Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van az országban ÓANGOL!...

Van az országban ÓANGOL! Bulldog tenyésztő? (nem angol bulldog)

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy az nincs, viszont van egy nagyon hasonló projekt: [link]

Igazából az Olde English és társai FCI-ben nem elfogadottak, de több országnak is van hasonló törekvése, csak mindegyiket másképp hívják. A miénket sportbulldognak.

Itt egy jó cikk a fajtáról: [link]

2011. aug. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
szeretem a nem elfogadott fajtákat nekem boerboel-om van
2011. aug. 15. 14:12
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon ritka és új fajta. Gyakorlatilag egy tenyésztési cél volt, hogy a régi angol bulldoghoz hasonlatos kutyaformát újra létrehozzák.

Sajnos a régi angol bulldog kihalt, a legközelebbi rokona az amerikai bulldog és a német boxer.

Az óangol bulldogot gyakorlatilag bullmasztiff, pitbull és angol bulldog tervszerű keresztezéseivel hozták létre.

2011. aug. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Nagyon ritka de van és sajnos nem nagyon reklámozzák magukat... Nekünk van egy óangolunk, egy kan, de még egy fajtabelivel sem találkoztunk, pedig a Velencei bulldogpikniken is részt vettünk, és még a szervező is akkor látott ilyet életében először... egyszer találkoztam az utcán egy férfival, aki kapásból mondta milyen szép óangol bulldog, és hogy ő is ezekkel foglalkozik tanyán.... de sajnos annyi eszem nem volt hogy elérhetőséget kérjek... azóta szidom magam emiatt... viszont őszre be van szervezve neki egy angol bulldog szuka, mert már nagyon kanos a drágám... szóval lesznek kis felesbe angol felesbe óangol kiskutyák... :)
2011. aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyébként mindig vannak próbálkozók, akik a régi angol bulldogot vissza akarják valahogy tenyészteni, de egyelőre az óangol bulldog a legsikeresebb ilyen próbálkozás, bár neki sincs szinte semmi köze az eredeti fajtához. A többi kísérlet pedig eddig kudarcba fulladt.

Nem vagyok genetikus, de szerintem ez már lehetetlen is.

2011. aug. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Krokop válasza:
Sziasztok.Én tenyésztem az Óangol Bulldogot.Van egy kan és két szuka.Sőt a haveri körömben is van már pár darab.Nagyon meg van vele elégedvel mindenki.Van még ezeken kívül nekem két pici is.
2011. nov. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Krokop válasza:
A Facebookon képeim is vannak róluk.Tóth Richárd Mezőkomárom.
2011. nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Adnál linket a profilodhoz? Nem talál a kereső... És milyen pedigree-vel dolgozol? Mik a legfontosabb szempontjaid? Honnan származnak a kutyáid?
2011. nov. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Krokop válasza:
Azt hogy kell mert nem tudom.
2011. nov. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Krokop válasza:
Keresd a facen Burdohány Tímeát abból biztos nincs sok.Ővele vagyok párkapcsolatban.
2011. nov. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!