 1/11 Kriszti83 ***** válasza:
Lehet, hogy lusta, de azért mozgástérre szüksége van. Gondolom a 9 nm be van rendezve, és órákat töltene ott egyedül szegény. Én nem javaslom.
2010. okt. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De, amíg egyedül van addig az előszobába lenne bezárva, csak akkor lenne ott amikor itthon vagyok és itt is aludna .:D Bocs ez lemaradt
2010. okt. 1. 22:03
 3/11 anonim ***** válasza:
Te hogy éreznéd magad az előszobába bezárva? Az tartson kutyát, akinek megvannak ahhoz a körülményei. A kutya nemcsak akkor létezik, amikor ti otthon vagytok.
2010. okt. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Kriszti83 ***** válasza:
Ja, az más, az előszoba hány nm? Csak viccelek, nehogy már tényleg ott tarts egy kutyát.
2010. okt. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De utánna végig otthon vagyunk, csak ilyenkor mindenki suliba van vagy dolgozik...:S, de másnál is van igy nem?
2010. okt. 1. 22:38
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne hallgass rájuk :)

Persze hogy felér. Na jó a szobatisztaságra szoktatásnál gáz lesz kicsit az ügy. A bulldogok amúgy is szeretik sokáig nyúzni ezt az ügyet. Nekem van egy ismerősöm akinek másfél szobás lakásuk van. Ketten laknak bent plussz a kutya. A kutya is otthon van egyedül ha dolgoznak. Nyugodt fajta nem az az ugrálós. Elvan ő a 9négyzetméteres szobába (persze ha nem vagy otthon ne zárd be csak oda) de ha otthon vagy simán. A kutya úgyis a gazdi mellett lába alatt van ha otthon van. Az említett ismerősömnek pedig volt egy időszak amikor napi 2x volt csak lent. De nem azért mert nem volt idejük levinni hanem mert a kutya nem akar lemenni. Kijött a lakásból de megállt a lépcsőnél. Ő alakította magának így. Én kutyám is 2ig fél 3ig otthon szokott lenni igaz nem egyedül de van hogy egyedül. Attól függ szüleim otthon vannak-e. És simán kibírja sőt neki még nem is kell reggel kiadós séta (elég egy 15perc) mert ha suli időszak van akkor alkalmazkodik a napi rendhez:

reggel 15perces séta suli előtt

mikor haza érek (vagy ha anyának igen ritkán bevállalja akkor ő viszi le 1 körül) minimum egy félórás séta.

5-6 fele legalább egy de inkább másfél óra lent a futtatón

És ha még szükséges akkor este egy gyors 10 perces séta. Ez csak akkor ha korábban megyek a futira.

Igaz kell neki vagy 1 hónap míg átszokik erre de menni szokott.

Szóval szerintem simán bevállalhatod. Kibírja azt a pár órát. Éjszakát is kibírják. Ez gyakorlatilag ugyan az.

2010. okt. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rendeben, köszönöm.:) Még majd átrendezem kicsit a szobám, hogy jobban elférjen...:)
2010. okt. 1. 23:14
 8/11 anonim ***** válasza:

Elférni elférne, de az, hogy lusta fajta, nem jelenti azt, hogy nem kell vele foglalkozni. Az enyém pl. teljesen atipikus, simán legyorsul egy vizslát, a kutyasuliban úgy rohan, hogy ő az aki még a végén is húzza magával az egész kutyabandát, amiben boxerek, meg vizslák is vannak.


Makacs, konok fajta, nem olyan könnyen tanul mint a többiek, és gyakran nagyon domináns is. Ismerek olyan bulldogot, aki a gazdit már nem engedi fel a kanapéra.


Nálunk (már felnőtt) elg a napi két séta, az esti séta után még szoktunk gyakorolni egy órát. Én levinném szívesen mégegyszer, de este 10-kor már olyan mint akit agyonlőttek. Két nap sulizás után hétfőnként én szoktam felkelteni reggel, hogy haló kéne sétálni. Ilyen értelemben lusta. Ha a hétvégét végig rohangálta, akkor utána hétfőn és kedden is kitart a fáradtsága, de szerdán azért már újra pörög. Nappal nálam is ki van zárva a konyha+hallba, de napközben semmit nem csinál, csak alszik, néha velem van az irodába, azt is türelmesen végig alussza.


De mindenképpen csak nagyon jó tenyésztőtől vegyétek (gondolom tiéd a másik bulldogos kérdés is, oda leírtam miért).


Ja és lakásban azt számold bele, hogy folyamatosan hullik a szőre, és mivel ilyen kis rövid tüske szerű szőre van, az mindenhova befúródik, s lehetetlen teljesen felporszívózni, minden ruhám szőrös. Pont emiatt a zoknikat pl. külön mossuk, mert azok kegyetlenül néznek ki. engem nem zavar, számítottam rá, csak mondom, hogy ne lepődj meg, ha minden ruhátok kutyaszőrös lesz.

2010. okt. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

sőt, szerintem még egy kisebb éjjeli szekrénybe is beférne, nem hogy 9 nm-re

oda több 100 bulldog is elférne, csak egymás hegyén-hátán

2010. okt. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kösz, azon gondolkodok, hogy mégse vegyek...:S

A kutya ismerős lévén lenne.

2010. okt. 2. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!