Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyedül élek albérletben és...

Egyedül élek albérletben és 8+2 órát dolgozom, így milyen kutyát tarthatnék?

Figyelt kérdés
Valószínűleg ez így is fog maradni örökké. Így akkor sose lehet kutyám se?
2022. dec. 29. 18:46
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
68%
Hat ez rohadtul nem igy van! A szeretetnek ehhez semmi koze, elhiheted. Ha nem tudod kielegiteni az igenyeit, nem tudsz vele eleget foglalkozni, hiaba szereted, akkor baszhatod.
2022. dec. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
73%
Szeretjuk, bujos, mint egy cica. A baj az, hogy szellemileg es fizikailag sem tudom a nagy udvaron sem lefarasztani. Ket kisgyerek van. Delben alvas alatt sem hagyhatom oket, mert meredek lepcsom van,barmikor kelhetnek,leesnek. Nappal meg ok faznak nem akarnak kijonni, max este tiz utan lett volna idom, az meg nonszensz, hogy akkor ugraljunk az udvaron. Max hat kras tavollet eseten vegyel kutyat, meg az is sok neki egyedul egy lakasban :(
2022. dec. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
73%

36 vagyok.

Egy közepes testű jónevelt kutya kibír ennyit.

A 10 emeletes panelban meg van lift!

Persze, h sokat feküdtek, mert egy elmegyek pisil és felmegyek lfsz.

Ha kutya van és normálisan van ápolva meg takarítva akk nincs annyi szőr meg bűz.


Nekem is németjuhász van, általában benn. Kis udvar van és ki be megy ha akar.

Érdekes nem rongál semmit 1 éves kora óta, mondjuk nem is ideg gyenge.

Én is dolgozom, háztartás, gyerek és egyedül, mégis átgondoltam nem egyszer, h lesz e nagy testű kutya pláne. Úgyh én nem is passzoltam le! Erről még ennyit!

Most meg dolgozni is jön velem néha, 4 éves.

2022. dec. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
73%
En allamigazgatasban dolgozom,buszozom,oda nem vihettem. Nekem unatkozott kint es rombolt. Be nem johetett mert mindenhol tiszta szor volt minden es kinti kutyanak szaga van... Attol nem ideggyenge, mert kint szetvagta a kertet. Mindig akkor csinalta,ha tudta, hogy aznap mar nem megyunk ki, vagy esik az eso. Egyszer sem sikerult soha rajtakapni semmin. Erre volt esze, ez nem ideggyengeseg. Nekem rotweillerem volt. Az buta,lusta volt, nem rombolt semmit. A vizslam sem. A nemetjuhasszal meg nagyon megjartuk, soha tobbet. Hiaba okos meg gyonyoru. Allandoan foglalkoztatni kell es allando felugyelet kell melle. Az osszes nemetjuhaszos isnerosom hasonlorol szamolt be, van aki azt mondta a rongalasok értéke surolja az 1 m ft ot... En maradok a macskanal.
2022. dec. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
59%

Én egy éve vagyok olyan helyen, ahova vihetem magammal, de ott is csak ül vagy fekszik.

Sok kutyást ismerek, akik stabil kutyát hoztak (nem szaporítotól), azok nem rombolnak töbnyire érdekes mód kinn sem és nem, nincs mindegyik napi szinten órákat fárasztva.

De amúgy te is gondolom tudtad mivel jár egy kutya, gyerekek ide vagy oda.

Erre volt esze... Hát igen, ezért kell nevelni.

2022. dec. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
59%
Volt mar kutyam,azok nem ilyenek voltak. En ugy gondoltam eleg lesz neki az udvar.hivatalos tenyeszetbol van, torzskony,tetovalt,szamlaval, szerzodessel, nem hiszem h az idegrendszer a gond. Tul okos, nem arra valo, hogy kint ellegyen. Folyamatos inger kereso.
2022. dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

Enyémek 7-9 órát vannak egyedül, nem mindig van mikor valaki később megy el itthonról. Meg ha hamarabb végzünk hamarabb érek haza. ritkább a 9 óra, inkább 8-8.5 óra amit általában dolgozok.


De nekem 12 perc séta a munkahelyem. Van mikor a főnök is eldob kocsival akkor 5 perc,ha felénk megy a boltba.


Szobatisztaság miatt gázosabb a 10 óra fixen. Ha még egy héten 1-2 alkalommal lenne ez még az is jobb,de gondolom heti 5 nap.

Az rengeteg,hogy ennyi kell kibírnia.

2022. dec. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
29%
Hát, nem a legideálisabb. De ha egy idősebb blökit fogadsz be, akinek már nem akkora a mozgásigénye, szerintem nem gáz. Az első kutyám nekem is így volt, napi 9 órát nem voltam otthon, ugyanakkor 2-3 órát minimum sétáltam vele hétköznapokon, hétvégén meg még sokkal többet. 8 éves volt mikor elhoztam, teljesen jól el volt ezzel így, nem volt semmi gond. Egyébként az idősebb kutyáknak meg nagyon kicsi az esélyük gazdit találni, szóval ha mondjuk kihozol az illatosról egy középkorú ebet, azzal nagyon jót teszel neki, még akkor is ha sokat kell egyedül lennie otthon.
2023. jan. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
53%
Ez sehogyan nem lesz jó és újonnan vegyük a kialakult időjárásunkat is. Hivatalosan bejelentették az elmúlt napokban, hogy megváltoznak az évszakok és kb. monszun lesz nálunk. Nyáron nem fognak szaladgálni a kutyák, ősz-tavasz között folyamatos esőzésben nem lehet kivinni őket és állandóan hétvégén esik az eső. Sajnos csak úgy lehet kutyát tartani, ha napi szinten van rá idő és lakásban vagy kertben is lehet mozogni.
2023. jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
29%
kistestű idős kutyát szobawcvel tarthat
2023. jan. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!